Jump to content

povezivanje vise razlicitih pojacala na jedan stereo izvor signala


remam

Preporučeni Komentari

Posto imam vise pojacala,a hteo bih to da sve umrezim sa jednim miksovanim stereo signalom da li nesto ovako moze doci u obzir?

Pored ovog kola za jedan kanal i tri izlaza,dodao sam jos jedno (za sada crtam PCB) i povezao ga na napajanje i spojio takodje na neinvertujuce ulaze zajedno sa ovim i dobio jos 4 izlaza (ukupno 7 nezavisnih izlaznih kanala,sa jednog)...

 

post-1755-0-65984300-1422187807_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 82
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ok.

Ali ako moze i ovako nije mi problem da to ovako izvedem,signal je jak dovoljno,samo da ga ravnomerno rasporedim bez uticaja medju pojacalima,a i odgovara mi zbog napajanja,sibnem klasican ispravljac van njega u struju i to je to..

Nego kakav je ovaj OP,njie bas za audio primenu vec klasican OP?

Sta mislis koji bi bio bolji Quad ali da je za audio namenu,ja ne mogu da se setim medju brdo njih koji je adekvatan..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel zbog toga ne moze blok (mora elektrolit)?

Nemoj me zbunjivati...reci sta si hteo da kazes...

Mislio sam da je sema indenticna onoj koju sam postavio i da cu po njoj da uradim sa jednostrukim napajanjem i da sam mislio da stavim blok na ulazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jasno mi je to,ali mislio sam da smo to u startu i razmatrali (da sema nije sa dvostrukim napajanjem) i da sam ostao pri ovome jer mi je to opet jednostavnije i izvesti (odgovorio si da je ok),nego mi je Stein preporucio TL074 i ja sam postavio sliku iz datasheeta u kome se nalazi ista ovakva sema sa pocetka posta..

Mislio sam da na ulaz stavim Wima blok,a na izlazima u semi nema nikakvih kondova (verovatno sto na ulazu vecine snagasa stoji po jedan sigurno-kod mene ih imaju nebalansirane uticnice i tu sam mislio da povezem izlaze sa ovih OP)...   :oke:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nista,nego me zbuni :wink2:

Evo sad sam malo pretrazivao na netu te fabricke audio distributere signala i mogu reci da su to poprilicno skupe i slabo dostupne sprave (do 8 balansiranih mono signala i da kazem neodgovarajuci za mene) Behringer u Player-u je oko 100eura,a stereo varijantu sa "brdo" izlaza (takodje u pomenutoj firmi imaju neke od 5000-6000 eura)...!!!

 

Zato sam odlucio da to napravim u domacoj radinosti i prilagodim za moj sistem (bez pojacavanja i regulisanja signala na samom razvodniku) najprostije sto moze ali da sluzi svrsi.

 

Nadam se da ce ovo da odradi taj posao i da nece biti problema?

 

Posto ce na izlazima ovih OP po ovoj semi biti i DC napon u vrednosti polovine napajanja kako sam uspeo da zakljucim mozda bi ipak valjalo staviti iza svakog po jedan blok..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo morao sam pre izrade da probam i ovu simulaciju (kao sto sam i predpostavio,DC napon na izlazu uz napajanje od 12V je polovina ili 6V),pa sa 2,2μ na izlazu,prvi zeleni grafik je sa opterecenjem od 12,5kΩ (dva od 25 paralelno),drugi plavi je sa 25k,a treci sa 50k opterecenja...

Rekao bih da je ovo sasvim solidno i zadovoljavajuce (mogao bi se bez nekih drasticnih problema povezati na jedan izlaz distributera i dva ulaza na pojacalu)?

 

post-1755-0-54669200-1422374938_thumb.jp

post-1755-0-38744500-1422374930_thumb.jp

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne boj se ti za odziv sa Shure ....... vrlo verovatno da ce to i da zvuci bolje

 

ako cemo uopste o zvuku sa genericki napravljenim sklopovima sa OP

 

i ako se razocaras , lako ces prodati taj Shure , vrlo verovatno na forumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da za,za stereo verziju mi i treba,zato sam i rekao da mi treba 2kom,cena prava sitnica (ocuvani 30$ kom),ali preko "bare",tako da je veoma tesko to doneti ovde bez vecih troskova oko transporta i cene koju covek trazi za uslugu.

Videcu da li mi je to isplativo,ako nije onda radim ovo za "dzabaka"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...