Jump to content

VT4C/211SE (ma jebeš penziju!)


Zflazar

Preporučeni Komentari

dragi Forumaši,

 

nakon određenog vremena hlađenja lemilice imao sam Lukavi Plan kupovine Mekintoš FM stereo lampaškog radija.

 

Zašto?

 

-zbog fetiš razloga, naravno.

 

Međutim, Fetip nije bio baš tolko obdaren...!

 

Napr:

 

Kad sam izračunao koliko bi me koštao i koliko bih imao Social Acceptence Factor-a (SAF) sa njim shvatio sam da mi to i nije trenutno neka velika investicija (McIntosh MR 65B Stereo) a za te pare koje bih dao za mekintoša mogu da osmislim i da skutijam SE pojačalo sa VT4C/211!?

 

?

 

HeHe,

 

 

Šta je prevladalo u takovoj odluci?

 

hmmm...već imam ASR Emitter pojačalo. OK. Imam i radio. Grundig. T8200 Mk II. veri gud radijo.

 

-ako kupim mekintoša zabavljam se ja i moja familija. Gud inaf.

 

-ako ostanem na Grundigu, zabavlja se moja familija. I treba da otkupim Grundiga od @ecija. Gud inaf tu.

 

summa summarum, znam tri čoveka u radijusu od 800+ km koji znaju da naprave pojačalo sa (1/2)6S33SSE  po mom ukusu (daudio, elvis i eci), a potonji je napravio na dasci i 300B koji opako zvuči i čeka da se skutija sa sve trafoima i cevima, onda

 

Gospodo, u čemu je moj  problem???

 

u fetišu, da izvinete.

 

Lažem.

 

U druženju.

 

Ako kupim tjuner, imaću tjuner poput još par hiljada vlasnika mekintoš tjunera na svetu.

 

Ako pravim pojačalo, onda u najmanju ruku imam

 

-  Vas, pošto Vam predstavljam projekat

 

@ecija, punog uvek dobrih sugestija kao i fantastičnih proračuna za vrsne zanatlije interstage, TVC i SE trafoa

 

- @ElVisa iz ZD/HR vrsnog znalca materije i saveta za 211 koji je on pravio pre 10-tak godina i ostalo živ

 

- još dosta ljudi koje ne bih za sada da imenujem ali koji su u suštini bili i ostali verni saradnici u ludilu singlendid sveta.

 

 

-rizik da mi 1300 VDC uz 10VAC u torijumskom belilu osvetljava noć...ili prži OO...

 

-da mogu da štekam 845A  http://www.timebanditaudio.com/845/DSCN0285.jpg diodu

 

-da isprobam SE trafo dve manufakture, da uporedim razne drajver stepene za SE 211...

 

-da sve to finansiram na rate...

 

...ko bi odoleo...?

 

 

stej tjund

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Well, I'm tuned! :D

 

211 SET je jako dobar izbor. Imao sam dvije godine Krklecove monoblokove i vjerojatno ću prije ili poslije poželjeti opet imati takav amp.
Keep us informed, mate! ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja napravio amp, preamp i zvuje i stao i gledam: Ok, sklepao sam sistem, sad malo paaa....uuz..a.........              kakva bre pauza?

Kakva bre penzija????

El smo diy ili nismo?

Napred kralju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF, pogedaj podatke molim te, 211 i 845 uopste nisu iste cevi, iako tako izgleda.

Jako se razlikuju. Na primer unutrasni otpori cevi...

211 ima veci unutrasni otpor pa zahteva jako komplikovan i mucho Hy u primaru oko 100Hy

da bi uopste imao neki koliko toliko produzeni bas

tako da ti to uopste ne preporucujem. Cuces razne price po tom pitanju ali samo racunicu i merenja smatraj merodavnim.

.

845 ti je mnogo zgodnija kao izlaz. jednostavniji trafo

...

Uopste nije preporucljivo da se jedan set up koristi za obe cevi.

.

Ako bas hoces obe da koristis - onda 211 mozes koristiti kao line preamp eventualno

(oko 6 x pojacanje) sa R optrecenjem i nesto nizim naponom

cheers :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kujmebe kad sam se ufatio roletni... :rofl:

 

Sad i da oću da se de-penzionišem, ne može. Mada, ni prčkanje po grebofonima nije mačji kašalj.

 

Tebi Zf, želim mnooogo zabave ali i sreće sa ovim... :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF, pogedaj podatke molim te, 211 i 845 uopste nisu iste cevi, iako tako izgleda.

Jako se razlikuju. Na primer unutrasni otpori cevi...

211 ima veci unutrasni otpor pa zahteva jako komplikovan i mucho Hy u primaru oko 100Hy

da bi uopste imao neki koliko toliko produzeni bas

tako da ti to uopste ne preporucujem. Cuces razne price po tom pitanju ali samo racunicu i merenja smatraj merodavnim.

.

845 ti je mnogo zgodnija kao izlaz. jednostavniji trafo

...

Uopste nije preporucljivo da se jedan set up koristi za obe cevi.

.

Ako bas hoces obe da koristis - onda 211 mozes koristiti kao line preamp eventualno

(oko 6 x pojacanje) sa R optrecenjem i nesto nizim naponom

cheers :)

lapsus, mislio sam na 866a kao diodu u ispravljanju!

http://www.uploadarchief.net/files/download/866a_rca_60w.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad i da oću da se de-penzionišem, ne može..

Da li ijedna tema na ovom forumu može da prodje bez toga da ti započneš priču o sebi.. uglavnom potpuno van konteksta..

Koga boli ćošak šta ti voziš, šta si našao na buvljaku, šta ćeš ili nećeš da lemiš.. umesto što samo pišeš o sebi bolje bi bilo pažljivo da čitaš, koliko god ovaj forum bio dno-dna još uvek ima da se nadje par pametnih i korisnih saveta.. recimo, da malo čitaš ne bi nikada postavio onako imbecilna pitanja o DAC-u..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-ispravljanje 866A...ili nešto manje glamurozno tipa ksenonskih dioda 4B32, 3B28, štatijaznam šta iskoči iz žbuna...

 

-izlazni stepen 211

 

ZZZ: interesantan fazon da koristim 211 kao diodu, ali po sadašnjem cenovniku tih cevi mislim da bi to bio veoma skup sport!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ijedna tema na ovom forumu može da prodje bez toga da ti započneš priču o sebi.. uglavnom potpuno van konteksta..

Koga boli ćošak šta ti voziš, šta si našao na buvljaku, šta ćeš ili nećeš da lemiš.. umesto što samo pišeš o sebi bolje bi bilo pažljivo da čitaš, koliko god ovaj forum bio dno-dna još uvek ima da se nadje par pametnih i korisnih saveta.. recimo, da malo čitaš ne bi nikada postavio onako imbecilna pitanja o DAC-u..

 

blagorodna funkcija "ignore" omogucava manje frustracije

 

i za ovo dnodna treba jos kilometraze da  deljenje pameti preraste u punopravnu kritiku

 

edit : Diagoras banoovan ; Vule opet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ijedna tema na ovom forumu može da prodje bez toga da ti započneš priču o sebi.. uglavnom potpuno van konteksta..

Koga boli ćošak šta ti voziš, šta si našao na buvljaku, šta ćeš ili nećeš da lemiš.. umesto što samo pišeš o sebi bolje bi bilo pažljivo da čitaš, koliko god ovaj forum bio dno-dna još uvek ima da se nadje par pametnih i korisnih saveta.. recimo, da malo čitaš ne bi nikada postavio onako imbecilna pitanja o DAC-u..

 

...kakav crni dac, ne diraj mi Roberta jak je ko zgrada!

post-1515-0-79260600-1413121451_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko kapiram čovek uopšte ne poseduje 845, već se korigovao da je u pitanju 866A.

 

DSCN0285.jpg

E jel mozes da mi posaljes link nekog google sajta, nikako ne uspevam da nadjem taj sajt?

(imam tu ispravljacicu... :)

btw to je zivina ispravljacica - retko se desava, ali ako pukne dolazi do kontaminacije zivom.

A to je nogo skuplje nego 4 x 211 za 2 x mono block, kao ispravljacice na primer, a radice vecno :)

+ fancy...

.

A hteo sam jednostavno da upozorim, bez zelje da obeshrabrujem,

da 211 nije pravi izbor - skoro nemoguce izvesti pristojan a kamo-li dobar izlazni trafo od preko 100Hy.

Nije u pitanju velicina jezgra nego prozora - mnogo namotaja, mnogo izolacije...

...

845 = mnogo bolji izbor u toj klasi cevi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala, za početak bih da sklepam najjednostavniji mogući amp sa najmanjim mogućim brojem delova, pogotovu aktivnih.

Ono što mi se mota u glavi bi bio

-6EM7 za drajvericu. Dupla trioda od koje jedna ima faktor pojačanja oko 70 i maksimalnu discipaciju 1,5W a druga oko 6 i maksimalnu discipaciju od 10W. Ona savršeno radi kod ElVisa u ZD sa 6S33S, probao bih je i u klasičnoj sprezi sa kondenzatorom a i DC coupled.

Za sad ću polako da hrčkam delove, kako novci budu pristizali od rasprodaje koječega od audio-viškova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ, hvala na upozorenju, živeo i slušao sam se godinama sa AX50 i 83 ispravljačicama i znao bih šta da radim sa njima, uključujući i predgrejanje katode od 5-10 minuta pre puštanja visokog napona na anode.

 

Ne insistiram na živinim diodama, mada bih voleo da mi plavo svekle u mraku. Ako mi one budu nenabavljive po nekoj normalnoj ceni, kupiću 3B25 diode sa ksenonskim punjenjem a one svekle purpurno, što opet nije loše. Uopšte.

 

Ako budeš u iskušenju da se ratosiljaš opasnih živinih dioda a da za njih dobiješ ponižavajuće malu cenu uz večitu zahvalnost, znaš kome da se obratiš.

 

Trafoi su inače naručeni kod P&K audio, CM102B, kad pristignu, biće pokazani naravno prvo vama ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta mislite o ovome:

 

 it seems that them, myself and several others, have recently come to the conclusion that the grid impedance of most triodes is much lower than previously believed. This is why Audio Note has started using a driver transformer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, od nečeg mora da se krene, a najskuplja stavka je skupiti na gomilu napajački deo, 211 i izlazni trafo.

Ako taj deo prođe bez letenja jajca na plafon/iz kuće, već će se naći nešto što će pokrenuti cevku da svira!

Drajverijada već bila kod mene pre 10 godina, što ne bi mogla ponovo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...