Jump to content

Peavey CS800 C serija


remam

Preporučeni Komentari

Nabavio sam ovakva dva kom,kako cenite ovo pojacalo,kvazikomplementarna sprega u izlazu,sve NPN tranzistori,ukupno 24 u oba izlazna kanala,10 izlaznih po jednom + 2 u pobudi tih 10 (ekvivalneti MJ15024 izlaz,pobuda MJ13330),Made In USA.

Pojacalu su u fabrickom stanju,svi tranzistori su fabricki,nista nije menjano..

E sad nabavio sam Mundorf HC seriju 33000μF/100V posto planiram da uradim na njima glavni recap u napajanju pa sta mi mozete reci povodom zamene tih elektrolita,planiram da zamenim i grec (postavio bih 35A,mozda i 50A) i dodao bih "soft start" na primarnoj strani mrcine od mreznog transformatora,od 1,5kW!!

 

post-1755-0-04477500-1419178846_thumb.jp

 

mund_HC.pdf 

 

post-1755-0-98343200-1419178899_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nabavio sam ovakva dva kom,kako cenite ovo pojacalo,kvazikomplementarna sprega u izlazu,sve NPN tranzistori,ukupno 24 u oba izlazna kanala,10 izlaznih po jednom + 2 u pobudi tih 10 (ekvivalneti MJ15024 izlaz,pobuda MJ13330),Made In USA.

Pojacalu su u fabrickom stanju,svi tranzistori su fabricki,nista nije menjano..

E sad nabavio sam Mundorf HC seriju 33000μF/100V posto planiram da uradim na njima glavni recap u napajanju pa sta mi mozete reci povodom zamene tih elektrolita,planiram da zamenim i grec (postavio bih 35A,mozda i 50A) i dodao bih "soft start" na primarnoj strani mrcine od mreznog transformatora,od 1,5kW!!

 

attachicon.gifPeavey CS-800 (series C) schematic.jpg

 

attachicon.gifmund_HC.pdf

 

attachicon.gifDSC00027.JPG

E sad imao bi jos jedno pitanje vezano za ova dva Peavey-a CS800,konkretno na jednom od njih je neko promenio jedan zadnji konektor za zvucnike,pa me zanima ima li ko ovakva dva kom,crveni i crni,a hteo bi da mi ih ustupi  :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije bas tema za pozdrave i predstavljanja , zato je prebacena u solid state

 

sto se tice prvog posta - sta je u pitanju - zalis se , hvalis se , ili je tu skriveno neko pitanje ?

 

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne,dao sam objasnjenje o cemu se konkretno radi,a pitanje je kakvo je ovo pojacalo sa druge tacke gledista,vezano za samu kvazikomplementarnu spregu (po meni ovo je "bipolarna zver"-strujna),ali sta drugi misle i konkretno stavka zamene glavnih kondova u napajanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

workhorse , dokazan odavno

 

malo zaeban za servis (pozeljno imati originalni fabricki extending hardware) , ali to i nije tvoja briga

 

kondovi su ti OK , pod uslovom da ih nisi platio po audiophool ceni

 

ako jesi - bacio si pare .......... retko kad , a narocito za razglasnu opremu , vredi placati ista vise no industrial quality

 

na stranu sto je to za mene licno i jedini quality vredan priznanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako mislis malo zeznut za servis?

Imas na pocetku posta gore sliku kompletne seme tog pojacala,mislim sema je sema,sta tu moze jos da fali po tebi konkretno? :connie_nutzo:

Prostudirao sam ih detaljno po semi i to je to,a nasao sam i data sheet evivalente za aktivne delove u njemu. 

Sto se kondova tice cena je bila poprilicna (ne moram da ti pricam,znas i sam za Mundorf,pogotovo za ovakve elektrolite),mislim ipak su ozbiljniji kondezatori,ozbiljne firme,sto sad po meni i nije strasno za ovakvu masinu,jer imam na umu terati subove sa njima,po dva u bridge-u.

E sad sto kazes gledao sam ja i industrial quality,ali razlika u ceni i nije nesto bila bog zna sta,tako da sam se odlucio za Mundorf,zbog dodatnih boljih performansi,jer u svakom slucaju,tu su kondezatori medju najskupljim stavkama kako god da okrenes,slozices se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidim ja tebi se prica ......

 

elem - moja greska , pomesao sam 800 sa nekim od vecih starih modela za koje moras imati nastavne mostove - da montiras na njih main pcb i radis servis

 

 

zadnji put sam cs800 imao u radionici pre par meseci

 

Mundorf - bacanje para , narocito na razglasni Peavey

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta cu,moram podeliti sa nekim misljenje :oke:

Pa mozda i nisi pogresio,njegova pobudna ploca sa predrajverima i opamp-ovima je na jednom "cesalj" konektoru,mada se ceo jedan kanal moze podici sa sve hladnjakom i ispitivati u radu..

Kako god da okrenes,ovi stari elektroliti su oslabili,to je sigurno i da bi mu povratio stari sjaj to se treba zameniti (na jednom od ova dva koja imam je neko i dodao na glavni pcb po 1500μF/100V u svaku granu napajanja i mereci van video sam da je glavnim opao kapacitet uz povecanje ESR-a tako da izbor nije bio mali.

Mislim na ovakvo pojacalo dodavati saku onih malih mi deluje neozbiljno,kako sto to danas rade,a vecina screw terminals su u tom rangu sa cenom i kvalitetom,pa je odluka pala na Mundorf..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa stavio bih ja druge konektore da je to tako jednostavno,zato i trazim originalne.

Naime,ovi konektori sa zadnje strane dolaze na jedan pcb,koji nosi i banana konektor,tako da je to u sustini "budzevina" stavljati nesto drugo,treba skracivati,prespajati,a to mi bas i nije cilj,vec da to lepo zamenim ovakvim,pricvrstim ih za sasiju i bog te veselio :wink2:

Jer ako budem promenio ove,moram onda da skidam i ove koji su vec fabricki,a to ipak ne ide,pa to sve x2 za drugo pojacalo,ovako mi fali samo ovaj jedan par na jednom pojacalu pa valjda cu uspeti to da nadjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...
On 22.12.2014. at 6:04 PM, Zen Mod said:

workhorse , dokazan odavno

 

malo zaeban za servis (pozeljno imati originalni fabricki extending hardware) , ali to i nije tvoja briga

 

kondovi su ti OK , pod uslovom da ih nisi platio po audiophool ceni

 

ako jesi - bacio si pare .......... retko kad , a narocito za razglasnu opremu , vredi placati ista vise no industrial quality

 

na stranu sto je to za mene licno i jedini quality vredan priznanja

Evo malo detaljnija merenja,jeste "zver" za vecinu danasnjih Made In China...!!!!:thumbup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, sax.hifi said:

takve konektore imaju Kelco i Proelectronic, koliko ja znam.

Hvala SAX,ali to sam odavno nabavio i promenio,naravno orginalne od jednog naseg kolege,posalo mi dva para originalnih (jedan ostao u rezervi).

A sto se snimaka tice nisam mogao da odolim ovom merenju,bruka sta cini ovim vestackim otporima (a na snimku mozes videti koliki su,mislim da je zica oko 3mm,mozda i deblja,a na kraju su se toliko zagrejali da nisam smeo da ih dohvatim bez spica,a pojacalo onako,mlakusno)!!!!:clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...