Jump to content

Aleph 2 monoblokovi


bokiooo7

Preporučeni Komentari

Bokiooo7,

 

heavy bakar ne moze da ne valja, jedino u toj varijanti treba obratiti paznju na mehanicku cvrstocu sklopa.

 

Pada mi na pamet ideja o upotrebi trofaznih cesljevima za automatske osigurace, tu su integrisane 3 flat bakarne sine vec izolovane na malom rastojanju,

 

tako da je mehanika skoro pa vec resena, problemcic moze biti lemljenje, zbog mase bakra.

 

https://www.google.rs/search?q=trofazni+cesalj&espv=2&biw=1164&bih=839&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=iCcHVerVO8nZU-PkgogF&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&tbs=rimg%3ACYTWuRPxhmTwIjg3V1q5pL6o0PSZVZRUGnfQYaqAjo3T3doymTxfaQbzxuPn9lIGcc6Vep4w6MdjYd70ytGQquG9yCoSCTdXWrmkvqjQEXywEeMvGltRKhIJ9JlVlFQad9AR482jgFjCtjMqEglhqoCOjdPd2hHgGmBAE9WneCoSCTKZPF9pBvPGEYmJqRu1WmuwKhIJ4-f2UgZxzpURS-3qe1qY4v0qEgl6njDox2Nh3hEMySDgSZrjTCoSCfTK0ZCq4b3IEcxKWcOxSmAr&q=3%20phase%20rail%20for%20circuit%20braker%20eaton&imgdii=_

 

Sa malim rastojanjem izmedju vodova trebala bi parazitna induktivnost da bude mala.

 

Viskovi izvoda mogu da se poseku.

 

Ovo navodim samo kao ideju iz koje moze da proizadje nesto sasvim trece, bolje.

 

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Spojio sam driversku plocicu sa fetovima punim bakrom, vodove kuda idu velike struje sa 4 mm2, gate i sence sa tanjom..  jedno pitanje, posto mi od plocice do izlazne kleme za zvucnike ima manje od 8 cm, da i nju spojim solid core bakrom od 4mm2 ili da idem na licnu?  Evo slike : 

 

post-1115-0-64301200-1428758167_thumb.jp

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas mi bilo dosadno pa testirao napajanje sa grijacem od bojlera... Radi to dobro, na 3.5 ampera, napon izmedju grana 93 volta,oko 320 wati disipacije, ugrija grijac manju kuhinjicu za pola sata...  trafo se cuje jako malo, grecevi mlaki... E sad se sjetih da sa dva takva treba da se zivi i ljeti... Izgleda da ce Alephi samo da sluze za ukras u najtoplijim danima :)

 

post-1115-0-31915200-1429372050_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

crne dolaze mase sa grecova vodi direktno na zadnje elkove

 

postojece zice mase izmedju prvih i sledecih prebaci nazad kako su strelice

 

odlaz zice za rails uzmi sa zadnjih elkova

 

masu odlaz uzmi na tom srafu izmedju zadnjih elkova

post-2-0-23592000-1429373236_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Roger that! :)

Ja sam to odmah htio da uradim nego mi bilo zao da busim plocice pa ozicih kao na slici ispod, zadnji sraf i sluzi za zajednicu masu, odatle ide na minus pol na  zv. kleme, masa direktno na driverslu plocicu i preko 10 ohm termistora na sasiju. U tu tacku jedino ne ide slepi namotaj nego je on vezan za sasiju na drugom delu ampa, jedino je on rizican po pitanju petlje... 

Evo i slike kako sam ja ozicio pre saveta, ovo cu premjestiti onda ponovo kao sto Zen rece... 

 

post-1115-0-32902000-1429373912_thumb.jp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aleph je oziveo.

 

Poslije 6 mjeseci rada konacno svira... Sve proradilo iz prve. Nema problema, za razliku od moje petice, ovaj ima malo veci dc ofset, hladan oko 40 mW pa se polako spusta na 20 kada se ugrije. Stara petica je imala oko 11mW i hladna i topla. 

 

Zvuk je definitivno slican ali nije isti, ovaj je za nijansu neutralniji, mozda zbog napona koji je u ovom slucaju 47 volti. Trenutno radi bez bilo kakvih dodataka u vidu bajpas kondova, dioda preko greceva ili slicno. Amp je potpuno tih, mrtav je, na visokotoncu nema nista cak ni na 5 cm od kalote. Ni sum ni brum.

 

Mislim da je ovde vazno odvojiti mase napajanja zener diode z5 i mase rca i xlr ulaza, sto sam i uradio. Sve je kako valja. 

 

Sada o zvuku :

 

Prerano je bilo sta govoriti, posto radi tek oko 10 sati, ali vec na prvu se cuje da radi ''grandioznije'' od petice, ima malo siru zvucnu sliku i definitivno bolji bas, koji je i dalje malo meksi u odnosu na solid state bipolarce i push pull pojacala, ali je bolji u odnosu na aleph 5. To je i deda Nelson dobro rekao, sto veci Aleph , bolji bas. Bas je pun i ima teksturu koju nisam cesto cuo na pojacalima u push pull AB klasi. 

Biasiran je na 3,2, ampera, 47 volti u napajanju, na osciloskop ide za dan dva pa cu javiti sta mjerenja kazu. Kada se usvira dodacu bajpas kondove i polako upeglavati stvari zavojnicama i sitnim tvikovima. 

Hvala svima koji su mi pomogli u ovom projektu, i koji su svojim sugestijama doprinjeli da ovo cudo prosvira kako treba. 

Posebno se zahvaljujem Bajlagu, koji je zadnjih mjesec dana bio maltretiran sa moje strane raznoraznim pitanjima po pet pota dnevno :)

Evo i par slika, kvalitetnije ce biti okacene kad uradim prednju plocu i kad stvari potpuno zavrsim. 

 

post-1115-0-75470500-1429967997_thumb.jp

 

post-1115-0-18575800-1429968014_thumb.jp

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...