Jump to content

Osaka CD100 Made In Japan potreban service manual (unutra Yamaha D/A)


remam

Preporučeni Komentari

CD i dan danas radi perfektno,ocitava sve od orginala do reznih diskova bez problema (zvuk je takodje mogu reci odlican),ali ako neko ima semu iz razloga revizije i pregleda samih komponenti unutra dobro bi mi doslo... 

post-1755-0-28661500-1428238592_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Malo sam se potrudio i unutra je Yamaha DAC YM3020 (kazem ovo stvarno solidno zvuci sa ovim 16bit DAC-om),ali malo bi se pozabavio zamenom ostalih OP-a,dva C4560,jedno C4570 (uPC4570 je stvarna oznaka) i jedno C4558 (ovo je vezano za izlaz na bananu za slusalice),ne znam da li da na mesta ovih ovde ubacim LME49720NA..?

Svaka pomoc je dobro dosla,ali opet napominjem da ovo ipak sasvim zadovoljavajuce zvuci (mada ne znam da li bih mogao sa ovim OP-ma dobiti na dodatnom poboljsanju u zvuku)..?

Evo ovo je taj DAC unutra

YM3020.pdf

 

A ovako sada zvuci na Dynaudio kutijama..

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo uradjen upgrade sa LME49720NA,razlika je i vise nego cujna,preslusao sam par stvari i sada ima vise detalja koje se pre nisu culi (jasniji su drasticno)..

Nego nesto sam pretrazivao u vezi ovog samog Yamahinog DAC-a (to je nesto nazvano kao "plivajuci" DAC,patentiran 1990,sa jos jednim DAC sistemom pre ovog nazvanog Matissa)!

Da li iko zna koji je ovo sistem i da li je bolji od klasicnog DAC-a sa decoupling kondezatorima,ukljuci se Stein druze :BeerMugCheers:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ja i nisam preterano podkovan u vezi digitalija (pogotovo u vezi resenja za D/A sisteme),zato sam i pokrenuo temu u vezi ovoga,koliko sam shvatio iz #4 ispade da je ovo kvalitetniji sistem od fiksnog??

Sve u svemu ova masina je u globalu "no name",jer malo ikakvih podataka ima na netu vezano za sam naziv proizvodjaca,ali zato je unutra vecina IC-a na stampi produkt by Yamaha,a laser je kao sto sam i rekao i dan danas besprekoran,deo sa samim laserom i foto-diodom se nalazi u livenom kucistu (ocitava sve od CD-ova bez ikakvih problema,cak je i Seek sekvenca mnogo brza i preciznija od vecine danasnjih koji su mi dolazili pod ruke,doduse ne prepoznaje jedino RW diskove)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

batali to.

 

ako ti se bude ukazala prilika, obavezno uzmi ovaj cd.

 

ako ti izgled nije bitan.

 

ja sam prezadovoljan.

 

40e cd + lampizacija gratis.

 

prijateljska preporuka.

 

ideju video od lampizatora.

 

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/AKAI%20CD-55/akai_cd_55.html

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god, ako CD šljaka i zadovoljan si, ne čačkaj. Ako nisi zadovoljan, ili misliš da je vreme za "refresh" komponenti koje vremenom propadaju, a ti onda u istraživanje pa uradi refresh.

Ja kod kuće (u sistemu) imam jedan CD plejer (imao sam ih u jednom trenutku desetak istovremeno) i taj odradi sve kako ja to volim. Uz to imam i dvd plejer starije generacije nakačen preko eksternog DAC-a (DAC sa više ulaza kupljen prvenstveno zbog uvođenja laptopa kao izvora, pa što kaže, gre'ota da se uz USB ne iskoriste ekstra coax i opt. ulazi)

Dva uređaja (CD/dvd+ext.dac) u svemu se zvučno razlikuju, ali ta razlika mi nije smetnja da podjednako uživam u slušanju muzike. I jedan i drugi mi zapravo "idu niz dlaku"... Činjenica da je CD plejer sa balansiranim izlazom preko lampi a dvd plejer+ext.DAC čisti poluprovodničar isto tako ne utiču u bilo kom negativnom kontekstu na užitak slušanja... I na kraju, samo je to bitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma naravno da sljaka i zvukom sam sasvim zadovoljan,mozda i prezadovoljan (posle zamene ovih OP-a kao sto sam rekao zvuk je jos vise dobio na jasnoci,pogotovo u srednjem i visokom opsegu,tonovi su postali neuporedivno jasniji),a u kombinaciji sa ovim JVC-jem i ovim Dynaudio kutijama ovaj CD stvarno izuzetno zvuci :good2:  

Cisto poredjenja radi (kada smo vec konkretno zapoceli pricu o D/A konverterima),trenutno mi je na servisu jedna Aiwa linija i nisam toliko obracao paznju na ove stvari sto se kvaliteta zvuka tice (u globalu nikada mi nisu imponovali ovakvi muzicki uredjaji,a mogu i reci sa tehnickog gledista da su to veoma lose sprave,kada se pokvare vise nista ne funkcionise kako treba i veoma ih je tesko uvesti u red),a rade sa konverterom od 1bit-a,a gledajuci komercijlnu stranu ipak to ljudima zvuci sasvim dobro :wild:   !!!!

sax.hifi razumem da nabavim ovaj Akai za 40eura,ali kako mislis lampizacija gratis,ti je radis ili sta vec (posto je ovo upgrade i ne postoji u fabrickom uredjaju)??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi shvatio moj savet.

 

nije rec o lampizaciji.

 

skrenuo sam ti paznju da ako mozes uzmes takav cd ako nadjes

 

ili ti neko ponudi.

 

nije bitan laser (laser je 1000 din.), bitno je da ima daljinski.

 

zbog varijabilnog izlaza, na primer, koji je meni veoma vazan.

 

Akai CD55 ima motorizovani pot za volume/phones.

 

licno imam taj cd, Akai CD55, full stanje + daljinski.

 

izasao me je 40e sa kurirskom sluzbom, a lamizacija gratis.

 

kad kazem gratis, ja sam uradio lampizaciju.

 

2x 6N6P, mada cu morati da probam i sa 6SN7 ili ruskom 6H8C.

 

lampizacija nije od zivotnog znacaja, cd ima i sam veoma kvalitetan zvuk.

 

neracunajuci lampizaciju, jedino sam zamenio izlazne kondove sa ruskim p.i.o.

 

originalni u cd-u su keramicki.

 

taj cd, koliko god jadno i plasticno izgledao, svira bolje od bilo kog Yamaha cd-a.

 

najbitnije zbog daka u njemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok,razumeli smo se,ali kada si sve tako to dobro odradio zasto si isao na P.I.O blokove,ipak su to stari kondezatori i meni se licno ne svidja ta varijanta papira u ulju za put signala,ipak je tu bolje staviti danasnje polipropilene (kvalitetno su daleko superiorniji od tih),a i ne postoji mogucnost curenja ulja (ovo pricam iz iskustva jer sam imao na lageru nesto od njih i znali su da procure na izolatorima za izvode cisto lagerovani,ne korisceni,i tu vise nema pomoci,valjda vremenom dodje do neke reakcije i stvaranja gasa unutar tih hermeticki zatvorenih kucista koje izbacuje ulje napolje tako da su ti kondezatori nepouzdani kako fizicki tako i elektricno tako da sam ja licno odustao sam od bilo kakve primene) :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda si naisao na neadekvatno lagerovane ili rukovane p.i.o.

 

bem li ga.

 

ja sam tokom godina bavljenja zavisnoscu koja se zove hi fi imao prilike

 

da testiram u raznim uredjajima razne blokove.

 

da ne davim, konkretno beli mcap vs. ruski p.i.o. - nebo i zemlja.

 

omiljeno mi je da ruske p.i.o. paralelisem sa stirofleksima, na primer

 

ruski p.i.o. 2 ili 4 uF sa 0,12 uF stiroflex.

 

ili u katodama lampaskih uredjaja gde je to tehnicki dopustljivo i mogucno.

 

tantal 47 ili 100 ili 220 uF paralelisem sa stirofleksom ili srebrnim mikom.

 

ne mika administrator, nego blok :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguce,u sustini sam se pomirio sa tim tako da ih ja licno izbegavam..

Elem,nasao sam ovaj Akai sto si mi predlozio (prodaje covek za 1000 dindzi,ali nije ispravan,ima problema oko ocitavanja diskova),mada bih mogao da ga uzmem da vidim kako bi to radilo,mislim nije velika lova,pa ako i ne uspem da ga osposobim necu biti ne nekom velikom gubitku..Sta mislis? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1000 din cd

+

1000 din laser

 

2000 din za mnogo dobru igracku. :good2:

 

di ces bolje.

 

uzmes pa ga polako picanis.

 

a daljinski, polako, ima kp ...

 

dok nenadjes, volume ti je na zgodnom mestu.

 

ja kad sam u blizini cd-a pojacam ili smanjim rucno.

 

jbg, prodjem pored cd-a, a daljinski na fotelji. :oldtimer:

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj' nek mi neko objasni kakvi su to uljni kondenzatori? Uvek mi na pamet prvo padne maslinovo ulje, a maslinovo ulje baš ne volem... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj cd, koliko god jadno i plasticno izgledao, svira bolje od bilo kog Yamaha cd-a.

 

najbitnije zbog daka u njemu.

Da je ovo tacno,jeste,po slikama unutra je sve na plastici,mehanizam i PCB (sa onim famoznim flet kablovima),jedino je poklopac od metala (vidjao sam ovo isto kod nekih Philips-ovih),da je jedno jeste,ali cu uzmem pa ce vidimo sta ce od ovoga ispasti.. :wink2:

Sto se lapizacije tice ti si (kao i ovi sa sajta) koliko mi se cini umesto ovih dvostrukih OP-a na izlazu ubacio po dvostruke lampe (mada meni licno to izgleda ipak kao preterano budzenje i ovako jadnog na izgled unutra),ja sam ipak vise za zamenu ovih klasicnih OP-a nekim od ovih gore pomenutih koje sam ubacio u ovaj trenutno kod mene,ovaj LME49720NA,stvarno dobar i ko rodjen za tu namenu,a sto je bitno nabavljiv kod nas u Silkenu za pristojnu cenu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj' nek mi neko objasni kakvi su to uljni kondenzatori? Uvek mi na pamet prvo padne maslinovo ulje, a maslinovo ulje baš ne volem... :buehehe:

Ma to ti je nesto na bazi suncokreta,rafinisano... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...