Jump to content

Aleph 2 monoblokovi


bokiooo7

Preporučeni Komentari

Ako stavljas te kondenzatore na sraf onda je teorijski bolje i da ploce za GND budu od aluminijuma. Ti prelasci sa bakra na aluminijum mogu da budu problematicni u visokonaponskim vodovima zato i postoje specijalne spojnice za spajanje bakarnog kabla sa aluminijumskim...

 

+1

 

Kada se na spoju bakra i aluminijuma pojavi vlaga dođe do elektrohemijske korozije na spoju (spoj se ponaša kao baterija). Ako se dobro sećam u tom slučaju strada aluminijum, tj. kontakti kondenzatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da cu sve da izuvrcem, polemim kako valja i stavim alu plocice. Kad u polumraku, u romanticnoj atmosferi, dovedem djevojku i polako pocnem da otvaram moj poklopac, pogled na unutrasnjost mora da oduzima dah!  Borko potpuno si u pravu...  :D

Evo jos par slicica Passovih rednih klema, i to na nekim X serijama koliko vidim, izgleda da on to radi na velikom broju modela...

 

post-1115-0-02790200-1415874264_thumb.jp

 

post-1115-0-72813300-1415874268_thumb.jp

 

Poskidao sam dosta slika unutrasnjosti sa neta, covjek moze da dodje do dosta resenja posmatrajuci kako su to drugi napravili... 

 

Zbotic, onaj poslednji Aleph izgleda super, da sli su ono Fisher sk 102 ? 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli fetovi, slijedi uparivanje :)

 

post-1115-0-22922700-1416418630_thumb.jp

 

post-1115-0-20335700-1416418638_thumb.jp

 

Kupio u Silkenu, covjek mi dao 60 komada da uparim koliko mi treba pa da visak vratim. Korektno. Ostavicu par komada i za F5.

 Inace u poredjenju sa onim koje sam kupio prije par godina u Kelcu ovi mi izgledaju malo ''jeftinije'' nozice su malo tanje a kontaktna povrsina mi izgleda malo manje kvalitetno od te prosle serije. To je samo moj utisak, naravno... 

Hladnjaci stizu za desetak dana pa idemo dalje... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolege, 

Da li neko ima iskustva sa ovim ''zakacaljkama'' za tranzistore i kakva su? I ako su pozitivna gde se ovo moze kupiti? Ja sam vidio ovu vrstu ''kacenja'' tranzistora na hladnjak u Dynakordovoj mixeti koja je davala kontinuiranih 700w snage u AB klasi i radila je godinama bez problema, evo i slika da se vidi o cemu govorim :

post-1115-0-12824100-1416430910_thumb.jp

post-1115-0-40999600-1416430918_thumb.jp

Ova druga slika je upravo  sa mixete, naravno da ona ne disipira veliku toplotu non stop kao A klasa, ali me zivo zanima misljenje ljudi koji su ovo pokusali, jer ovo omogucava veliku fleksibilnost... 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prva verzija nije lišena šarafljenja, a druga zahtjeva izrađen točan "zub" na hladnjaku ako dobro vidim.
Ne znam skoro ništa o tome, no vidio sam da neki čiča koristi probušene kovanice za tu svrhu. :D :D
Velika površina i ravnomjeran pritisak tijela tranzistora na hladnjak je vjerojatno jedna od pozitivnih posljedica. Druga posljedica je prijava za uništavanje nacionalne monete, pa predlažem da nabaviš negdje kune, forinte, leve ili drahme. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema veze što opet ima šrafljenja, clip za razliku od direktnog-kroz-tranzistor šrafljenja

ima bar 2 prednosti

-konstantnu silu pritiskanja nezavisno od temperature

-podmetač ukoliko se koristi, ne mora da ima rupu a ne treba ni šrafov izolator.

kod clipova na žljeb, isti se ne pravi, već postoji na hladnjaku a i tu ima nekoliko vrsta clipova,

najjeftiji je kao parče lima i taj ume da bude smor kada mora da se vadi stegnuti poluprovodnik jer:

montira se tako što se poluprovodnik postavi pa se clip natisne ili se prvo ubaci clip a onda se poluprovodnik

podvuče, što u kombinaciji sa podmetačem ume da bude izludjujući manevar. ovi što se natiskuju umeju da imaju

par zubića kojima se ukopaju i posle nema napolje osim prvo izvlačenja poluprovodnika.

clipovi za pod šraf su ređi ima ih u mouseru

nešto ovako

http://www.aavid.com/product-group/maxclip/screw-on

naravno da ima i za žljeb ali se aavidovi malo razlikuju od fischerovih

http://www.aavid.com/product-group/maxclip/rail-mounted jer im žljeb nije neophodno glupav kao kod fischera.

p.s. bušeni novčić kao podloška je glupost, em je neravan em ne leči (političke) frustracije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala i od mene, Guja!
Novčiće sam vidio da koristi naš administrator i zato sam ih spomenuo.


p.s. bušeni novčić kao podloška je glupost, em je neravan em ne leči (političke) frustracije.
 

 

 

Preporuka za stranu valutu nije bila zbog političke frustracije, barem ne s moje strane, nego zato što je vjerojatno protuzakonito uništavati državnu monetu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klasična inox ili niklovana podloška je odličan metod da se poveća površina naleganja glave vijka/šarafa i ravnomerno natisne tranzistor na hladnjak... Ja sam to iskoristio kod cirklotrona...

 

post-13-0-99189800-1416462785_thumb.jpg

 

Praktično, jeftino, dostupno (doduše, ostaje potreba da se za svaki pojedinačni izlazni tranzstor pripremi rupa sa sve navojem...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ni ja poverenja u te take metalčiće koji prEtiskaju tranzistor... barem kada je reč o TO247 elementu kroz koga vrišti konstantno ~1A struje.

 

Ako već daješ tolike pare za amp, uloži još koji dinar više:

 

Aleph_028.jpg

 

F3j.jpg

 

IMG_9207-1024x682.jpg

 

IMG_2274-1024x682.jpg

 

F3d.jpg

 

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekaj, a šta misliš čemu služi žuto zelena 1.5 u U iskrivljena žica montirana ispod? Misliš da je tu slučajno?

 

 

'Teo sam ovu sliku da metem, al sam se negde zaebo:

 

IMG_2277.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...