Jump to content

coax digital out kabel


stein

Preporučeni Komentari

Probao sa nekoliko vrsta kablova i da budem iskren, pojma nemam šta radim... Probao sa licnastim širmovanim (nekoliko različitih izvedbi), solid core (UTP) bez širma i sve zajedno, nisam siguran da čujem neku razliku... "Antenskih" 50/75 oma i takvih kablova i nemam pri ruci...

Ima li smisla smarati se sa tim ili nema?

(reč je o vezi između CD plejera koji ima samo coax digitalni out i eksternog DAC-a) 

Plan je da ubacim Philipsov CDR-760 player/recorder kao transport namesto Sony-ja koji treba da se preseli u prizemlje i zameni Philipsa CD-614 koji je "odsvirao svoje"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za SPDIF digitalnu? Za klasičnu linijsku mi ima smisla. Možda grešim. 0110010... je binarni niz bilo kako...

 

:thumbsup:

 

 

Ko ne cuje razliku, blago njemu.

 

Blago meni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo se ja opet namenjao kablova i biće da ili ovaj moj CD plejer (transport) i DAC pojma nemaju da ima razlike, ili ja brate bolje čujem po zvuku grejalice kada se promenio napon u mreži nego kada sam promenio kabel... Definitivno sam gluv... Ili ništa ne znam... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, preporuke su i 1,8 - 2 m i to sa BNC...onda bi trebalo da je razlika ocigledna

Aaaa... pa nema šanse da raskopavam fabrički CD plejer i fabrički DAC. Ionako mi to onako... iza CD-a sa balansiranim izlazom, gramafona, i PC-a, dakle, nije čak ni od trećerazrednog značaja... pffff (zapravo služi samo zato da popunim policu i imam spravu koja će da sakrije aktivnu skretnicu...) :buehehe: Eventualno može da se posluša u nekoj usporedbi "protiv" pc-a ili CD plejera... ako je bilo kome do toga... uopšte...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda znaš na čemu si :)

 

Sada već da... Pomislio sam samo (u momentu pre otvaranja teme) da ako to može na neki prost način - "uzmi kabel takav i takav, zabodi i to je to" onda super... Ako to zahteva ozbiljne zahvate (devastiranje originalnih uređaja) onda zapravo i nisam zainteresovan... Ne toliko... Al' dobro, sada sam ipak za malo pametniji - znam da to tako neće dati pažnje vredne rezultate pa mi svejedno... Poenta je da svira i ja tu više ništa ne bih dirao :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...