Jump to content

Modifikacije za Pioneer dv_696av


...sam se banovo

Preporučeni Komentari

Da li netko zna neki linak (osim lampizatora) za modifikovanje ovog DVD-a sa slike?

 

Već ovako u fabričkoj izvedbi radi odlično naročito sa DVD-A i SACD-ima  B) pa me

zanima dali je neko uspeo još malo da ga poboljša ili zna kako ga malo tjuningovati?

Digitalni izlaz sam već odradio, nego možda malo budžnuti napajanje? Analogni izlaz?

post-1515-0-73700300-1418202498_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 52
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odradio onu modifikaciju sa lampizator sajta, žica sa nožice procesora direkt na činč - pa koaksijalcem do dac-a.

Ova veza radi BRUTALNO dobro mnogo mnogo bolje nego isto pušteno na analogni izlaz sa istim kablovima.

Reko možda je neko nešto čačkao oko analognog izlaza menjao kondenzatore ili sl. doradio malo napajanje, uvek se

nešto čačka a znam da mnogi poseduju neki pionir dvd (skoro svi modeli su isti) dv_300-600 jer su strašno jeftini

a rade bolje od mnogih cd plejera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opampovi su originalno neki jeftini JRC tipa sa jednostrukim napajanjem. Na jednom Technics playeru sličnu situaciju riješio sam sa LME49720, odnosno LM4562 i bilo je bolje. Poprilično.

 

Da to sam potpuno zaboravio hahahaha e samo bi te zamolio ako možeš na slici da mi zaokružiš koja su to dva opampa za stereo izlaz i još jedno pitanje, dali mogu samo da ubacima lme4562 ili moram dodati i neki kondenzator? Imam negde i duple singlice bb627 na adapteru ali mislim da one zahtevaju veću voltažu (12v?) da bi radile dobro, više mi se taj zvuk dopada što dobijem sa 627. Baseva imam svakako previše  ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teško bez šeme...

 

Ako je slično kao kod dvd 600 onda je jedan po kanalu odnosno dupli na dva kanala samo treba otkriti koji je za front. U principu ovi predloženi opampovi mogu i bez dodatnih bypas kondenzatora. Zato sam ih i predložio. S bajpas kondezatorima je bolje. Sve u svemu, trebao bi imati i neko DIY iskustvo za to napraviti.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.gifClipboard01.jpg

 

Evo ih tri komada a logično bi bilo da su poredani onako kako su poredani chinchevi na zadnjoj strani. Iako sam vidio i drugačije slučajeve :) :)

Imam neko malo iskustvo ali bi ovo pošto je jako sitno ostavio drugaru (koji švajsuje ceo život) da mi to zameni, samo ne znam koje kondenzatore tj od koje vrednosti da stavim i gde da ih spojim? Zašto ima tri opampa a ne dva? :unsure: Previše pitanja... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ima šest kanala, a to je tri dupla opampa.

 

Od 100nF do 1uF može biti vrijednost kondezatora koje bi trebalo zalemiti što bliže nožicama opampa na koje se spaja + i - napajanje, a kako ovdje postoji vjerojatno samo + napajanje onda uz tu nožicu (pin 8 opampa), a prema nuli.

 

Ako prijatelj zna, znat će......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Hvala prijatelju za taj sajt sam znao...   :)

Kad odem dole uzeću jedan 696 pa zameniti opampove napraviti bypass i probati malo doraditi napajanje.

Od toga još jedino bolje može biti ovo što nemac nudi 24/96 ili 24/192.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo skinuo sam šemu. Ne treba ti dodavati ove kondenzatore uz opampove jer ih već ima (100nF). Eventualno možeš umjesto njih staviti 1uF ako nađeš prikladne veličine tj pretpostavljam da su SMD tipa.

 

Svakako u napajanju zamjeni  C511 vrijednosti 80uF/400V (to je vjerojatno najveći kondenzator u playeru) jer je taj vjerojatno izdahnuo od starosti i uvjeta rada. Stavi barem 150uF/400V.

 

Umjesto C523 (470uF/25V) stavi 1000uF/25V i bajpasiraj ga sa 100nF.

 

Toliko za početak, da ti ne bude dosadno...... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo skinuo sam šemu. Ne treba ti dodavati ove kondenzatore uz opampove jer ih već ima (100nF). Eventualno možeš umjesto njih staviti 1uF ako nađeš prikladne veličine tj pretpostavljam da su SMD tipa.

 

Svakako u napajanju zamjeni  C511 vrijednosti 80uF/400V (to je vjerojatno najveći kondenzator u playeru) jer je taj vjerojatno izdahnuo od starosti i uvjeta rada. Stavi barem 150uF/400V.

 

Umjesto C523 (470uF/25V) stavi 1000uF/25V i bajpasiraj ga sa 100nF.

 

Toliko za početak, da ti ne bude dosadno...... :)

 

Super veliko hvala, ajd ako nije problem šemu pošalji na: [email protected]

:oke:

Moraću ti se jednog dana pošteno odužiti za tvoju dobru volju i svu pomoć!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ima šest kanala, a to je tri dupla opampa.

 

Od 100nF do 1uF može biti vrijednost kondezatora koje bi trebalo zalemiti što bliže nožicama opampa na koje se spaja + i - napajanje, a kako ovdje postoji vjerojatno samo + napajanje onda uz tu nožicu (pin 8 opampa), a prema nuli.

 

Ako prijatelj zna, znat će......

 

Da li bi ovo proradilo sobzirom da mu treba dosta voltaže da radi redovno? Mislim dva takva singla  :wink2:

 

http://www.ebay.de/itm/BURSON-AUDIO-OPAMP-V2-Amplificateur-Operationnel-Simple-AOP-/151501893540?pt=FR_Image_Son_Hifi_Son_Amplis_Preamplis&hash=item2346376fa4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Al si ga natovario. :)

 

Može li se zatvoriti poklopac? :)

 

Da naravno da može :-) nego ovo je druga serija procesora pa nije spdif out tamo gde je od mt389fe...

Da li znaš na kom pinu je pa da odatle izađem na coax tj našao sam ja na datašitu da je pin 255 ali ne

znam gde se tačno nalazi...  Čini mi se da su modeli EE i EXE sa istim rasporedom...

post-1515-0-93259400-1420714205_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A moze li da se drpi spdif sa chipa na, recimo, philps-u cd620? Kontam da je transport (CDM 4/19) dosta bolji nego na pioneer dvd plejerima. Imam dv-300, mada, nisam uradio to na njemu a mozda bi trebalo... Slabo vrtim diskove, ali mozda treba probati. Kad slusam diskove to je preko dig. izlaza sa philipsa pa na dac. Taj philips cita sve zivo, pa i ono sto sam narezao na no name diskove pre 10 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...