Jump to content

Lenco B55 vredi li osvezavanje?


Okibokis

Preporučeni Komentari

U prilici sam da nabavim ovaj gramofon,pa me zanima sta sadrzi osnovni servis posto sam laik za ovu materiju.Da li se uopste isplati sredjivati ga i koliko je upotrebljiva njegova bazicna rucka i glava.Ja sam njega zatekao u nekom starom kucistu koji sadrzi i pojacalo.Ako bih pravio neku ekstravagantnu plocu od drveta,da li bi mi trebalo i neko predpojacalo ili samo da stavim cinceve?Hvala na pomoci.

post-1130-0-98140800-1419420923_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako ćeš sređivati, novo kućište ili bar pokrpaj prednjicu i zadnjicu starog (bar za početak) i čerupaj elektroniku, pregledaj ležajeve na ručici (masnoće, prljavštine itd) ili ...

Baš za neki početak otkači internu elektroniku, dodaj kabel sa dva činča, izvuci ga negde, unutrašnji kraj spoji na mesto gde su fiksirane žičice sa ručice, stavi neku MM zvučnicu, poveži na preamp/amp koji ima RIAA/Phono ulaz pa slušaj malo tako... Ako proceniš da ima smisla, razmisli o izradi novog kućišta pa polako :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ček, ček,

ti ga još nemaš?

imho, zaobiđi ti to

Ja nemam nikakav gramofon,a svrbi me,naravno ulozio bih u prepakivanje i lepotu ovog Lenca.ako je on musko.Prva slika sa pojacalom u sebi je ta koju bih ja uzeo,ali ako je taj Lenco pun mana i djubre,da se ne mlatim previse?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema SM-a, bar ne na brzaka gledano. Samo spisak delova i exploded view na vinylengine: http://www.vinylengine.com/library/lenco/b55.shtml (moraš biti registrovan da pristupiš pdf fajlu)

Pitanje je koliko košta takav kakav je i koliko para još treba utuckati dok ne bude takav kakvog ga želiš imati. I naravno, koliko živaca i strpljenja imaš da se rveš sa nedaćama koje te veoma lako moguće čekaju na putu i konačno, kolika je nagrada za sve žrtvovanje, rad i trud i vreme i novac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema SM-a, bar ne na brzaka gledano. Samo spisak delova i exploded view na vinylengine: http://www.vinylengine.com/library/lenco/b55.shtml (moraš biti registrovan da pristupiš pdf fajlu)

Pitanje je koliko košta takav kakav je i koliko para još treba utuckati dok ne bude takav kakvog ga želiš imati. I naravno, koliko živaca i strpljenja imaš da se rveš sa nedaćama koje te veoma lako moguće čekaju na putu i konačno, kolika je nagrada za sve žrtvovanje, rad i trud i vreme i novac...

Ja poucen vasim pricama iz drugih tema ne bih platio vise od 30 eura.Recimo to da mi bude start,pa posto ima pleksiglas i ovo drugo da poskidam,i za pocetak da sredim postojece kuciste.i to osmirglano i prelakirano moze da lici pristojno.Ono sto je meni nepoznanica,je sta se ovde menja da to bude pristojan zvuk?Jel samo glava,ili i ova rucka,koja mi iskreno izgleda bedno?Uzeo sam ga ja da proverim ispravnost,ali nisam odlucio,da li da zagrizem ili ne:)

Evo slike od pojacala u njemu...

post-1130-0-79471900-1419426866_thumb.jp

post-1130-0-60434000-1419426873_thumb.jp

post-1130-0-96447800-1419426914_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid' ovako: http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=3762.0

 

Isti situejšn... Komentar iskusnijeg kaže: "The B55 is probably the best Lenco to start off with, make the plinth, get it running fine and it is a great player." ... s tim da ovo stoji u kontekstu priče "zagrevanja" za ozbiljnije projekte... Dakle, svesno ući da se odradi doterivanje zarad sticanja iskustva... Ne očekivati previše...

 

Ja sam stuckao na ovakve low-price prilike ni sam ne znam koliko. Naučio šta sam naučio i nastavio dalje. Thja ne znam šta da ti kažem, ali ja bih preskočio, ali to ne znači da kažem "nemoj"... Ja sad već mnogo više očekujem pa sam izuzetno biasovan i moja merila ne moraju da budu merodavna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B55 nije L75.

Ako zelis vintage "projekat" da se zanimas tokom dugih zimskih veceri dok pucketa vatra u kaminu, onda nadji pravu stvar (L75). :)

Ako hoces gramofon za malo para koji ce da svira OK,

vidi koliko ce sve zajedno da izadje (B55 + troskovi restauracije i sredjivanja)

...pa onda vidi sta za te pare moze da se kupi na oglasima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B55 nije L75.

Ako zelis vintage "projekat" da se zanimas tokom dugih zimskih veceri dok pucketa vatra u kaminu, onda nadji pravu stvar (L75). :)

Ako hoces gramofon za malo para koji ce da svira OK,

vidi koliko ce sve zajedno da izadje (B55 + troskovi restauracije i sredjivanja)

...pa onda vidi sta za te pare moze da se kupi na oglasima.

U pravu ste,ono, i da dobijem ovu skalameriju na poklon,polako dobija na ceni,sa svakim evrom ulozenim,a pitanje koliko ce da kosta.Meni se ucinio ozbiljan tanjir i zalicio mi je na Emt,koje sam nekad video u ,,Radio Beogradu".Ali ocigledno corak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...