Jump to content

LME49720 RIAA


progster

Preporučeni Komentari

Planiram da napravim RIAA sa LM49720 (napraviću kasnije i Le Pacific za probu, ali mi je ovo ispalo sad).

Po šemi iz datasheet-a: http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lme49720.pdf

 

Tražio sam neki PCB da ne bih pravio na rasteru, i jedino sam ovaj našao za štampu, bez komponenti (poslao sam i par PP-ova, čekam da mi odgovore da li mogu da mi pošalju PCB):

http://www.audiokarma.org/forums/showpost.php?p=6447466&postcount=1503

 

Da li moram da promenim nešto pošto sam planirao da mi napajanje bude sa 2x9V? I da li mislite da nešto treba da se menja ovde?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

to mozes raster , pa cak i ikebanu

 

pruzi se i kupi dva Accu-a za UPS (12V 7Ah) , napravi charger za 24V (ili CCS za 10% nazivne Ah struje)  i slusaj tako

 

to ce ti dati 90% od najsofisticiranijih napajanja a lako je za uraditi .......... a moze da se desi da ti posluzi i kasnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da može, ali sam hteo da uradim malo lepše, kad god sam ikebanisao bilo je bože sačuvaj. :)

A što se napajanja tiče više bih voleo nešto jeftinije sad, to mi je i veliko, i trenutno preskupo, mislio sam da ovo napravim ovo da radi, zar baterije ne bi mogle to da poguraju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko ja znam , napon napajanja je max. +/- nesto ......... a aku imaju 12V6 nacifrani , tako da dva daju +/-12V6 , a punjac stavis izmedju + i - , da ne bi pravio i bipolarni punjac

 

moze MKP naravno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, sad se setih da je simetricno.

Ma bice da su ovi moji LM :P Salim se, ako nije problem da se ispravi naslov. :)

Hteo sam da probam i da testiram kad budem isao kuci da vidim kako Q2 zvuci na Babel-u, ali cu mu kasnije napraviti propisto napajanje sa tim baterijama, trenutno mi ova riaa nije prioritet, treba zavrsiti Babel-a i skutijati preamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

attachicon.gifIMG_20150429_215650.jpg

Baš kompaktna RIAA...

Samo šteta što ne radi. :D Greju se op-ovi kao ludi, moram sutra da pokrenem debug-ing, blage veze nemam šta je... Koliko je teško (lako) spaliti ove op-ove?

nešta mi deluju naopačke bar glede ona 2 elektrolita i njivih polariteta.

da nisi bocnuo pogrešno možbit?

pogledo tek sad ono na karmi, ako je poprilično isto , onda su elektroliti naopačke a ti se možda rukovodio njim za napajanje tj polaritet..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispravio to, plus na masu, minus na -, hvala..

Moze li neko da mi potvrdi da se polaritet IC gleda tako da je 1 kod tacke na kucistu?

http://circuits.datasheetdir.com/37/LME49720-pinout.jpg

 

Ako je tako onda je on okrenuo nesto, zar ne?

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lme49720.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš kompaktna RIAA...

Samo šteta što ne radi. :D Greju se op-ovi kao ludi, moram sutra da pokrenem debug-ing, blage veze nemam šta je... Koliko je teško (lako) spaliti ove op-ove?

Verovatno je okrenuto napajanje tj na nozicu 4 je doslo + a na 8 -.

Ako je tako OP je otisao u vecna lovista.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmm, meni izgleda kao da bi ispravan polaritet bio da se op lemi ovako kao na slici, ali sa donje strane (do stampe)?

 

Evo kako ja citam ono iz datasheet-a, ne gresim? Kao pogled odozgo i tacka kod 1...

http://www.applefritter.com/sites/default/meta/replicacreation/images/fige-25.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno je okrenuto napajanje tj na nozicu 4 je doslo + a na 8 -.

Ako je tako OP je otisao u vecna lovista.

 

Pozdrav Misa

Nije to problem, imam 5kom, ako su 2 otisla tu su jos 3, samo da se otkloni ako postoji greska. :)

Meni izgleda kao da minus napajanja ide na  +input B, a plus napajanja na output A..

 

Ako neko ima vremena da pogleda..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

minus napajanja je na nožici 4 a plus na 8, to je manjeviše standardni raspored dual op-ova.

ono na karmi je ok štampa izgleda gledana odozgo, sa strane komponenti i osim one gluposti sa 1 filtracionim elkom, ostalo je ok.

njegova štampa ima kratkospojnik mada je vod sasvim komotno mogao ispod čipa kao treći, koj će mu ks uopšte.

e, sad kod tebe se ne vidi ks , nadam se da si ti provukao kako bi trebalo.

u svakom slučaju, ako si imao grejanje čipova, nešta si vezao naopačke na priključcima pošto čipovi slede raspored karminog lejauta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to problem, imam 5kom, ako su 2 otisla tu su jos 3, samo da se otkloni ako postoji greska. :)

Meni izgleda kao da minus napajanja ide na  +input B, a plus napajanja na output A..

 

Ako neko ima vremena da pogleda..

Najlakse ti je da izvadis OP i da onda premeris napone na nozicama 4 i 8 u  odnosu na masu

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

minus napajanja je na nožici 4 a plus na 8, to je manjeviše standardni raspored dual op-ova.

ono na karmi je ok štampa izgleda gledana odozgo, sa strane komponenti i osim one gluposti sa 1 filtracionim elkom, ostalo je ok.

njegova štampa ima kratkospojnik mada je vod sasvim komotno mogao ispod čipa kao treći, koj će mu ks uopšte.

e, sad kod tebe se ne vidi ks , nadam se da si ti provukao kako bi trebalo.

u svakom slučaju, ako si imao grejanje čipova, nešta si vezao naopačke na priključcima pošto čipovi slede raspored karminog lejauta

Kratkospojnik sam stavio...

Ali ne znam kad cu shvatit kad je pogled odozgo a kad odozdo, kad treba flip-ovati a kad ne... Ja sam ovo flip-ovao i stampao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa eto. pošto je štampa jako jednostavna i samo su opovi kritični tj raspored, ti vidi, ako ti + napajanje ide na 1 a minus napajanje na 5, onda si napravio naopaku štampu.

u tom slučaju je najmanji posao presaviti nogice na opovima i ubosti ih u podnožja i to će radi.

imaćeš unikatno presvrnuto predpojačalo. to nema niki

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...