Jump to content

Cika-brka aka sax.hifi u poseti kod Cika-Bojana aka Vlad Tepes


Preporučeni Komentari

mnogo se pricalo, dogovaralo, naglabalo ... i nekako pade gogovor da

dodjem u subotu u Smederevo da vidim i cujem Yamahe elephant ear,

a i sire.

 

dodje subota, posle jutarnje kafe spakovah single end u ceger i uz pomoc

Laste podjoh u Smederevo (crkao mi rasprsivac, a auto ne radi na benzin). :wild:

 

stigoh u Smederevo, saceka me Bojan i u par koraka zacas stigosmo do njega.

uz kafu pocesmo da raspredamo i razvijamo.

 

prvo poslusasmo SAE pojacalo + Yamahe. da kazem da je savrseno - malo je, lagao bi.

ja iskreno kao lampoljubitelj nisam slusao, a ni video bolje niti lepse solid state pojacalo od

Bojanovog SAE pojacala.

 

drugo poslusasmo moj single end (6SN7, 6V6GT i 5V4G) + Yamahe. prvih oko pola sata

je bilo tanko u basu, sredina i visoki o.k. malo posle - za nepoverovati - zvuk fantazija.

 

trece poslusasmo takodje moj single end + Audaxe fullrange, bez trubice aka Supravox.

zvuk takodje fantazija. plus sam asistirao pri otvaranju rupa u cardbox-ima i montazi. :)

 

sve u svemu, lepo proveden dan, upoznah veoma dobrog coveka kako uzivaoca u muzici,

tako i u uredjajima.

 

jedina zamerka, i to sebi samom, sto neposlusah Bojanovo Naim pojacalo, a imao sam priliku.

ostace za drugo vidjenje, koje ce biti vrlo uskoro. morace biti i ima da bude.

 

i na kraju, postadoh ponosni vlasnik jednog para Yamaha JA 4001 - elephant ear. :inlove:

nastavak sledi, to jest/kao i Bojanov komentar.

 

:drink: :drink: :drink:

post-357-0-89030300-1423357246_thumb.jpg

post-357-0-07699900-1423357259_thumb.jpg

post-357-0-29535600-1423357266_thumb.jpg

post-357-0-94444800-1423357292_thumb.jpg

post-357-0-42554400-1423357303_thumb.jpg

post-357-0-52987400-1423357322_thumb.jpg

post-357-0-47100100-1423357332_thumb.jpg

post-357-0-11520600-1423357343_thumb.jpg

post-357-0-59443700-1423357352_thumb.jpg

post-357-0-30872700-1423357370_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мене занимају они APM звучници....какви су?

Evo da se prikljucim i ja kao domacin u ovoj temi,akcenat je bio na slusanje i testiranje Yamaha panela,tako da nismo slusali nista iz standardne postavke,ali sto se tice Sony,, Air pistonic motion" to je ime patenta i skupe avanture koju je mogao da plati samo Sony u to vreme kao najbogatija firma,imaju svoj poseban zvuk kome kumuje ravna membrana koja je lako pokretljiva.Bas reflex radi drugacije sa ovakvim drajverom,i sve imam utisak da je Sony hteo da pokaze amerikancima da moze da napravi bezobrazniji bas nego JBL u to vreme.Kako oni nisu nacija koja u dusi funkcionise kao prosecan amerikanac u nekom Shevrolet-u sa krilima,oni su to doneli na svoj nacin,u prvom redu jer im je glavno trziste bila Amerika,pa Evropa.Posto ce verovatno da usledi nastavak ove price,utiske o njima cete cuti od nasih drugara sa foruma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala Bogu da je neko ostavio slike u ovim posetama.

baš je super, svaka čast :good2:

U pravu ste,upotpuno sve sto se ne zabelezi,kao da nije ni bilo,a u proslosti je bilo i diy uradaka i retkih zvucnika koje vecina nisu ni videli,evo za ove zvucnike mi je recimo zao sto nista nisam pomenuo:(

post-1130-0-45653800-1423398127_thumb.jp

post-1130-0-49292600-1423398163_thumb.jp

post-1130-0-62492700-1423398354_thumb.jp

post-1130-0-11439400-1423399065_thumb.jp

post-1130-0-12847600-1423399251_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu ste,upotpuno sve sto se ne zabelezi,kao da nije ni bilo,a u proslosti je bilo i diy uradaka i retkih zvucnika koje vecina nisu ni videli,evo za ove zvucnike mi je recimo zao sto nista nisam pomenuo:(

Moram ovo da pokažem ukućanima čime ću pasti na lestvici hrčaka. Dobro, odahnuo sam kada sam pokazao slike soba jednog od graditelja zvučnika, sada ću još i više... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi put videh onakve Yamaha zvucnike izgleda da ko da nemaju magnet jos i asimetricni oblik... Kako to "svira"

 

Dok se ne prikljuci kolega Sax ja cu ,svira neverovatno,jer se verovatno desila sinergija kojju ja nisam imao nacina da probam jer je lampaskih projekate mnogo,a sve lampe sviraju na svoj nacin

Znaci ovo njegovo pojacalce od 2x5 vati je napravilo cudo.Napominjem da imam na cemu da uporedim zvuk i da ne pisem ovo pod euforijom,nego kao testament pri zdravom razumu i svetlim trenucima svoje psihe,sto bi rekli braca latini,,Lucida intervala".Dakle taj mali singlic kome ne znam ni ime je sposoban mali,i zna svasta da prikaze.Distorzije su mu veoma zanimljive i prijatne.Yamahe su bile samo predstava ovog pojacalceta,gde se na jedan transparentan nacin moglo videti kako zvuci ova lampa.Kao kad ne prve i najsladje vate uvelicate nekom audio lupom x10.

Moram ovo da pokažem ukućanima čime ću pasti na lestvici hrčaka. Dobro, odahnuo sam kada sam pokazao slike soba jednog od graditelja zvučnika, sada ću još i više... ;)

Kad se samo setim,prvih koraka na forumu,pa slusas savete starijih kolega,pa jedan kaze ovo,pa drugi savetuje ono,pa posto se sve veruje na rec i na tudje iskustvo,evo sta se dogodi prosecnom mungosu koji evoluira u hrcka,naravno tu je i prvi Diy projekat radjen sa mnogo treme i uzbudjenja.Nasao sam jednu staru sliku,na kojoj se vide pocetnicki koraci,kad laik sakupi dovoljno bizuterije,da mu prvi prsten prijatelja kojima se pokloni ili proda budzasto ne pomogne tako da sledeci korak neminovno vodi na KP.Prepoznace se mnogi na ovoj slici:)

post-1130-0-97269900-1423403667_thumb.jp

post-1130-0-62639500-1423403735_thumb.jp

post-1130-0-65554000-1423403795_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Prvi put videh onakve Yamaha zvucnike izgleda da ko da nemaju magnet jos i asimetricni oblik... Kako to "svira" Dok se ne prikljuci kolega Sax ja cu 

 

Moram ovo da pokažem ukućanima čime ću pasti na lestvici hrčaka. Dobro, odahnuo sam kada sam pokazao slike soba jednog od graditelja zvučnika, sada ću još i više... ;)

Kad se samo setim,prvih koraka na forumu,pa slusas savete starijih kolega,pa jedan kaze ovo,pa drugi savetuje ono,pa posto se sve veruje na rec i na tudje iskustvo,evo sta se dogodi prosecnom mungosu koji evoluira u hrcka,naravno tu je i prvi Diy projekat radjen sa mnogo treme i uzbudjenja.Nasao sam jednu staru sliku,na kojoj se vide pocetnicki koraci,kad laik sakupi dovoljno bizuterije,da mu prvi prsten prijatelja kojima se pokloni ili proda budzasto ne pomogne tako da sledeci korak neminovno vodi na KP.Prepoznace se mnogi na ovoj slici:)

 

Pazite da Borko_KA-ovi ukućani ne pročitaju post gore, pomisliće da živi dvostruki život i nešto krije od njih... ;)

Dobro, de, ako sam ja razumeo ko šta piše, svako će... ;)

Moram ove slike da sačuvam, kada dođe (periodical) vreme grdnje hrčova po kući... ;P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazite da Borko_KA-ovi ukućani ne pročitaju post gore, pomisliće da živi dvostruki život i nešto krije od njih... ;)

Dobro, de, ako sam ja razumeo ko šta piše, svako će... ;)

Moram ove slike da sačuvam, kada dođe (periodical) vreme grdnje hrčova po kući... ;P

Pa onda snobizam,sledeca faza,ko drzi do sebe,i njegov prostor za rad na kompjuteru mora da bude na nivou jelte:)To su sve pocetnicke bolesti na koje niko nije imun,ali ne mogu da se preskoce.Uostalom isto kao i u ljubavi,mislim sa zenama:)

Prva ljubav,pa mnogo drugih ljubavi,pa mazohizam ,perverzija,sadizam budalizam,uostalom ima to u nekim drugim knjigama sve opisano odavno.Sad kad gledam ove slike od pre desetak godina malo sam sebi izgledam smesno,Lici i na zalosno,ali uz dogovor neka bude da je to bila neka od prolaznih audio faza,pa da ne stavljam nikakvu etiketu.

post-1130-0-94311500-1423405373_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yamahe sviraju sacuvaj boze i sakloni.

 

priznajem, bio sam skeptican, i zbog toga sam morao da odem u goste kod Bojana

sa single endom, da bi cuo kako Yamahe rade na lampi, jer ce kod mene raditi na

lampi. kazem, bio sam skeptican, ali se skepsa rasprsila cim smo prikljucili Yamahe

na single end i kad su izasli prvi tonovi iz njih.

 

veoma neobican zvucnik, extended range - fullrange, koji na primer reprodukuje bas, a

membrana se NE POMERA. kazem ne pomera, veoma malo titra, kao da mravi idu po njoj.

a bas i cujes i osecas.

 

e sad, videcu da napravim panele kao Bojanove, ne mora u milimetar, stim sto cu za visoke

koristiti true ribbon Aurum Cantus by Fountek. i to crnu verziju. mislim da ih krstim oko 10.000

sa 12 ili 18dB skretnicom.

 

mislim da im klasicna kutija ne treba, ali nikad se ne zna.

 

drajvere bi prethodno naravno izmerio kod kolege Vladca, ako ne zameri.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Medjutim proces jos traje,i trajace,taman kad pomislim da sam sa nekim stvarima rascistio,pojave mi se neki nedovrseni projekti,ali to mi se uglavnom desi kada sam bez nadzora,mislim ostave me vikendom samog na par sati ,moji ukucani i ja onda pocinjem da kombinujem,prvo lagano dok se zagreju lampe,pa onda,evo neke slike mozda vam se svidi,ja sam sa druge strane kamere:)

post-1130-0-93156300-1423405771_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja, nešto mi poznato.

Sta je dobro za sarme,dobro je i za lampe,To je latinska sentenca,...Jos su stari latini znali za ovu tajnu.Da sam na onom drugom forumu,sad bih napravio teoriju o uticaju teflonskog poklopca trafoa na srebrne ili niklovane listice trafoa.Jel Kondo za ,,Ongaku"pravio niklovane ili srebrne,zaboravio sam?

post-1130-0-67480300-1423414401_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ongaku ... pusti i nedostizni audiofilski san.

 

ja sam Bojane zadovoljan i sa skromnijim.

 

sistem 1 : Teac CD55 (lampiziran 6N6P) + 6V6 single end + RFT Schulz/Monacor RBT-95SQ by sax

 

sistem 2 : EV 1144 germanium + Dynaco FM5 + Audax fullrange/Monacor RBT-95SQ by sax

 

i sad dolazi uskoro revizija/palamudjenje :

 

- Teac CD55 - umesto 6N6P ide ili 6SN7 ili EF86 u triodnom spoju 

 

- 6V6 single end - svi kondovi komplet idu napolje, dolaze PIO, jer sam sasvim

slucajno na druzenju u Severcu kad sam bio kod Ivaila po lampe nabasao na

masu PIO blokova, sto ruskih, sto Siemens, sto Sica ...

 

- Yamaha JA4001 - za nju ce super tweeter biti umesto ocekivanog Coral 2H15A

Fountek Neo CD2, krsten oko 8000 Hz ili vislje. Coral je babaroga tweeter, ali kad ga

krstis tako visoko nema nesto sto Fountek ima.

 

druzicemo se, palamuditi, raspredati i uzivati u muzici kao i spravama i nadalje.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ti cika Sale,ako budes hteo da ponudis svoj par nekad,slucajno sam nasao,kazu da pravi audiofili slusaju jednim uvom u predvorju sobe mono zvucnik,na jednoj lampi :sporty095_2: https://www.1stdibs.com/furniture/more-furniture-collectibles/musical-instruments/yamaha-natural-sound-speaker-nippon-gakki-company-limited/id-f_1266272/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nisam pravi audiofil.
 
nemam usmerene kablove.
 
doduse, jesu srebrni, ali nisu usmereni.
 
onda sam valjda polu-audiofil.
 
slusam dve Yamahe sto sam uzeo od cika-Bojana, tako da sam sa tolikim usima totalno klempav.
 
i to na dve lampe, jes jedna, ali po kanalu.
 
moracu da promenim avatar, sto i tebi savetujem.
 
:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...