Jump to content

FAK 3 (švajserbal 2015) ....18-19.07.2015.


stein

Preporučeni Komentari

dobra ti ta starudija.

 

:drinking-2:

 

Jest' hteo ja to onomad da prodam (nešto škripalo po domaćinstvu pa trebalo dobro podmazati) a ono žena kaže "ne može" (a kad žena kaže, ne raspravljaš i ne pitaš a što itd..) Uglavnom, to mi bio nekako prvi cevaš kojeg sam samostalno uradio a da ništa nije eksplodiralo, zujalo, brujalo, dimilo... Kad krenem da računam da je to bilo s početka devedesetih i da sam u međuvremenu jedino otvarao kutiju da prebacim sa pentodnog u triodni režim rada i napravim neke slike, a od delova jedino menjao lampe, onda to ispada da je urađeno skroz okej. U poslednjoj deceniji (manje-više) svira samo za vikende, ali svira... :)

 

Bila mi ponuđena opcija da uzmem malog PP Yarland-a u zamenu i da mi se doplati, međutim... Onaj Yarland naprosto nije imao ono nešto...

 

post-13-0-10138300-1429349409_thumb.jpg

 

malo iznutrica...

 

post-13-0-05313900-1429349520_thumb.jpg post-13-0-95124400-1429349524_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jest' hteo ja to onomad da prodam (nešto škripalo po domaćinstvu pa trebalo dobro podmazati) a ono žena kaže "ne može" (a kad žena kaže, ne raspravljaš i ne pitaš a što itd..) Uglavnom, to mi bio nekako prvi cevaš kojeg sam samostalno uradio a da ništa nije eksplodiralo, zujalo, brujalo, dimilo... Kad krenem da računam da je to bilo s početka devedesetih i da sam u međuvremenu jedino otvarao kutiju da prebacim sa pentodnog u triodni režim rada i napravim neke slike, a od delova jedino menjao lampe, onda to ispada da je urađeno skroz okej. U poslednjoj deceniji (manje-više) svira samo za vikende, ali svira... :)

 

Bila mi ponuđena opcija da uzmem malog PP Yarland-a u zamenu i da mi se doplati, međutim... Onaj Yarland naprosto nije imao ono nešto...

 

attachicon.gifDSCF2955.JPG

 

malo iznutrica...

 

attachicon.gifDSCF0168.JPG attachicon.gifDSCF0173.JPG

 

Zašto si odustao od lampaša? Nije li to najboljša kombinacija lampe i statici?

:unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto si odustao od lampaša? Nije li to najboljša kombinacija lampe i statici?

 

Horses and courses.. Jedno je imati 50-100 W koliko statici očekuju da bi svirali valjano i drugo imati single ended amp u triodnom spoju koji tu i tamo nabode 3W izlazne snage, tako da...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja kolko znam, sto se tice elektrostatika i sto sam video , obicno vlasnici doticnih

 

imaju neke jebace od solid state za pogon. lampe jok.

 

i ja mislim jok.

 

:drinking-2:

Moj komso koristi lampase za svoje Magise 3.6 a iste i za Klipsh Khorn:e :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran (da se u nešto zakunem) ali nekako mi se javlja da je ovo

post-13-0-47874400-1429365488_thumb.jpg

 

nakačeno na tako neki mambo-džambo cevaš... E sad, mislim da m4rkiz može bolje da izdefiniše jal' OTL ili ne. Elem, desno, iza, replika ESL57-ice, majstora sam ovaj put namerno izostavio sa slike - fotografisano dok je ovaj prvospomenuti veliki bio na reparaturi/osvežavanju kod majstora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha.

 

april je.

 

kad će FAK?

 

Dva dana, jedno noćenje?

 

Boljevac?

 

Pravimo tematsku žurku/definišemo sem jedenja, pijenja i gledanja u sprave da li ćemo i da ih slušamo?

 

... jer ako hoćemo, bilo bi pošteno da im obezbedimo za to i uslove, pošto na FAK 1 je za to bilo uslova delom, a na FAK 2 nikako!

 

 

 

Ako je to Boljevac, i ako se zajebemo i hoćemo nešto i da slušamo, onda dajte da se dogovorima okvirno oko sledećih stvari:

 

 

1) poznata vam je prostorija.

 

Očajna je akustički netretirana.

 

Ko- koliko - i kakvih tepiha/panela/ absorbera-difuzora donosi?

 

Što više to bolje pošto će se lakše izabrati oni koji su potrebni za tretman, a ostali nazad u gepek/šumu/štatijaznam.

 

...ili el cheapo varijanta  sa alkoholnom vatom: alkohol u usta i vata u uši

 

:)

 

2) poznata vam ja kakofonija i entropija sa prethodnih okupljanja, koja je u principu super do određene mere.

 

Ako je svedemo na okvire tipa termina za

 

-analognu kakofoniju,

 

-digitalnu kakofoniju,

 

-Pass-kakofoniju,

 

-fullranger/open baffle/štatijaznam termin,

 

uradili smo pomak, pa se svako pripremi za svoju interesnu sferu što kao moderator diskusije, što kao izlagač/demonstrator, što kao slušalac sa- ili bez dobacivanja.

 

Ha?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Men' štima dva dana jedno noćenje u Boljevcu (jedini uslov - ne mogu prve dve nedelje avgusta meseca). Sve ostalo radije prepuštam osobama koje su sposobnije za organiziranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...