Jump to content

Beograde grade.. poseta DJ Niku, Groznom i Doktoru


Woland

Preporučeni Komentari

Bio sinoć kog Groznog. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev. Hvalospev... kad drugi neće da napišu da , kad porastem (i budem imao onoliko godina kao ON), voleo bi da imam zvuk kao ON. Tolko.  :respect:

E ovo je jedan dobar, realan, i istini veoma blizak komentar mog sistema. Svidja mi se semantička odmerenost i shvatanje apsoluta kao opipljive kategorije. Bravo Skrstiću. Sedi. Odličan 5. :guns2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je promenio od naseg zadnjeg vidjanja?

5 db spusteni srednji. E sad od koliko do koliko Hz nemam pojma. BTV ce to bolje da ti objasni. Na uvo to super. Stradi donamestio rucku. I to na uvo super. Ja dodirivao i pipao sistem. E tu je glavni kec plemenitosti zvuka. Ima dam oglas... Pipam po kucama, za vrhunske audio rezultate....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poucen neprijatnim iskustvima od ranije, ovoga puta sam uredno, iskusno, sacekao da "padne" noc, pa da svane i sacekam jos malo ..... pa da napisem i ja koju.

Onaj post o serial No. ne racunam.

Bio sam "prozvan" od "maskiranog" :uglavu: , a i imam te slike serijskih borijeva u PC-u na poslu ( nikad' se ne zna ). ;)

 

Elem, bese ovako. ..... imamo Grozni i ja jednu nasu "prozivku" .... pita recimo on mene, sta radis u subotu, ajd' da idemo ...... ja : "nekom radna, a nekom i ne ".... tako bilo i ovoga puta.

Pritislo. Privatni sektor. Firma se merge-ovala. Zavrsni mesec. Krenuli sa operativnim programima k'o sasavi, a Grozni najavio da nam Woland dolazi u posetu.

Cuj posetu .... inspekciju.

 

Stoga, u subotnjem susretu sam bio epizodista.

Objektivno sam zbog posla propustio susret kod Dj.Nick-a.

Sada posle ovih postova, a narocito slika mi je iskreno zao sto sam to propustio iako sam, kako me neki ovde poznaju, "tvrda struja" poklonika vinila, neko kome je do nedavno digitalni signal sluzio samo da mu "podgreje" 211 cevi ( sada za to nema vise potrebe, jer je Quad sistem u "mrezi" vec dva meseca, ne "gasi se" ). :)

Bice prilike, siguran sam, okupiti se ponovo kod Dj.Nick-a.

 

Primam dojavu da je troclana ekipa nadomak Kosutnjaka.

Spustam se Micra-om alternativnim putem, ... sporije, ... ali ne toliko sporo da ne skrenem slucajno, nedajboze, paznju VMM-u.

Parkiram namerno par zgrada ispod, ... izadjem, ... odem preko puta do trafike, ... uplatim internet samo za taj dan, ... jos jednom se osvrnem, ... i krenem put Groznoga izbe.

Kad' tamo - stigli.

Repertorar poznat ( cile-mile aka cigu-ligu ), no nema veze.

Sedam zadovoljan jer sam imao privilegiju da upgrade sistema cujem par veceri pre ove subote.

Slozicete se - iskusno (opet). :)

 

O cemu se radi - slusao sam, gledao, preslusavao Grozni sistem ( u nastavku SSAS ) od prapocetka.

Bilo je tu dosta sporenja, stranputica, ubedjivanja, ali je Grozni uvek imao zavrsnu rec.

Njegov sistem uostalom.

Kaze, .... dodji do mene, ima noviteta, treba mi jos jedan par usiju.

Daj da cujemo. i ...... cujemo to mi, ja mu dam savet..... on uradi po svome.

U njegovom sistemu je bilo, uostalom kao i u zivotu, i uspona i padova ( na svu srecu vise je bilo ovoga prvog ), ali se sistem menjao, evoluirao.

Takodje, moram i ovo reci - kada je pravio promene, nije bila jedna. Nekada je bilo i tri,cetiri. Jbg., to je Grozni.

Tako je bilo i ovaj, poslednji put. Prakticno u radnoj nedelji, pre dolaska Prijatelja, ujedno i objektivnog slusaoca koji ima respektabilan sistem.

Sta je Grozni izmenio - e pa, .... ne jednu, vec dve stvari.

Ko je radio upgrade-ove ?

 

Pa ljudi koje znamo.

Stradi - zasluzan zasto je Schroder gram. rucica pokazala svoje "pravo lice".

Slusao ja tu rucicu kod Groznog kada je montirana, pa posle korekcije, ...pa nove korekcije, ali ..... posle posete "davno nestalog prijatelja iz gimnazijskih dana", to je bilo - to. Pricase mi Grozni da je Stradi doneo citav "arsenal" raznoraznih gadget-a, mernih instrumenata, raritetnih test LP-a ( pitao sam ga da li je mozda poneo i onu masinu koja radi "PING", ali na zalost nije ). Salu na stranu, neverovatno kako je rucica ustelovana.

 

BVT (BokiVokiToki) - e tu sam bio "strasno" protiv. Zasto ? Pa konstruktor samih kutija je u Bgd. Zasto on ne ? Medjuitim, zbog neozbiljnosti autora Bubingi ( ovo mi vec izgleda kao neka matrica za radove u Srbiji ), BVT je na molbu Groznog dosao, slusao, otvorio, video i .... otisao.

Dosao sutra, doneo takodje "skalamerije", bukagije, merne instrumente, laptopove, sim kartice, tablete ( naravno sa sve placenim racunom za taj mesec i uracunatim PDV-om  kako bi mogao odmah odgovoriti svima znatizeljnim ako bi imali neka pitanja oko same intervencije ). Uradio, zavrsio. Boki,  respect od mene.

 

Slusao SSAS ja u cetvrtak vece. Vec znao da ce Woland biti zatecen. Znao, da ce biti vrlo malo potpitanja. Zasto ovo ? Zasto ono ?

Da zakljucim - Grozni je uspeo da "zaokruzi" sistem.

Chaba/Zarulja gram.baza + Schroder tuned by Stradi + Ortofon Rondo Red + preamp by Impuls ( vrhunski uradjeno kako spolja, tako i unutra, sa phono sekcijom koja ima mogucnosti da u MC stepenu se steluje u odnosu na omazu MC zvucnice ) + Sedra by Solaja Audio Custom Made + FTA komplet kablovi ( neki custom made, neki oficijelni, no to nek vlasnik napise ukoliko ima potrebu ).

 

Izmedju ostalog, cuo sam i sjajnu ECM plocu ( "rani radovi" ) koju je doneo Woland, a priznajem da nisam imao pojma o tom naslovu.

Nisam bio sebican, te sam je odmah po odlaska gostiju sa moje sesije i postovao u temi o obaveznom stivu za slusanje ( DigitaL aka Dzavolcic je to siguran sam vec "ispratio" ).

Za divno cudo, post je ostao, tj. nije nestao.

 

Nastavak veceri se desavao u mom domu kako da je vec napisano, a vrlo je moguce da ce biti jos koja recena.

Slike za "maskiranog" (kao najnestpljivijeg, citajte - nostalgicnog), a i ostale - uskoro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veruj mi da nisi ništa vido. Još lepše izgleda uživo. Ja volim digitaliju al skidam kapu ovom gramofonu. Puštao mi flac i ploče. Na prvoj sam zabalavio, posle mi je samo namerno maltretirao. Stvarno lepše zvuči i to nemarginalno.

Za zvučnike ima linkova i treba tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 smo te bas nahvalili. :respect:

Ne razumem, sta ce meni pohvale, tj sta ce kome moje pohvale al ajd sad da ne bude ne valja ovo ne valja ono.

Mislim hvala vama ali ne znam sta ce to meni. :)

Ja sam mislio na druzenje da cu i ja al sutra (malo) :) ocigledno nesporazum moj grozni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem, sta ce meni pohvale, tj sta ce kome moje pohvale al ajd sad da ne bude ne valja ovo ne valja ono.

Mislim hvala vama ali ne znam sta ce to meni. :)

Ja sam mislio na druzenje da cu i ja al sutra (malo) :) ocigledno nesporazum moj grozni.

Kako bre šta će ti pohvale?! Pa da se bre udaš negde u neku finu, gospodsku kuću. Bog da te pogleda, pa samo azimute da nameštaš [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...