Jump to content

Thorens turntable


revox

Preporučeni Komentari

Sto se tice gramofonskih matova dok sam imao Thorens gram. baze ( TD 160 i TD 126 MK III spec. ) najbolje su mi se pokazali sledeci matovi :

 

1. Audio Vision mat od G-sn Jelusica iz Rijeke

i

2. Audioquest Sorbothane Record Mat

http://store.acousticsounds.com/d/9584/AudioQuest-SorboGel_Record_Mat-Record_Mats_and_Clamps

 

Trenutno na VPI HW-19 MK III ne koristim nikakav mat, jer ne treba, a po potrebi stavim VPI pripadajuci akrilni clamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

daklem danas mi ulece još jedan thorens ovaj put td 160B mk2 sa grace 707

 

ručka u fazi vraćanja u prvobitno stanje

 

sluđuje me krelac koji se zalijepio sub tanjir sa tanjirom

 

ljepilo se niđe ne vidi tako da ne nogu da procijenim čime je lijepljeno

 

gram je satajao van upotrebe zadnjih desetak godina tako da ne kontam kojim ljepilom je moglo da se to lijepi

 

ima li ko ideju kako ovo rastaviti a da ne urnišem ni tanjir ni su tanjir

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

metalni subtanjir , nadam se ?

 

okreni ga naopako - sipaj redom sta stignes u sastav sub i tanjira i ostavi da se natapa

 

onda probaj rascinjeti

 

alkohol , benzin , aceton ..... i koji god rastvarac da imas pri ruci

 

da ga bes , neces stete naciniti metalu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

metalni subtanjir , nadam se ?

 

okreni ga naopako - sipaj redom sta stignes u sastav sub i tanjira i ostavi da se natapa

 

onda probaj rascinjeti

 

alkohol , benzin , aceton ..... i koji god rastvarac da imas pri ruci

 

da ga bes , neces stete naciniti metalu

 

metalni naravno ... i meni se motalo po glavi da krenem sa acetonom ili nitro razrađivačem ... ima li što jače

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trihloretilen.

Nema jace, ali ni kancerogenije, raditi na livadi dok duva tajfun s ledja...

 

Mada, ako je neko mastovito koristio cijanofiks, pa se ne vidi najjasnije lepljena zona, trebalo bi zagrejati tanjir na oko 70C, ili zeru vise, pa probati odvojiti blagom silom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revoxe, moram da priznam da za sve ove godine slušanja raznih gramofona, nikada nisam imao prilike da čujem Stanton "veliku i skupu" glavu i iglu, dok sam ostale Stantone viđao i slušao na sve strane, tako da veliki model ne mogu da komentarišem. Oni iz serije 5x su, po mome mišljenju, pomalo "teški" na basu, koji ja inače jako volim da čujem dobro reprodukovan. Sa druge strane, jeftinije Standone su uglavnom koristili ljudi sa jeftinijim sistemam, a to znači i jeftinijim zvučnim kutijama, kod kojih se prvo uštedi na linearnosti i ekstenziji nadole, pa se to pomalo kompenzuje.

 

Nikada nemojmo zaboraviti skrivenog partnera u celoj priči o gramofonu, a to je kvalitet Phono RIAA elektronike. Kiks tu može da pojede niz dobrih osobina gramofona i glave. Prilika za to ima zaista dovoljno pod raznim firmama i sa raznim cenama. Prećesto se celo to kolo rešava sa jeftinim i ne baš dobrim op ampovima sa RIAA mrežom u povratnoj sprezi, što baš i nije neko sofisticirano rešenje. Ali, poenta je da dobar sistem gramofon-ručica-glava zaslužuje i dobro projektovan i napravljen Phono RIAA ulaz. Razmisli malo o tome, kvalitetna elektronika može da obezbedi zaista izuzetan zvuk, čak toliko dobar da imaš rezultate koji se očekuju tek na znatno višim nivoima cene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aceton ce ti pokriti nekoliko vrsta lepkova i pokusao bi sa njim, ali moguce da nije dovoljno.

Ako imas fen onaj za savijanje, pa zagrej, razni dvokomponenit se tako odvajaju, otapanjem. Samo moras brzo raditi i po mali deo ako imas neki pristup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revoxe, moram da priznam da za sve ove godine slušanja raznih gramofona, nikada nisam imao prilike da čujem Stanton "veliku i skupu" glavu i iglu, dok sam ostale Stantone viđao i slušao na sve strane, tako da veliki model ne mogu da komentarišem. Oni iz serije 5x su, po mome mišljenju, pomalo "teški" na basu, koji ja inače jako volim da čujem dobro reprodukovan. Sa druge strane, jeftinije Standone su uglavnom koristili ljudi sa jeftinijim sistemam, a to znači i jeftinijim zvučnim kutijama, kod kojih se prvo uštedi na linearnosti i ekstenziji nadole, pa se to pomalo kompenzuje.

 

Nikada nemojmo zaboraviti skrivenog partnera u celoj priči o gramofonu, a to je kvalitet Phono RIAA elektronike. Kiks tu može da pojede niz dobrih osobina gramofona i glave. Prilika za to ima zaista dovoljno pod raznim firmama i sa raznim cenama. Prećesto se celo to kolo rešava sa jeftinim i ne baš dobrim op ampovima sa RIAA mrežom u povratnoj sprezi, što baš i nije neko sofisticirano rešenje. Ali, poenta je da dobar sistem gramofon-ručica-glava zaslužuje i dobro projektovan i napravljen Phono RIAA ulaz. Razmisli malo o tome, kvalitetna elektronika može da obezbedi zaista izuzetan zvuk, čak toliko dobar da imaš rezultate koji se očekuju tek na znatno višim nivoima cene.

 

 

@dvv:ne bih da kvarim ruzicaste poglede oko danasnjih super sprava,sa elaboriranim separatnim phono sekcijama,napajanjima i trla baba lan stvarima...jedna 881-ca svira za svaku kintu i sa jednostavnim,vintage phono sekcijama,za koje vecina,zagledavajuci samo seme,ne bi dala ni 3 zrna maka..godinama sam nagovarao jednog drugara,da ponese moju na slusanje (881)..on covek fanatik Harman filozofije,i grupacije,ima bar 6-7 sistema u kuci od njih :)..poneo on to na kraju,zalio se da nesto nije bas djene djene,i da to nikako ne uspeva da uhvati korak sa hvalospevima nekih korisnika sa interneta..ja ga pitao samo,dobro,koji phono koristis "pa Levinson 25S"..ja mu predlozi,da batali to,uzme lepo Revox 750/2,Ili Harman A402 sto ima u kuci,i da vidi sa njima...sledeci dan ne je zvao telefonom sav zadihan,da mu momentalno uzmem jednu sa americkog ebay-a..kupljena je na njegovo opste zadovoljstvo,i eno ga krevelji so ko idiot,posto je kupio i Stanton 310 phono jos uz to...i to je sofisticirano za danasnje pojmove u 3PM.. :)..i glavna zvucnica mu je Ortofon SPU....

 

no comment

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..jedna 881-ca svira za svaku kintu i sa jednostavnim,vintage phono sekcijama,za koje vecina,zagledavajuci samo seme,ne bi dala ni 3 zrna maka.. . . 

Sjajan post i za mene poenta u dilemama vezanim za gramofonske setup-e.

Upravo takvim pravcima i putevima sam se i sam licno vodio sve do cilja u "operaciji" Ortofon. :)

 

A prica vezana za Stanton 881E je sledeca - Radio Beograd je imao Stanton 881S za emitovanje ozbiljne muzike na I i III programu.

Za emisije sa rock i pop muzikom su radili Stanton 681.

Slusao to nekada i ja sistemu kod brata ( Thorens TD 126 MK III special, TP 16, Marantz 2252B, Tannoy Oxford ) i secanje me odlicno sluzi i dan-danas. :oldtimer:

Kada je kupljena 881S i kada smo promenili 681 na 881S, odvalili smo "donje vilice" od podataka i detalja koji su nam bili do tada sasvim sporedni, a pojedini necujni.

Zakljucak - nije samo za classic music, mere taj Stanton i za jazz, a bogami i za rock.  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moja 881S jedno vrijeme radila pa je zamjenila empire, prvo probe radi a sad lijen da ponovo vraćam

no sad pošto su 2 grace u kući opet se otvara ideja o prepravci sad jednog od 3 thorensa, a sva je prilika da će to da bude 160b mk2,  da bude sa 2 ručke

na šta će da se sve to izrodi će da javim :wink2:

post-38-0-06678700-1458059793_thumb.jpg

 

a što se tiče razdvajanja tanjira prvo krećem sa acetonom pa ako ne upali će vidim što dalje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@dvv:ne bih da kvarim ruzicaste poglede oko danasnjih super sprava,sa elaboriranim separatnim phono sekcijama,napajanjima i trla baba lan stvarima...jedna 881-ca svira za svaku kintu i sa jednostavnim,vintage phono sekcijama,za koje vecina,zagledavajuci samo seme,ne bi dala ni 3 zrna maka..godinama sam nagovarao jednog drugara,da ponese moju na slusanje (881)..on covek fanatik Harman filozofije,i grupacije,ima bar 6-7 sistema u kuci od njih :)..poneo on to na kraju,zalio se da nesto nije bas djene djene,i da to nikako ne uspeva da uhvati korak sa hvalospevima nekih korisnika sa interneta..ja ga pitao samo,dobro,koji phono koristis "pa Levinson 25S"..ja mu predlozi,da batali to,uzme lepo Revox 750/2,Ili Harman A402 sto ima u kuci,i da vidi sa njima...sledeci dan ne je zvao telefonom sav zadihan,da mu momentalno uzmem jednu sa americkog ebay-a..kupljena je na njegovo opste zadovoljstvo,i eno ga krevelji so ko idiot,posto je kupio i Stanton 310 phono jos uz to...i to je sofisticirano za danasnje pojmove u 3PM.. :)..i glavna zvucnica mu je Ortofon SPU....

 

no comment

Igla će da radi, nema sumnje, ali veruj mi, NEĆE jednako umeće pokazati sa različitim Phono elektronikama. Ne trebaju mi spoljni primeri, imam u kuću 4 preampa (Philips AH280 Black Tulip, Marantz 3260, Harman/Kardon Citation i Luixman C-03), i svaki će dati neki svoj zvuk. Po meni, Philišs je dnu skale, bez obtira što je konstrukcijski em neobično za Philips dobro urađen, 100% diskretna tehnika, potpuno komplementaran, itd, prosto šteta što rezultat ne opravdava sav taj rad i ulaganje. Sledi Marantz, bitno bolji, čistiji, jasniji, kao da je bolje fokusiran zvuk i na kraju Citation 21 i Luxman izeđu kojih je mrtva trka. Imaju čujno više detalja i ambijentnog zvuka od prva dva. I to na sa svim zvučnicama koje imam (Ortofon LM20, 515 Mk.3 i 2MBlue).

 

Nisam pristalica raznih egzibicija sa posebnim kutijama za napajanje i elektroniku, to je besmisleno i služi zamazivanju očiji naivnih kupaca (dobro se zna kako se oklapaju izvori napajanja u Faradejev kavez), isto važi i za neke bolesne elektronike, može sve to jako lepo da se uradi i sa dva op ampa, ako znaš kako i dosta eksperimentišeš. Shodno tome, nema bilo kakve potrebe da cena bude čista astronomija, ajzad, ovde sam pre nekog vremena postovao po meni jedno od najboljih Phono RIAA kola, rad Nemca Dr Holger Germann.a, iz Burr-Brown Germany. Ta šema je objavljena još 1990 godine i do sada joj nisam čuo pomena vrednog takmaca, a nije nešto skupa, samo je sjajno osmišljena i razrađena, prosta kao pasulj. Um caruje a snaga (cena) klade valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igla će da radi, nema sumnje, ali veruj mi, NEĆE jednako umeće pokazati sa različitim Phono elektronikama. Ne trebaju mi spoljni primeri, imam u kuću 4 preampa (Philips AH280 Black Tulip, Marantz 3260, Harman/Kardon Citation i Luixman C-03), i svaki će dati neki svoj zvuk. Po meni, Philišs je dnu skale, bez obtira što je konstrukcijski em neobično za Philips dobro urađen, 100% diskretna tehnika, potpuno komplementaran, itd, prosto šteta što rezultat ne opravdava sav taj rad i ulaganje. Sledi Marantz, bitno bolji, čistiji, jasniji, kao da je bolje fokusiran zvuk i na kraju Citation 21 i Luxman izeđu kojih je mrtva trka. Imaju čujno više detalja i ambijentnog zvuka od prva dva. I to na sa svim zvučnicama koje imam (Ortofon LM20, 515 Mk.3 i 2MBlue).

 

Nisam pristalica raznih egzibicija sa posebnim kutijama za napajanje i elektroniku, to je besmisleno i služi zamazivanju očiji naivnih kupaca (dobro se zna kako se oklapaju izvori napajanja u Faradejev kavez), isto važi i za neke bolesne elektronike, može sve to jako lepo da se uradi i sa dva op ampa, ako znaš kako i dosta eksperimentišeš. Shodno tome, nema bilo kakve potrebe da cena bude čista astronomija, ajzad, ovde sam pre nekog vremena postovao po meni jedno od najboljih Phono RIAA kola, rad Nemca Dr Holger Germann.a, iz Burr-Brown Germany. Ta šema je objavljena još 1990 godine i do sada joj nisam čuo pomena vrednog takmaca, a nije nešto skupa, samo je sjajno osmišljena i razrađena, prosta kao pasulj. Um caruje a snaga (cena) klade valja.

 

 

pa ako se na ovakve stvari mislilo,to je rekao bih OK,i to su vintage sprave (ashes to ashes,dust to dust) pa naravno da ce da radi drugacije sa svakim od njih,tu nema sumnje,nijedna od tih nabrojanih opcija,nije space shuttle tehnologija,koja se toliko zastupa u danasnje vreme,i ne kostaju pola bubrega... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... alkohol , benzin , aceton ..... i koji god rastvarac da imas pri ruci .....

 

 

 

Aceton ce ti pokriti nekoliko vrsta lepkova i pokusao bi sa njim .......

 

 

rasčinje ga aceton :whistle2:

jedno po ure se kišalo u acetonu i samo od sebe se raščinjelo :wink2: bez mace i pajsera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...