Jump to content

Dynaudio u kolima ne svira vise :(


eretron

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,

 

u svom cenjenom limenom ljubimcu audio sistem je marke Dynaudio.

 

Na zalost 2 zvucnika (prednja i zadnja vrata) sa leve strane su otkazala. U svakim vratima je odvojeno visokotonac i jos jedan veci zvucnik (full range?).

 

Dakle visokotonci rade i dalje a druga 2 su u problemu.

 

Moje pitanje je, posto u cenovniku Volvoa ta 2 nova zvucnika kostaju oko 400E, da li je moguce raditi servis istih ili je to nesto sto se ne preporucuje?

 

Verovatno cu sutra rasklopiti vrata i uslikati par fotografija kako biste imali bolju sliku o samom zvucniku. Za sada samo znam da ga proizvodi Dynaudio i mislim da je precnik 6 1/2 Incha.

 

u pitanju je Volvo S80 2008 godiste

 

P.S. Jos uvek se nadam da se samo otkacila zica :D i da driveri i dalje rade :D

 

Hvala unapred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 1 month later...

Pozdrav evo upravo uspeh da skinem ova čuda iz auta. Ni jedan ni drugi ne sviraju na bateriju od 1.5v. Instalacije do ok.

Pitanje. Obzirom da mi izgledaju poprilično zatvoreno da li je ovo uopšte izvodljivo servisirati ili da se ne nadam. I naravno ako jeste ima li kakvih preporuka?

Ne želite da znate koliko Volvo traži para za ova 2 zvučnika.

Oznaka Je dynaudio T84848

Hvala svima.

899614cd6ce53cceeb91affd8e273dac.jpg5bb0e82fadc4cee2996bddd9845b0f8d.jpg20a084aaf25aaac91ee733aebde19c89.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav evo upravo uspeh da skinem ova čuda iz auta. Ni jedan ni drugi ne sviraju na bateriju od 1.5v. Instalacije do ok.

Pitanje. Obzirom da mi izgledaju poprilično zatvoreno da li je ovo uopšte izvodljivo servisirati ili da se ne nadam. I naravno ako jeste ima li kakvih preporuka?

Ne želite da znate koliko Volvo traži para za ova 2 zvučnika.

Oznaka Je dynaudio T84848

Hvala svima.

899614cd6ce53cceeb91affd8e273dac.jpg5bb0e82fadc4cee2996bddd9845b0f8d.jpg20a084aaf25aaac91ee733aebde19c89.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

ako ih budes motao, nema tu neke mudrosti za dobre servisere...bar u Bg ih imas. Na donjoj slici se vide dve plasticne matice gde ulaze srafovi koji se verovatno odozgo prisrafe i drze drajvere...Naravno prvo maknes sundjer. Sraf ti je dole na sredini donje slike, i skroz levo na istoj slici, ima ih sigurno jos, na drugoj strani. A, ako i nije tako - sve sto se da sklopiti, da se i rastaviti. Ne znam sad cene, ali su dobri drajveri, i motanje je verovatno 50 - 100e, neko na forumu ce vec znati. Ipak ti je to jeftinija varijanta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,

 

u svom cenjenom limenom ljubimcu audio sistem je marke Dynaudio.

 

Na zalost 2 zvucnika (prednja i zadnja vrata) sa leve strane su otkazala. U svakim vratima je odvojeno visokotonac i jos jedan veci zvucnik (full range?).

 

Dakle visokotonci rade i dalje a druga 2 su u problemu.

 

Moje pitanje je, posto u cenovniku Volvoa ta 2 nova zvucnika kostaju oko 400E, da li je moguce raditi servis istih ili je to nesto sto se ne preporucuje?

 

Verovatno cu sutra rasklopiti vrata i uslikati par fotografija kako biste imali bolju sliku o samom zvucniku. Za sada samo znam da ga proizvodi Dynaudio i mislim da je precnik 6 1/2 Incha.

 

u pitanju je Volvo S80 2008 godiste

 

P.S. Jos uvek se nadam da se samo otkacila zica :D i da driveri i dalje rade :D

 

Hvala unapred

 

 Moguce da se otkacila zica , to bi bila luda sreca  - mada cisto sumnjam  ,  a  da neko dobro i kvalitetno namota hexaugaonu srebrnu    zicu  - to  malo teze . Ja bi isao na polovnu varijantu istih takvih sa  EBAY.de. Nemam vremena da trazim linkove ali pogledaj , ima toga sigurno i to po normalnim cenama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam oba na drugoj strani, ni tamo nisu radila. Dok su druga dva radila na mestima odakle su ovi izrađeni.

Auto sam kupio u takvom stanju tako da nemam ideju sta je uzrok kvara.

Pojačalo je fabričko. Ništa nije budženo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...