Jump to content

Soltanus ESL....


paja959

Preporučeni Komentari

Soltanus očito ima nameru da ovakve tvrdnje pretvori u stvar prošlosti, naime, Virtuoso (FR paneli) su jeftiniji od sistema Phoenix (dva skoro pa FR panela + mono sub) i to za dobre 2 hiljadarke dolara... (cena kod zastupnika s one strane bare) http://brooklynaudioinc.com/index.php?route=product/category&path=2_309

 

Vidi dragi prijatelju da ti objasnim (insajder iz prve ruke) ali slušaj pažljivo jer ću samo jednom napisati  :tease:

Phoenix je skuplji iz samo jednog jedinog razloga a to je veličina! Gomila ljudi se interesuje za Zolikine kutije ali njima nije bitan kvalitet

Virtuoso-a već dobar zvuk, lep dizajn i da zauzimaju što manje prostora  :ermm:

To je marketinška fora da se uzme lova tj teška komercijala :mda:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi od izvedbe svakako. To sa po jednom malim basićem u kompresiji slažem se - nije dobro. Kada bi recimo kod Stein-a naređali 15-ice u kompresiji naspram 15-ica u OB videli bi smo šta i kako.  Logika firmi je nešto na šta se ne bih kladio, tu se ide na minimizaciju što gabarita, što troškova. Basovi većeg promera u stack-u, sa laganim membranama imaju velike radijacione površine i mali hod te samim tim i veću brzinu.

Na ovako nešto si mislio?

post-1515-0-58836800-1417008391_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je ovo bilo pitanje za mene (cenim da jeste?) odgovor je da nisam prodao, a ne samo da sam odustao od prodaje zbog nedostatka interesenata nego sam i shvatio da bolje ne mogu da očekujem za toliko para koliko mogu da iscedim iz njih a istovremeno sam i zatvorio katanče na kasici i slobodna sredstva usmeravao u nekim drugim pravcima...

U najkraćem, za ovih cca 1500€ koliko sam uložio u panele, vufere i aktivnu skretnicu, ne mogu da dobijem ništa bolje...

LOL za 1500 jura možeš dobiti jako jako dobre polovnjače!!! E sad što nisi imao prilike da čuješ bolje ili ne želiš to je druga stvar!

...no offence!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni (a slušao sam dosta esl-a Quak, Martinke, Soundlab...) jednostavno sa dodatim vuferom se izgubi cela slika pozornica...

ma sve se pokvari čak i ono malo dobroga što nude...     proizvođači prave hibride jer ljudi vole baseve i uvek će pre (na prvu lotpu)

uzeti hibride zbog dinamike (?)  :unsure:

Zapravo je sve u ceni jer za redovne ESL-ove se mora više para izdvojiti pošto su i veći i skuplji za praviti npr: C klasa je ok auto

ali je S klasa 3 put skuplja - bitno je da se vozi mečka!

Na slici su CLS koje smo slušali kod Zolike, zaključak je bio da su odlični samo im fali malo basa...   eto kako je nastao Vitruozo mkI no možda

ja grešim  :rolleyes:

Posedujem slušalice (esl hibride) preko 30 godina i nisam ih menjao, nije to bez razloga ali moje kompresione kutije sviraju bolje!

post-1515-0-64921300-1417009360_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LOL za 1500 jura možeš dobiti jako jako dobre polovnjače!!! E sad što nisi imao prilike da čuješ bolje ili ne želiš to je druga stvar!

...no offence!

 

Donesi mi to u kuću, postavićemo, i ako bolje svira nego ovo što imam, menjamo se, bez da trepnem :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Donesi mi to u kuću, postavićemo, i ako bolje svira nego ovo što imam, menjamo se, bez da trepnem :P

OFF uf da bilo bi cool...   i ja sam svoje tanoje koristio dugo dugo godina iako sam znao da je 15" bas trom i da mumlja ali mi nije smetalo

jer uglavnom muziku slušam tiho pa su BR odlični jer rade kao da imam uključen loudness  :blink:

Prodavao sam ih kao i ti, nadao se da će otići a molio boga da ostanu. Na kraju sam MORAO da ih prodam jer sam se selio i sada sam

bio prvi put posle mnogo godina da u mogućnosti da kupim ono što STVARNO volim i želi a i cene polovnjača su tako dobre danas da mi to uošte nije bio problem, jes da sam tražio 3 meseci po lokalnim oglasima po radnjama i jebaju ali eto isplatilo se, tako sam zadovoljna da se to

rečima ne može opisati! U više navrata sam se uplašio takav silovit udarac imaju Miraži, to nisam nikada osetio u hifiju, samo na koncertima.

 

ON topic: Zolikine nove mkII Virtuozo su FANTASTIČNE kutije, ali ja zasad nemam tolko para da to kupim pa ni ne razmišljam više o tome...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Prijatelju/Kolega,

posle citanja tvoga posta zakljucujem da je vreme da se ponovo vidimo u mom okruzenju. :)

Dobro dosao.

hvala na pozivu!

 

...znam da si imao QUAD ESL, da li to znači da si (ponovo) nabavio elektrostatike?

 

...MagnaAcoustica je bila poslednji put u sistemu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...znam da si imao QUAD ESL, da li to znači da si (ponovo) nabavio elektrostatike?

 

...MagnaAcoustica je bila poslednji put u sistemu...

Ne. Nisam imao nikada Quad ESL-57 sve do pre par meseci.

Kao sto vec rekoh imao sam Eminent Technology LFT-VIII.

http://www.eminent-tech.com/lft8prod.html

Magna-e su i dalje u sistemu (sistemima). :)

 

Ima i ima ...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih sad uleteo (kada bih bio zainteresovan za kupovinu), izbrojao mu tih 400 keka, lepo odneo kući, izvadio tu midbas jedinicu i stavio nešto kršteno, doradio skretnicu i damping kutije po potrebi i ju-hu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko ima prostor savršena kupovina. visina od 2m za porodični stan je stvarno mnogo, ali i pored toga čudi me da nije prodao

 

 

Milsim da se malo preteruje oko velicine prostora sta ESL-i,onako generalno zahtevaju..optimalno je jedno,ali se mogu uraditi kompromisi,koji su mozda nezamislivi ovako na prvu..vecinu ESL sam slusao u sobama normalne velicine,vec od 20-25m2 to moze da radi posao..stoji da ima kompromisa naspram optimalnog postavljanja i trazenja dlake u jajetu oko trodimenzionalnog stage-a kad je prostor manji,ali se jos uvek moze ziveti sa njima i u sobama normalne velicine,bez primene fudbalskih terena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene bi 2m naspram trenutačnih 154cm napravilo mali problem ali samo zbog činjenice da je iza zvučnika krovna kosina - tamo gde je iza zvučnika ravan zid nije kompromitovano odstojanje od zadnjeg zida... ali o tome bi opet mogli doveka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... kao i same kubature sobe/slusaonice iliti same visine plafona. :)

 

 

pa mogao bih izbrojati iskreno na prste jedne ruke,koliko ih je bilo bas postavljeno onako kako i Bog zapoveda,a velika vecina je bila od njih sa nekim kompromisom oko pozicioniranja,ipak su vlasnici spremni iako su svesni kompromisa,da zive tako sa njima,i radije koriste to no klasicne zvucnike..nije to tolika fama,kao sto se hajpuje i mistifikuje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene bi 2m naspram trenutačnih 154cm napravilo mali problem ali samo zbog činjenice da je iza zvučnika krovna kosina - tamo gde je iza zvučnika ravan zid nije kompromitovano odstojanje od zadnjeg zida... ali o tome bi opet mogli doveka...

 i to se da resiti...

post-653-0-21341100-1417089420_thumb.jpg

post-653-0-10302100-1417089450_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, baš sam hteo da nabacim opasku da se i onaj hibridni cvrčak za 400 ojra zapravo može raščlaniti jer su kutija za bas & elektronika + sama elektrostatska jedinica zasebne komponente... Nigde nije uklesano u kamen da to baš mora da bude kompaktna jedinica "as it is" nego da se uz malo rada i minimalnog ulaganja to može lepo razdvojiti... Ostaje nezgodacija što je rez na nekih 600Hz (tako kaže u papirima) pa je tu već možda malo nezgodacija oko faznog usklađivanja... Mada, opet, pitanje je ko će ga kupiti i koliko je taj neko raspoložen da se po kupovini već funkcionalne celine poigrava tweakovanjem a sve zarad neuobičajene visine zvučnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...