Jump to content

De-Lite Amplifier by Nelson Pass


pecello

Preporučeni Komentari

Slucajno sam nasao i odmah procitao SVE u vezi ovog pojacala:

FIG-1-large.jpg

 

Vidim da je Zen ativno sudelovao u temi, i pitam se da li je neko to kod nas napravio ili ima iskustva ? Gde nabaviti pomenute MOSFET tranzistore kod nas?

Neke druge modele sam nasao ali konkretno tipove ( IXHT6N50 i IXHT20N50 ) nisam nasao kod nas.....neka sugestija????

 

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/160464-de-lite-amplifier.html

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/160464-de-lite-amplifier.html

post-390-0-16660400-1414443710_thumb.gif

post-390-0-27156300-1414443736_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Slucajno sam nasao i odmah procitao SVE u vezi ovog pojacala:

FIG-1-large.jpg

 

Vidim da je Zen ativno sudelovao u temi, i pitam se da li je neko to kod nas napravio ili ima iskustva ? Gde nabaviti pomenute MOSFET tranzistore kod nas?

Neke druge modele sam nasao ali konkretno tipove ( IXHT6N50 i IXHT20N50 ) nisam nasao kod nas.....neka sugestija????

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/160464-de-lite-amplifier.html

sta da radim kad volim lapme :wub:  cak i ovo poslednje cedo od boranije

post-390-0-56764200-1414444529_thumb.jpg

post-390-0-54916200-1414444542_thumb.jpg

post-390-0-69484500-1414444585_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

te tranzistore ces naci napolju

 

moooozda ih ima i kod nas , ali moras kopati

 

mozes da krenes sa Zen Lite (attached) , a kasnije je lako strpati bilo sta drugo

 

vidi sta jos ima interesantno : http://firstwatt.com/articles.html

zenlite.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

 

te tranzistore ces naci napolju

 

moooozda ih ima i kod nas , ali moras kopati

 

mozes da krenes sa Zen Lite (attached) , a kasnije je lako strpati bilo sta drugo

 

vidi sta jos ima interesantno : http://firstwatt.com/articles.html

Hvala....za ZenLite sam vec citao,ali eto mene kopka ova kombinacija :to_become_senile: sa ovim novim MOSFetovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

 

Hvala....za ZenLite sam vec citao,ali eto mene kopka ova kombinacija :to_become_senile: sa ovim novim MOSFetovima...

Ti novi mosfetovi imaju skoro duplo vecu ulazni kapacitivnost od recimo IRFP240, a i za njih bi ti u ovoj varjanti trebao buffer na ulazu. Zatim ti trebaju zvucnici Visoke efikasnosti. Ovo je vise pokazna vezba, tj. projekat za OTO. Ako vec volis lampe pravi sa lampama ili probaj da nalemis ovo, point to point, sa nekim nabavljivim mosfetom, treba ti jedno popodne za to pa ako ti se dopadne, uradi ga kako treba. Inace ovakva "pojacala" bukvalno sviraju, ali ukusi su razliciti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti novi mosfetovi imaju skoro duplo vecu ulazni kapacitivnost od recimo IRFP240, a i za njih bi ti u ovoj varjanti trebao buffer na ulazu. Zatim ti trebaju zvucnici Visoke efikasnosti. Ovo je vise pokazna vezba, tj. projekat za OTO. Ako vec volis lampe pravi sa lampama ili probaj da nalemis ovo, point to point, sa nekim nabavljivim mosfetom, treba ti jedno popodne za to pa ako ti se dopadne, uradi ga kako treba. Inace ovakva "pojacala" bukvalno sviraju, ali ukusi su razliciti...

Zvucnici nisu problem (100dB) B) sviruckaju na 3.slici sa onim malisanom el84se loftin-white :happy64: ....cisto me zanima kako sviraju ovi novi mosfet tranzistori :readingpapers: , jer skoro 20 godina slusam skoro samo cevna pojacala ( :Viannen_loungelizard: el84PP,6c33se sa slike,pa 2a3 sa slike,pa el84se)....pocetkom 90ih sam napravio Nelsonov A40 (po prvobitnoj semi iz Audio Amatera 78e),jedva sam nasao Lambda tranzistore iz SAD,ali bogte to he sviralo :crazyrocker: cak i u manjem disko klubu sa odlicnim zvucnicima uz odlicno grejanje :hot: :hot: :hot: , pa sam zavoleo matorog Nelsona :rolleyes: ....eto sad opet razmisljam na temu A klase sa silicijumom! :sleep2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D Nasao sam tranzistore........naruceno........samo da zena ne sazna za najnoviju ideju sa sijalicama :angry: .......btw. ako neko ima neki visak transformatora sa 50V min 350VA pa na gore...za trgovinu!? :rolleyes:

JUh kad bi uspeo do bozica da ga uradim,pa ga ubacim pored jelke, zena se ne bi ni bunila :P ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvucnici nisu problem (100dB) B) sviruckaju na 3.slici sa onim malisanom el84se loftin-white :happy64: ....cisto me zanima kako sviraju ovi novi mosfet tranzistori :readingpapers: , jer skoro 20 godina slusam skoro samo cevna pojacala ( :Viannen_loungelizard: el84PP,6c33se sa slike,pa 2a3 sa slike,pa el84se)....pocetkom 90ih sam napravio Nelsonov A40 (po prvobitnoj semi iz Audio Amatera 78e),jedva sam nasao Lambda tranzistore iz SAD,ali bogte to he sviralo :crazyrocker: cak i u manjem disko klubu sa odlicnim zvucnicima uz odlicno grejanje :hot: :hot: :hot: , pa sam zavoleo matorog Nelsona :rolleyes: ....eto sad opet razmisljam na temu A klase sa silicijumom! :sleep2:

ok, probaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...