Jump to content

ECC88 preamp sa ebay-s


zbotic

Preporučeni Komentari

prica zapoceta ovde : http://www.diyaudio.rs/topic/60-novopridosle-skalamerije/#entry197606 , pa odvojeno u ovu , posebnu , temu

 

ZM

 

********************************************************************************************************************************************

 

 

Ako netko hoće za relativno normalne novce u svijet lampi:

 

Kupio sam ovo (bilo je na popustu :), više nije),

 

http://www.ebay.com/itm/Germany-D-KLIMO-MERLIN-ECC88-tube-Pre-AMP-assembled-board-luxury-edition-/261611272029?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item3ce93f375d

 

dodao lampe, trafo (privremeni) i sada idem u izradu kutije.Osim prikačenih 6N23P mam na lageru dvije Telefunkenice i dvije Simensice

 

Svira bešumno, ne zuji, ne bruji. Slika u prilogu, ton za goste.... :)

 

post-26-0-93917500-1420118277_thumb.jpgpost-26-0-67530100-1420118292_thumb.jpgpost-26-0-17377700-1420118300_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

datasheet , Ufk max

 

razdelnik napona sa Ub , propusti 1mA kroz njega , neka srednja tacka bude na recimo 70V

 

tako ce katoda prve triode biti ispod tog potencijala za toliko , dok ce druge biti nekih 50V iznad = taman da se izbegne diode efekat

 

premosti donji otpor sa sa kondom , da Fc bude ispod 1Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako dobro čitam ove Telefunken E88CC kojima sam ovo i namijenio imaju nešto više napone pa ovo nebi bilo previše, a kažu da je bolje držati visoko. Ove ruskinje su mi ionako bile za "spaliti" za probu. Za ovo "diode efekat" ne nalazim ništa? Možda objašnjenje, ako nije problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postoji probojni napon Uf-k ; obicno je max positivnij malo visi od max negativnog

 

druga stvar - postoji diode efekat izmedju F i K (nazovi to i strujom curenja , mada nije bas tacno tako), koji se ponistava u najvecoj meri , kad ih odvojis za neki potencijal

 

imao sam negde graf , gde se vidi da pri povecanju potencijala UI karakteristika tog spoja postaje horizontalna , tako da modulacija pada na taj ravni deo i nema superponiranja na G-K spoj

 

kad iskombinujes ta dva , sa cinjenicom da ti je Ufk prve (ulazne) triode blizu 0V a Ufk cathode folowera nekih 120V , onda je logicno da bi valjalo Uf elevirati na potencijal 60V**

 

vuci siti i koze na broju , bile one TFK ili Ruskinje

 

**sad kad sam pogledao datasheet za tacne podatke (Philips ECC88) - recept glasi - digni potencijal grejanja na 35-40Vdc

 

tako ces ostati u limitima gde je F max 50V iznad K , a obrnuto je dozvoljeno 150V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odlican , ali za cega

 

elem , slicno se pravilo pre 20-ak godina , ali se situacija poostrila odonda , po pitanju gain prilagodjenosti , ali i o pitanju kvaliteta

 

elem A=uRa/((Ri x Ra)+(u+1)Rk)

 

da zanemarimo sto treba minus pre A , zbog obrtanja faze

 

hocu reci - ovi preamp ima malko prevelik gain za danasnje potrebe

 

no , i to je lako resivo , da se zadrzi ista radna tacka , a dobije katodna degeneracija po volji

 

edit : sve to .......... i onda je zakljucak da je mnogo mudrije ili odraditi kako spada u PtP ili napraviti kako spada sa custom pcb

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušam ga evo cijeli dan i mogu potvrditi da radi odlično. Bolje ne treba. I to sa Reflektor 6N23P. Stavljao sam i Simens E88CC i to je još bolje. Upravo iz sigurnosnih razloga još nisam trajno prešao na njih, ali sve mi se čini da će to biti uskoro. :)

Čak sam stavio bio i Telefunkenice E88CC, premjerio napone i s njima ćemo malo pričekati.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovo dodavanje napona moram malo razmisliti kako izvesti a da se ne poremete groundi, ali i to ću isprobati.

Moram još jednom napomenuti da na maksimalnoj snazi nema ama baš nikakvih tragova šuma ili bilo čega sličnog. To nisam očekivao.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen

Sta veliki gain? Ako je crkva velika ti nemo' se krstis u svaki cosak.

ECC88 ima veliku transkonduktansu pa time i nisku izlaznu impedansu.

 

koliki gain treba da ima moderan preamp , sa izlazom izvora reda 2Vrms ............. i ulazom snagasa reda 2Vrms ?

 

dakle , pucas iz isvora 2V napolje , pa ga ubijas na potu do daske , da bi ga gain stage preampa pojacavao do daske

 

sve rekoh napred , pa opet moram da kucam , zato sto ti neces da ukljucis ....... digitron

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li  si koristio ...digitron do kraja. Odnosno da li si racunao cathode folower impedance .

Moja na brzinu sprovedena racunica kaze da je impedance  17 Ohm  :wave:    a  voltage gain  0.21 :laugh1tooht:

Tako da gain stage pumpa do daske ali ga cathode follower  obara  5 puta i sa vrrrrrlo pristojnih 17 Ohma Zout salje dalje.

 

 

 

PS  Treba pazljivije i preciznije preracunati ( nisu post Novogodisnji trenutci svesti bas najcistiji za matematiku) ali to je tu negde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga

 

fizika je neumoljiva .......... tako da vaze razlicite formule za racunanje gaina prvog , odnosno drugog stepena ..........

 

za sasvim precizno jos treba ocitati S i Ri sa grafika , u radnoj tacki/podrucju , a ne uzimati datasheet podatke..........

 

no , kako ti to vec znas , da ti se ne mesam

 

ja odoh ujutro da napravim snagas , koji ce imati jednu ECC88 triodu kao follower ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...