Jump to content

Hladnjaci?


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam kupovao kutije od njih. Pristojan svet, ali je kvalitet koji nude samo srpski i ništa više, ne baš precizan. Nude hladnjake i seku ih na metar, ali ja bih ti savetovao da stupiš u vezu sa firmom Vremeplov, koja nudi program hladnjaka italijanske firme Pada - 15 MB kataloga, ima stvarno strava dobrih hladnjaka, ali se po meri seku i naručuju iz Italije. Nisu baš jeftini, ali rade posao samo tako. Proizvodni proram im je manje-više isti kao i kod nemačke firme Fisher. Po želji mogu i da ti izbuše potrebne rupe šre eloskaže. To ne znam koliko košta, nisam probao. Sve od klasičnih hladnjaka sa krilcima do veoma naprednih hladnjaka sa vodenim hlađenjem. Uzmi katalog i pažljivo ga pregledaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukoliko ti trebaju veci hladnjaci, za hladjenje A klase na primjer, sa Mehatronikom se neces usreciti. Bolje poslusaj Dvv - a, pa pogledaj sa Vremeplovom, ili vidi Fisherov katalog pa poruci preko neke nase firme od njih.

Radio sam kutije u Mehatronici, generalno su ljubazni, i odrade sto trazis, ali desava se da ignorisu narudzbu ako su prebukirani poslom... Za manje hladnjake mogu da pomognu, imas u TC u Ustanickoj njihovu radnju i desi se da ponesto imaju odmah tu, za ponijeti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono što ima u vremeplovu a padino jeste poveliko i moćno u zanimljivim dužinama npr jedan komad pa po pola

i ima debeo taban i dobra rebra ali.. cena je ona koja uglavnom odlučuje tako da i pored dobre volje vremeplovaca

i stvarno minorne provizije, špedicija do bgd je ono što je naduvalo cenu.

mada kad se uporedi sa fišerovima naravno pod uslovom da nije ibej ili tetka u minkenu koja će donese, i nije toliko

masna cena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa znaš kako, ovo što se nudi od domaćih hladnjaka u najboljem slučaju ima 4 kg/m, a Pada ima hladnjake i od 24 kg/m, prave gromade, dušu dale za neku čistu klasu A. Ima profila koje nikada nisam video bilo gde drugde, pa ni kod Fisher-a, a imam njihov opšti katalog. A to što košta, pa sve dobro košta, kada ćemo već to da shvatimo, umesto da se ljudi zalete u projekte koje ne mogu da finansiraju. Za neki ozbiljan pojačavač, koliko će da košta napajanje? I to nam sada nije skupo, a kada treba platiti hladnjake, e onda je sve skupo. Tu logiku ne razumem. Šta mi vredi sve ostalo ako nemam rešen problem hlađenja? Kada u nešto krećem, prvo razmotrim hlađenje, jer me ono čeka i kasnije, kod rasporeda u kutiji, njenih dimenzija, itd, a posle gledaM sve ostalo. To je kao kada neko kupi Audi sa V8 motorom, pa ga onda ne vozi jer mu je skupo gorivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cene im zaista nisu male, bar ono sto se prikazuje u katalogu na pocetnoj stranici. istina je da kad prodjes tretman od carine i drzave te cene i nisu lose.

ja nemam naviku da kupujem netom jer ne zelim dobrovoljne odnose sa pomenutim organima...radije kupim sta ima u radnji.

ako nema radije cu da 'opljackam' restlove Al od mog pasenoga, makar bio u Cacku pa sam da sastavim hladnjak :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sastavljen sam nikad nije isto što i liveno iz jednog komada. A ako je tako, što se onda uopšte zamlaćujemo ovde sa savetima, idi brate u Čačak pa napravi sam i kvit posla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://store.comet.rs/Catalogue/HSINK/Cooling+Heat+Sinks/HSINK/Heat+Sinks/#eyJpcHAiOiIxMCJ9

 

http://store.comet.rs/Catalogue/Product/9466/

 

http://store.comet.rs/Catalogue/Product/9145/

 

http://store.comet.rs/Catalogue/Product/9142/

 

pogledaj sve što imaju - a imaju rekao bi jako konkurentne cijene u odnosu na to šta nude. jedino što moraš da poručiš pa sačekaš da dođe iz BG-Sofije ali ni to nije problem jer ne vjerujem da ti je baš hića. 

 

sretan izbor i sretan rad!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se držao one stare da je strpljen - spašen... Gledao u PADA hladnjake, gledao u Fischer hladnjake i onda mi kaže moj drug batica "vid' ovo" ... Ja pogled'o i rekoh "daj o'ma dva!" :)

 

post-13-0-94660800-1420616587_thumb.jpgpost-13-0-55052600-1420616588_thumb.jpg

 

ebay, daleko ispod cene po kojima se prodaju novi, nekorišteni...

Jedan od ova dva je bio sasvim dovoljan za Cirklotrona

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa čudno, Stein, pa proračunaj onako od oka rashladnu površinu, taj može mnogo da izdrži. Mada, uvek treba uzeti u obzir i namenu, jedno je ako se parvi za kućno slušanje, a sasvim druga stvar ako je za profesionalne namene, kao recimo ozvučenja šatri za svadbe Naravno, biće problema sa svim što ne mož direktno na njega da se zašrafi, ali ionako većina ljudi danas koristi  plastično zapakovane tranzistore, ali ja ga ne bih koristio za klasičan TO-3 metalna pakovanja jer bi to tražilo nekakv prelaz, a na njih sam alergičan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oko Nissala - nekada bila odlična firma, godinama sam radio sa snjima, ali od kada je privatizovana, jako su se potrudili da rasteraju sve male privatnike. Na primer, ranije su radili jednu kokilu (oko 100 kg, za one koji ne znaju to je dubok standardni kazan za tečni aluminijum), a od privatizacije ništa uspod dve kokile. To je za veliku većinu previše skupo da tek tako kupe, utoliko pre što im je i cena kokile skočila ako se dobro sećam za oko +30%. Znam da su komercijalisti koje sa znao jer sam sa njima poslovao bili očajni, kažu da im skoro više niko ne dolazi od privatnika, a sa njima nisu imali problema sa plaćanjem, oni su poštovali nas, i mi smo poštovali njih, reč je bila SVE i poštovala se. Stvarna zapremina kokile je dozvoljavala 106 kg, ali se tu uvek računa i ona računovodstvena stavka "kalo, rastur, lom i kvar" pa se raćunovostveno vodi kao 100 kg (slično svim livnicma u svetu). Nikada nisam dobio manje od njih od 103 kg, baš su se ljudi trudili. Mnogo sam naučio od nihovih starih majstora, sve su hteli da kažu i objasne, a nije mi se desilo da odem tamo bez makar jedne bombonjere kao stvar principa. Čujem da su se ti stari majstori sada razbežali na sve strane, a čuo sam i priču za koju ne znam da li je tačna da je firma prodata jeftino nekim pajtosima Zorana Živkovića uz obećanje da će investirati u firmu, što su i uradili tako što su upravnu zgradu presvukli u mermer (bio, video). Just another Serbian sad story.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@DVV  (nissal)

Vrlo tuzna prica a jos tuznije je sto je to skoro pravilo u (svim)srpskim privatizacijama.

Najurili iskusan  kadar, naprimali klince koji rade po deset sati dnevno, plate ne isplacuju po 6-10 meseci ( super stvar da ti radnici platama otplacuju kredite),....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa čudno, Stein, pa proračunaj onako od oka rashladnu površinu, taj može mnogo da izdrži. Mada, uvek treba uzeti u obzir i namenu, jedno je ako se parvi za kućno slušanje, a sasvim druga stvar ako je za profesionalne namene, kao recimo ozvučenja šatri za svadbe Naravno, biće problema sa svim što ne mož direktno na njega da se zašrafi, ali ionako većina ljudi danas koristi  plastično zapakovane tranzistore, ali ja ga ne bih koristio za klasičan TO-3 metalna pakovanja jer bi to tražilo nekakv prelaz, a na njih sam alergičan.

 

4 komada 2SK1058 po kanalu, polovina hladnjaka sa slike po kanalu... 32W/pch u A klasi na 4 oma, divno greje po ovoj zimi, ali na žalost, ne i dovoljno za celu slušaonicu... (mada, ko zna kako bi bilo da mi oba pojačala ostanu uključena 24/7)

 

Elem, poenta priče je strpljen spašen... Siguran sam da se periodično ovakva čudesa pojave u ponudi po veoma pristupačnim cenama u odnosu na uobičajene cene... Samo treba strpljenja i malo sreće... (i naravno, imati čime iskeširati u momentu kad postane aktuelno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nešto lepo, al' brutalno... http://www.ebay.de/itm/Kuhler-Kuhlkorper-Aluminium-400x210x101mm-10-5kg-HiFi-LED-IGBT-EconoDual-/111450609724?pt=Bauteile&hash=item19f2f9583c

 

 

telo debljine 22mm, kutija bi trebala biti duboka bar 400mm, visina 210 a dubina krila/pera tj u širini bi bilo 101mm po hladnjaku. Dva takva hladnjaka pa mož' birat kakav amp u A klasi hoćeš... težina komada 10.7kg, dakle, pojačalo bez kutije, ispravljača i elektronike u startu preko 21kg :)

Cena? Sitnica za ove monstrume: 99€/kom sa sve porezom... (83.19 ako se odbije njihov porez, mada, ne znam kako bi...)

Dakle, za 200€ + PTT + ušur dobavljaču ... brutalnoooo.... (tačno mi žao što sam napravio što sam hteo da imam...)

 

(cena kod nas za bilo kakav "običan" aluminijum je do nedavno bila cca 6€/kg, ovde to bude malo ispod 10€/kg ali mislim da je to skroz okej...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...