Jump to content

Winamp kao player?


stein

Preporučeni Komentari

Vidim niko ga ni ne spominje. Obično se priča na temu Foobar-a, JRiverMedia i slično...

 

Šta je problem sa Winampom? Greške u čitanju, problemi u reprodukciji?

Eve ga čita i FLAC i FLAC u 24/96... (doduše na radnom kompu i prcvoljcima pa ne mogu da ocenim kvalitativno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kad je winamp dobio podršku za asio probao sam ga i ustanovio da nema razlike (bar kod mene) u zvuku u odnosu na foobar i ostale, ali sam ga brzo ugasio jer mi nekako ne leži. nisam ga koristio ni u ono vreme kad je bio samo mp3.

menjao sam skinove, radio svašta, ali ne ide pa ne ide. uvek nađem nešto što mi se ne sviđa, isto kao i kod jrivera. jedino foobar i musicbee mi ni u jednoj stvari ne smetaju. prvi puštam kroz wasapi, a drugi kroz asio drajvere i uživam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam za winamp jer sam na njega navikao još s početka devedesetih i uvek mi je bio da tako kažem, najzgodniji (u smislu da sam se navikao pa znam šta bih s njim i kako da ga podesim)

U to vreme (još sam radio u radio stanici) neko ga je instalirao na komp, pokazao kako se koristi, gde je muzika na kompu i eto me, navika...

Ja lično nisam našao nikakvu zamerku pa pitam ako ima neki zez, baš sa tim latencijama, distorzijama, digitalnim protokolima...

 

Nemam (tehničko - tehnoloških) problema sa Foobar-om, nego uvek kad ga nešto čačnem da ga namestim da mi "više odgovara", nije mi po volji... Ne mogu da se naviknem na njeg' pa ne mogu...

 

edit: pročitao sam šurnaes' forumskih debata na temu (winamp vs foobar vs itunes vs...) i uglavnom se svugde na kraju sve svede na to kako vizuelno neki program izgleda ili ne izgleda. Jedini forumski baljezgarijum na temu "kako svira" je davna prošlost i moš' misliti, pravili poređenje slušajući mp3 fajlove - krajnje nemerodavno štivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja baš i imam foobar što ne moram ništa da čačkam

radi mi preko columns ui komponente u fulskrinu, pola ekrana je cover, a druga polovina plej lista. i tako 2-3 godine.

a kad poželim da se igram i da nešto promenim odem na musicbee

ako voliš winamp, a voliš i da čačkaš možda će ti član digital pomoći, on bi trebao da se razume u te stvari

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da ne volim baš da čačkam, bar ne po winampu - takav kakav je uglavnom mi radi posao. Foobar je okej kao plejer, ali brateee, ne umem da ga sebi namestim, pa to ti je... Winamp praktično uvek koristim iz kontekst menija, klik desnim na fajl/folder i samo odaberem hoću li da svira ili doda u listu... Foobar to radi drugačije i tu se pogubim... Što kaže Revox, krenulo odbrojavanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phooh...

 

Ja imam samo "obične" FLAC i *.ape fajlove (zalomi se koji *.wv), mada, uglavnom idem redom pa sve *majmune* odmah ili ubrzo nakon "kupovine" prekrstim u FLAC... Čak i komplete (single lossless file + *.cue) konvertujem u separatne fajlove (nije mi uvek do slušanja celog albuma - rađe slušam izmešano)...

 

Prateće img fajlove (skenovi omota i sl.) uglavnom ne čuvam no brišem, samo mi treba mjuz. Ako mi dođe da gledam omot i čitam dok slušam ceo album, uzmem gramofonsku ploču... :)

 

Rekoh već onomad da mi laptop bilo žao baciti ili dati u bescenje pa je malo obnovljen i jedina mu je svrha da bude tercijarni izvor zvuka, baš za situacije kad mi nije toliko važno fokusirati se na svaki detalj i posvetiti se isključivo slušanju muzike - više i radije je namenjen sviranju namesto neke pogrešno odabrane radio stanice, a bolje rešenje nego postavljanju CD plejera da radi na repeat all...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, da, zaboravio sam veoma važnu "pogodnost" koju pruža program sa kojim se korisnik dobro snalazi... Dođe ponekad društvo pa treba na brzinu "sklepati" neku nazovi play listu tj nabacati gomilu svega i svačega pa da bude mjuz za svakoga okej - krajnje nepraktično to raditi sa CD plejerom ili vinilom... Jedna odavde, jedna odande... pffff... Čovek više vremena izgubi tražeći gde je koja ploča i gde je koja pesma sa baš te ploče... Na žalost (?) ni u Foobaru ni sa nekim "fensijim" plejerima ne snalazim se baš nešto... Ja sam se naučio još u Norton Commanderu a potom i (ex)Wincommanderu da imam i levu i desnu stranu na uvid pa odatle samo isklikam na brzaka šta hoću i bukvalno odatle u kontekst meniju samo biram šta i slažem u plejlistu u winampu...

 

Daklem, nema nekog razloga da to ne činim i dalje tako...  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Prateće img fajlove (skenovi omota i sl.) uglavnom ne čuvam no brišem, samo mi treba mjuz. Ako mi dođe da gledam omot i čitam dok slušam ceo album, uzmem gramofonsku ploču... :)

 

 

kako bre ne voliš omote

zar nije bolji omot nego ona idiotska nota

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan primjer koji mi u ovakvim diskusijama uvijek padne na pamet.

 

Jedan moj bivši kolega sve komande u AutoCAD-u upisuje tastaturom, a crta tri puta brže nego prvi najbrži iza njega kojeg sam vidio. Stvar navike. :)

 

Aha... Ja u SW radim sa dva miša i tastaturom. (teško da se Space Navigator može nazvati "mišem", ali eto, tako je deklarisan/specifikovan) -  nego, trebalo mi šest meseci da se naviknem da mi leva ruka koristi pomagalo za rotacije i zumiranje a desna samo klika ili unosi brojeve. Definitivno je tako brže, ali prvo mora da se savlada a vremenom i stekne navika.

 

Na Windows Explorer nikako da se naviknem. Još kod pretraga nekako ali kopiranje, arhiviranje... Ne ide mi pa mi ne ide... 

 

Biće da je i Winamp navika, ali okej, neka je, ne škodi... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam parametar za ovu pricu...j.bi ga cak i rezance rezem iz Windowsa...Nero me nikad nije osvojio. Doduse mozda su krivei piratske kopije na kojima uvek ponesto ne radi...

E sad ovo je skoro off topic...sta od tih playera radi preko USB, SPDIF, Optic ili preko coaxial headphone izlaza? Mislim sta radi bolje sa cime.

Sad ce neko da kaze "nema veze 100001110010010101010 itd". Ima li neka tema o hardware potrepstinama spoljnim ili unutrasnjim za play muziku sa kompa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam samo "obične" FLAC i *.ape fajlove (zalomi se koji *.wv), mada, uglavnom idem redom pa sve *majmune* odmah ili ubrzo nakon "kupovine" prekrstim u FLAC... Čak i komplete (single lossless file + *.cue) konvertujem u separatne fajlove (nije mi uvek do slušanja celog albuma - rađe slušam izmešano)...

 

Dobro je nisam jedini koji to radi. :hot:

 

HiRes zaobilazim,a ako mi se nesto i dopadne kako zvuchi resampler u foobaru na 44.1 i u flac converteru 16 bita(da ga vratimo korenima).Solidno manji fajl,a zvuk isti.Ista pricha i kod SACD-a.

 

Takodje imam sve obicne flacove.

 

Sto se Winampa tiche plejer ko plejer.Kome sta odgovara za rukovanje.Sto se zvuka tice bez chachkanja sve to isto "svira",ma sta ko rekao.

 

Foobar za muziku i MPC-HC(+lav filters i madvr) za filmove koristim od "malih nogu".Zasad nisam imao ni zelju ni potrebu da ih promenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristio sam nekada davno winamp koji je počeo da se goji i goji. Batalio sam kad je postao preglomazan i prešao na AIMP i Foobar na velikom kompu.

 

Volim male programe koji rade jednu stvar dobro i brzo a ne multipraktike. ACD See imam verziju 1.7 ili tako nešto, može samo da prikaže sliku al se diže trenutno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristio sam nekada davno winamp koji je počeo da se goji i goji. Batalio sam kad je postao preglomazan i prešao na AIMP i Foobar na velikom kompu.

 

Volim male programe koji rade jednu stvar dobro i brzo a ne multipraktike. ACD See imam verziju 1.7 ili tako nešto, može samo da prikaže sliku al se diže trenutno.

 

ACDSee 9ka je to konačno rešila time što kada klikneš sliku trenutno se pali "light" pregledač u kome samo gledaš sliku. Ako klikneš enter gasi se light i uključuje full ACDSee u kome može edit itd...

BTW podržavam ideju light programa/stvari koji radi samo jednu stvar.. Tako ću u najskorije vreme Sony Xperia Android "napravu" da zamenim Nokiom 3310. Sve više mi treba telefon jbt.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...