Jump to content

Thorens turntable


revox

Preporučeni Komentari

bem ga morao sam da otvorim novu temu

 

em vas ima dosta što ne volete thorens pa da probam ove koji vole da okupim

 

em je oko thorensa dosta tema razbacano tamo ovamo po forumu

 

a valjalo bi da se o jednom brendu sve skocka na jedno mjesto i predstavljanje šta ko ima, šta ko planira da nabavi, što je ko unapredio,  što ko planira da radi, savjeti oko servisa, tvikovanja podešavanja i slično

 

naravno ako ima zaintresovanih

ako neme ni to ni problem

će da gasimo

 

a razlog otvaranja ove teme ja kupih još jedan danas pored 147

 

ko velim neka ga u rezervu

 

prosto nisam mogao da odolim

 

em cijena dobra em sačuvan kao da nije radio em pride vidi se šta je došlo u paketu

 

td 160s + grace 707 + stanton 881s

 

post-38-0-69016800-1418061911_thumb.jpg post-38-0-22170300-1418061936_thumb.jpg post-38-0-50350100-1418061845_thumb.jpg post-38-0-45729500-1418061864_thumb.jpgpost-38-0-11402200-1418061836_thumb.jpgpost-38-0-61269900-1418061876_thumb.jpgpost-38-0-30436600-1418061893_thumb.jpgpost-38-0-63876300-1418061924_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem ga morao sam da otvorim novu temu

 

em vas ima dosta što ne volete thorens pa da probam ove koji vole da okupim

 

em je oko thorensa dosta tema razbacano tamo ovamo po forumu

 

a valjalo bi da se o jednom brendu sve skocka na jedno mjesto i predstavljanje šta ko ima, šta ko planira da nabavi, što je ko unapredio,  što ko planira da radi, savjeti oko servisa, tvikovanja podešavanja i slično

 

naravno ako ima zaintresovanih

ako neme ni to ni problem

će da gasimo

 

a razlog otvaranja ove teme ja kupih još jedan danas pored 147

 

ko velim neka ga u rezervu

 

prosto nisam mogao da odolim

 

em cijena dobra em sačuvan kao da nije radio em pride vidi se šta je došlo u paketu

 

td 160s + grace 707 + stanton 881s

 

attachicon.gif6.jpg attachicon.gif8.jpg attachicon.gif2.jpg attachicon.gif3.jpgattachicon.gif1.jpgattachicon.gif4.jpgattachicon.gif5.jpgattachicon.gif7.jpg

a sto bi gasio temu...ako mogu da se predstavljaju frisko nabavljeni DJ tehniksi, sto ne bi i jedni popularni , kvalitetni i trenutno jeftini gramofoni.

I kod mene je gotovo 25g gotovo isti kao tvoj sveze nabavljen - td 160 b  mk2, sa  formula 4 i ortofon mc 20 super. Negde procitah, da malte ne i sama zvucnica treba kostati kao gramofon, a eto i u ono vreme je to bilo tako. Ali to su ipak druga vremena bila. Od tvika, na njemu je menjan mat - neka meka guma, kostala je i ona onda, i sada coretam da zamenim zice u rucki- cardas, ali nesto nece lem da se lepi za bakar, ne vidi se, a mozda je i vreme da to obavi neko mladji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zatvarati temu. Nikako.

 

Btw, sta si kupio ?

Ako je ovaj dole sa slikama TD 160 + Grace 707 + Stanton 881S, moj ti je savet da dosadasnji TD 147 prodas ili sacuvas za uspomenu, onako sentimentalno.

 

da utpravo to sam kupio

 

e sad doco nije ni ovaj 147 odmah za prodat

 

a i po forumima sam čitao da je indentičan sa 160s osim što je motor na 16V i ima komfor u vidu atuto shut off na kraju lp

 

e sad ću da napravim usporedbu da vidim ima li još kakve razlike

 

tanjiri su isti, mati na oba isti subtanjir isti kao i osovina

 

160 radi na 220v

 

nisam ga stigao otvoriti to slijedi za vikend

 

živo me zanima kako će da radi ovaj stanton 881S

 

nađoh na netu da je sa specijalnim dijamnatskim vrhom stereo hedron II

 

http://lcweb2.loc.gov/master/mbrs/recording_preservation/manuals/Stanton%20Product%20Catalog.pdf

 

po ovome što je na papiru djeluje da će biti dobro

 

post-38-0-40265800-1418071318_thumb.jpg

 

sad sleduje sređivanje i grama  promjena remena ulja malo kozmetike šasije i poklopca

 

ručka da se inšpekta

 

znam da  interkonekt nije originalni tako da moram da vidim kako na onaj petopolni konektor nakačiti novi kabl a pitanje je i koji staviti

 

mora se lift srediti - nešto je zaštopao, no tu nemam frke - nabavih silikonsku mast tako da će i to biti sređeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam moj TD 145 preradio da bude praktično TD 160 + nova baza i eksterno napajanje, tvrdim da je sve imalo smisla raditi. E sad koliko to je već posebna tema :)

 

TD 160 + npr rega rb 250 = za malo para vrlo pristojan gram. Tj, ako vas neko ne odere...

 

Ti Thorensi su vrlo pristojni, i vrlo pristojno sviraju u dobrim kombinacijama, samo ne treba od njih praviti famu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . . Ti Thorensi su vrlo pristojni, i vrlo pristojno sviraju u dobrim kombinacijama, samo ne treba od njih praviti famu...

Slazem se.

Ne treba. Msm sto se tice Thorens gram. baze.

Medjutim, Grace-707, legendarna vintage rucica, te naposletku Stanton 881S ( samo je pitanje u kakvom je stanju ) - nema potrebe praviti famu.

Vec je ima.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e mene baš interesuje ta fama oko torensa i tehniksa.

ispada da niko drugi ne zna da pravi gramofone.

za kojeg god drugog proizvođača čovek da upita odgovor je uvek isti, ma pusti to, traži nekog dobrog torensa ili 1210

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nisam dosao skoro u posed NOS Pickering XSV3000 sa originalnom iglom,glat bih rekao da to sa originalnom iglom,nema sanse da normalno svira ,jer je gumeno vesanje vec davno propalo od igle:)..javi kakva je situacija po ovom pitanju..gazna sila,na koju je sad rucka podesena,ako se prsten nije pomerio u toku transporta na protivtegu,prevelik je,max 1,25gr bez cistaca..onaj cistac nemoj da vracas natrag,najbolje mesto za to je u nekoj kutiji,sto dalje od grama B) ....petopolni steker za dno rucke,DIN od 60*=Cardas,mislim da tu varijantu sto treba za Grace,niko drugi ne radi vise,treba ti muski steker,cena je nekih 10US..tu ti ne treba steker sa kucistem,dovoljan je taj Cardas pin,termobuzir i vozi..imas i gotovih kablova po internetu za to 50-60 dolara,ja sam kupovao sve uradjeno od nekog tipa iz Kanade.Tonalno 881S: ocekuj jedan otvoren zvuk,direktan,sa dobrim atakom,ako trazis neku extra prefinjenost,to nije to.Na tacni ce ti pokazivati svaku gresku na ploci,ako postoji.Zmija otrovnica,koju je i Doug Sax koristio za kontolu kvaliteta presova.Zamensku iglu,nemoj uzimati od LP Gear-a,ako bude trebalo.

Remen nije originalan,ili je vec prastar,menjaj to,uzmi originalni.

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e mene baš interesuje ta fama oko torensa i tehniksa.

ispada da niko drugi ne zna da pravi gramofone.

za kojeg god drugog proizvođača čovek da upita odgovor je uvek isti, ma pusti to, traži nekog dobrog torensa ili 1210

Dobronameran savet.

 

Puno pitas, razmisljas, kolebas se sta ces, tj. da li ces ?

Kako god, najbitnija je odluka, a posle je sve puno, puno lakse.

Mani se prica tipa - "ma pusti to" , "trazi" .... etc.

Pitao si na drugoj temi o konkretnim gramofonskim setup-ima, dobio odgovore, savete, ali i dalje pitas.

Zamisli :

Kupovati LP-e, praviti kolekciju ploca, nervirati se cenama s/h vinila kod domacih dealer-a. Pa cene novih vinil naslova.

E onda krece "jazz" - phono preamp, pa ima "bzzzz", hum, brum, ... sta sad' ?

Ima tu jos "brdo" pitanja i problema ( zvucnica : MM vs. MC, kabl u rucici, masa/mase, tegovi, clamp-ovi .... )

Mozda odgovor lezi u ovom pitanju - da li tebi treba uopste gramofon ?

 

Btw, izvinjavam se Revox-u na off-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nisam dosao skoro u posed NOS Pickering XSV3000 sa originalnom iglom,glat bih rekao da to sa originalnom iglom,nema sanse da normalno svira ,jer je gumeno vesanje vec davno propalo od igle:)..javi kakva je situacija po ovom pitanju..gazna sila,na koju je sad rucka podesena,ako se prsten nije pomerio u toku transporta na protivtegu,prevelik je,max 1,25gr bez cistaca..onaj cistac nemoj da vracas natrag,najbolje mesto za to je u nekoj kutiji,sto dalje od grama B) ....petopolni steker za dno rucke,DIN od 60*=Cardas,mislim da tu varijantu sto treba za Grace,niko drugi ne radi vise,treba ti muski steker,cena je nekih 10US..tu ti ne treba steker sa kucistem,dovoljan je taj Cardas pin,termobuzir i vozi..imas i gotovih kablova po internetu za to 50-60 dolara,ja sam kupovao sve uradjeno od nekog tipa iz Kanade.Tonalno 881S: ocekuj jedan otvoren zvuk,direktan,sa dobrim atakom,ako trazis neku extra prefinjenost,to nije to.Na tacni ce ti pokazivati svaku gresku na ploci,ako postoji.Zmija otrovnica,koju je i Doug Sax koristio za kontolu kvaliteta presova.Zamensku iglu,nemoj uzimati od LP Gear-a,ako bude trebalo.

Remen nije originalan,ili je vec prastar,menjaj to,uzmi originalni.

:drink:

 

fotke od grama su napravljene tek što sam ga donio doma

 

sve je to razdešeno tako da ne obraćajpažnju na to

 

remen jeste pošao i treba ga mjenjati

koliko ja znam ovaj gram nije radio bar zadnjih petnaestak godina

nema lufta u osovini i osovina je savim ok

 

ludilo kako me zanima kombinavija grace i ovaj stenton kako će da proradi

 

ništa ne mogu znati dok ne sredim interkonekt

 

nisam imao nerava da nsim moj 147 i da upoređujem sa dtugim thorensima i ručicama

 

sad ima lagano doma da testiram dva thorensa koji slove kao bolji modeli i da se najzad uvijerim/razuvjerim da thrensova stock ručka valja/nevalaj

 

slušam i čitam o toj ručki (tp16 ovo i ono) sad ću da vidim što je tačno a što nije

 

čitao sam o tvomciskustvu sa nos pickering glavom i baš me intresije ova

 

mad amoja vms 10mk2 sviri sporadično od početka osamdesetih i ne vidim problem

 

ovdje mi igla djeluje ok

 

uslikaću ako mi pođe za rukom

 

za razliku od ovih novih ima baš komad igle

 

Dobronameran savet.

 

Puno pitas, razmisljas, kolebas se sta ces, tj. da li ces ?

Kako god, najbitnija je odluka, a posle je sve puno, puno lakse.

Mani se prica tipa - "ma pusti to" , "trazi" .... etc.

Pitao si na drugoj temi o konkretnim gramofonskim setup-ima, dobio odgovore, savete, ali i dalje pitas.

Zamisli :

Kupovati LP-e, praviti kolekciju ploca, nervirati se cenama s/h vinila kod domacih dealer-a. Pa cene novih vinil naslova.

E onda krece "jazz" - phono preamp, pa ima "bzzzz", hum, brum, ... sta sad' ?

Ima tu jos "brdo" pitanja i problema ( zvucnica : MM vs. MC, kabl u rucici, masa/mase, tegovi, clamp-ovi .... )

Mozda odgovor lezi u ovom pitanju - da li tebi treba uopste gramofon ?

 

Btw, izvinjavam se Revox-u na off-u.

 

"Kako god, najbitnija je odluka, a posle je sve puno, puno lakse" :hi: dodao bih kao i za sve u životu

 

 

Btw, izvinjavam se Revox-u na off-u.

 

doco nema porebe,

tu smo da komuniciramo nije ovo moja tema, razmjenjujemo mišljenja, iskustva .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam na nabavci Revoxe.Ta kombinacija je bila jako popularizovana odstrane SAM-a (ko se seća časopisa). Ne sećam se baš te Stanton glave. Nešto mi se mota po oslabeloj memoriji da su kombinovali sa nekom MC glavom samo više ne znam koja beše.

Što se tiče direkt pogona ili kajiša, to meni liči (oduvek) na priču o Barsi i Realu. Samo je dobra kombinacija svega u timu superiorna.

 

Činjenica je da su naše ukuse u SFRJ oblikovale konsignacije-uvoznici i poneki pilot JATa, kao što je činjenica da Evropa nikad nije mogla da proizvede jednako dobar a da bude i jednako JEFTIN DD kao što su mogli japanci.

Thorens svakako ima svoje zasluženo mesto a Grace...za moj ukus ja ne videh lepše ručke.

Uzdravlje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam, jel si to ulovio na ovim prostorima ili vanka?

 

Ja trazim za neke kucne prijatelje lepo ocuvan Thorens. Nije neka ultimativna audiofilija jedini motiv nego vise kombinacija estetskog i zvucnog plezira. Znaci mora da bude lepotan, dobro ocuvan, da i poklopac bude za primer.

 

Ako neko ima/vidi, neka javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam, jel si to ulovio na ovim prostorima ili vanka?

 

Ja trazim za neke kucne prijatelje lepo ocuvan Thorens. Nije neka ultimativna audiofilija jedini motiv nego vise kombinacija estetskog i zvucnog plezira. Znaci mora da bude lepotan, dobro ocuvan, da i poklopac bude za primer.

 

Ako neko ima/vidi, neka javi.

 

http://www.kupujemprodajem.com/Thorens-TD135-BTD-12S-17661502-oglas.htm?filter_id=132

 

Jedino poklopac... :)

 

Thorens TD135

 

 

@reVox

 

Lepa kupovina!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam na nabavci Revoxe.Ta kombinacija je bila jako popularizovana odstrane SAM-a (ko se seća časopisa). Ne sećam se baš te Stanton glave................................

 

to i meni  ostalo od tih vremena, balavio na ovu kombinaciju al tad bilo zaludo

 

Cestitam, jel si to ulovio na ovim prostorima ili vanka?

 

ovaj komad sa lokalnog tržišta. pratim ga odavno i sad naleće

 

bio kod lika koji ga nije ni koristio

 

zar nisi vidio post-38-0-98769400-1418141481_thumb.jpg na KP

 

http://www.kupujemprodajem.com/Thorens-TD-160-Super-17153551-oglas.htm?filter_id=20403594

 

uz razumnu korekciju cijene valja razmislit o njemu

 

 

@reVox

 

Lepa kupovina!

 

ni sam nisi svjestan koliko je dobra, iz pristojnosti prema prodavcu ne smijem da pomenem koliko je ova kombinacija plaćena :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad sam i ja uleteo u kombinaciju pa kupio najjeftinijeg Thorensa kojeg sam našao pomislivši pritom da sam si kupio ulaznicu u vrh vrhova, ali kako to ponekad biva, taj TD115 je bio sve samo ne dobar gramofon... Pride patio od problema na spojnici ručice (koja je po meni baš postavljena na zlosretno mesto)... Brzo sam odustao od pokušaja da od toga napravim nešto bolje... Onda sam shvatio da nije Thorens sve što sija... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad sam i ja uleteo u kombinaciju pa kupio najjeftinijeg Thorensa kojeg sam našao pomislivši pritom da sam si kupio ulaznicu u vrh vrhova, ali kako to ponekad biva, taj TD115 je bio sve samo ne dobar gramofon... Pride patio od problema na spojnici ručice (koja je po meni baš postavljena na zlosretno mesto)... Brzo sam odustao od pokušaja da od toga napravim nešto bolje... Onda sam shvatio da nije Thorens sve što sija... :buehehe:

 

e tu si se zajebo :buehehe:

 

od govana se ne pravi pita :buehehe: :buehehe:

 

tako se ni ne kupuje najjeftiniji model nekog brenda, naročito ne da bi poslije izvlačio zaključke o kvalitetu tog brenda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, izučio školu :)

Nadam se da moj komentar nije nejasan i da svakom iole zainteresovanom jasno daje do znanja za čega služi "uputstvo za upotrebu"... (detalji u potpisu) :signhere:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Ja trazim za neke kucne prijatelje lepo ocuvan Thorens. Nije neka ultimativna audiofilija jedini motiv nego vise kombinacija estetskog i zvucnog plezira. Znaci mora da bude lepotan, dobro ocuvan, da i poklopac bude za primer.

 

Ako neko ima/vidi, neka javi.

 

 

Ovaj deluje kao potencijalni lepotan :) :

 

http://www.kupujemprodajem.com/Thorens-TD-125MkII-17708819-oglas.htm?filter_id=20403594

 

Slika je po tvrdnji prodavca originalna:

 

17708819_thorens.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...