Jump to content

step-up mc trafo , iskustva...


dunavko

Preporučeni Komentari

snake oil.

ako je nešto iole valjano a jebeno retko (= jaaako matoro), odma cena ode u nebesa.

sobzirom na matorost, moglo bi se reći da se "potrefilo" ništa više.

lijepih stepapova ima od bejerdinamika a i sauter nije gadljiv a to dobiješ za ihaj manje para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ispod 500 eur ne mozes nista naci ovih dana

Narod kaze: Ko zuri vrat slomi ... a neko i dve srece hvata :) .... ako tacno znas sta hoces i mozes da cekas, moze.

Naravo, sa oglasom: Trazim XXX,samo flame:ujes i dizes cijenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć u Bečkereku bio shootout SUTova u Danielek phono sekciji. Sowter vs Lundahl vs neki Sound carrier phono.

 

Meni vako neukom bilo jako zanimljivo. Sowter surovo detaljan i odličan za kidanje sa digitalijom, Lundahl nako više za guštanje u zimsko veče al isto dobar.

Sound carrier devojka za sve ali ipak nije ista liga sa Danielek phono sekcijom.

 

Uživao sam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

ogromne su razlike izmedju SUT-ova. vecina svira korektno ali retko koji dopire do sustine muzike. treba slusati.

 

nazalost po budjelar, nema tajni. moz kupit dobar SUT za male novce, ali ne mozes i spektakularan.

 

WE ne znam. imao ZZZ neki westra ili westrex ili tako nesto, ali nisam davno slusao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Mali dvoboj se odigrao pre neki dan kod mene  :wink2:

UTC A-10 vs Lundahl LL1943 vs Ortofon T-3000.

Sva tri SUT-a su sa priblizno istim prenosnim opsegom 1:30

 

Gramofon: Garrrad 301

Rucka: Thomas Schick 12"

Zvucnica: Ortofon SPU GM E MKII i Ortofon Fuge

 

Lundahl LL1943 se pokazao kao SUT sa najvecom reozolucijom, ogromnom zvucnom slikom, ali po meni tonski pomalo izvestacen. Sto bi se reklo veoma moderan zvuk :)

UTC A-10 tonski jakooo dobar ali mu fali malo rezolucije. Verovatno ne bih to ni primetio da pre njega nije bio Lundahl u sistemu. Savrsen za neku staru laid-back zvucnicu. 

Ortofon T-3000 taman izmedju ova dva. Tonski savrsen sa dosta dobrom rezolucijom i FR opsegom u oba smera. 

 

Sa bilo kojim SUT-om od ova tri bih mogao sasvim lepo ziveti, ali Ortofon T-3000 se nametnuo kao trenutno savrsen izbor.

 

 

ortofon5_zpsi4dp9tth.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ehem ... upravo procitah/videh na http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/140635-valve-itch-phono.html.

Interesantno.

Ja sam slusao diy phono Salas ( thnx Impuls ), ali to ocigledno to nije bio Valve Itch.

Druga topologija. Nije cevna.

Btw, odlican phono. Ima to Grozni inkorporirano u preamp koji je "skockao" Impuls.

 

Napisi kada ti se "slegnu" utisci za Ortofon Fuge ( razmenismo par poruka putem pm, ali je to sve bilo jos "sveze" tada ).

Uzivaj. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj fono jeste Salas al bez cevke. Na MM radi savrseno. E sad na MC... hm, fenomenalno je to dok ne dodje Xono MC ( Wolandova opcija). U sledecoj potrazi za Svetim gralom, kad izadjem iz duznickog ropstva, lupam Xono mc na Salas mm. Opako, a i sto Woland da ima bolje od mene, a i pre njega sam dosao u Beograd. Sad ozbiljno, sa velikom dozom verovatne neobjektivnost, mozda potaknut ukupnom zvukom i prikazanim brutalnim mogucnostima sistema, lepo povezanih "zahtevnim" CM numerama sto da ne, tvrdim iskreno ubedjen u to... Najbolja tj mom klempavom glavenom nastavku sa svinjskim dlacicama najlepse zvuceca  fono sekcija koju cuh do sad. Ovo sto napisah, ne odnosi se naravno na igranke sa SUT-ovima, posto je to vec jel za nijansu drugacija koncepcija.

Sutova sto se tice, moja malenkost  ljubazno pozvana od strane Graua zajedno sa Doktorom je prisustvovala tuci nekoliko njih. Opet osvrt na moje glavene nastavke. Ortofon je meni trcao daleko ispred onih drugih. Sa njima mi je ceo gramofonski setap nekako najprirodnije i najmuzikalnije zvucao.  Napominjem da je ovo cisto moj subjektivan utisak, nepodkrepljen ikakvom teorijom elektronike,  Razmisljam li o SUT-u. Ne. Mislim da je to bar u mom slucaju daleka, daleka opcija. Salas + Xono, rade posao fenomenalno, bolje da skupim softver ( citaj 300 - 400 LP mintara ) pa cu onda da razmisljam o tome, jer to je posebna igracka.

Veliki pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj fono jeste Salas al bez cevke. Na MM radi savrseno. E sad na MC... hm, fenomenalno je to dok ne dodje Xono MC ( Wolandova opcija).  . . .

A šta je trenutno to "na MC" ?

Isto Salas ili nešto treće ?

Nisam baš najbolje razumeo.

 

Što se tiče SUT-ova ja sam sa Ortofon T-3000 završio potragu. :)

A bilo je tu svega i svačega od SUT-ova, kao i raznih MC preamp-ova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Salas mm + Salas mc u mom trenutnom slucaju.

 

Vidiš, nesam znao da je to i Salas MC. ;)

Ko ti kriv što nemaš klasican izlaz za MM i MC na preamp-u pa da smo još onomad "zaboli" MCA-76.

Takođe i Sowter, pa i T-3000 da vidiš gde si u odnosu na taj trenutni MC, pa čak i kada MC X-Ono modul dođe.

Moj ti je savet da to pod hitno napraviš.

 

Msm, valja se. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...