Jump to content

Novi (NOS) elektroliti PHILIPS 2


vajs1986

Preporučeni Komentari

Up

 

Dogovor je da se oglas ne osvežava na manje od sedam dana. Molim da se toga lepo svi jednako pridržavamo.

 

Sadržaj oglasa tj opisa oglašenog je takođe blago sporan - navodi na pomisao da su elektroliti novi (skorijeg datuma proizvodnje) međutim na slikama oznake na kondenzatorima upućuju na datume proizvodnje u vremenskom periodu između 1986 i 1992 što je i u najboljem slučaju bilo pre 22 godine. U takvom slučaju korektno je staviti napomenu da su kondenzatori NOS (New, Old Stock) - Ime Philips se na pasivnim komponentama ne pojavljuje od 1999. kada se isti prvo obeležavaju sa "BC" a potom, od 2002. sa "Vishay BC" ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je oglas sporan i neodgovara uslovima foruma ja se stvarno izvinjavam mogu i bez foruma da ih prodam. Mislio sam sto se tice audio tehnike da je clanovima foruma znaci ovkva jedna kolicina kondenzatora od serije koja je valjala i koja se i dan danas ceni. Sto se tice kondenzatora sve je lepo uslikano i svako moze da vidi i datum pa neka sam proceni. Kondenzatori su svi potpuno novi u svojim orginalnim kutijama u stiroporu sa alu folijom preko njih. I sve te kutije su jos bile zapecacene u drvene sanduke. Ako MODERATOR zeli ja cu mu poslati od svakoga komad pa neka testira i videce o cemu se radi. Vec sam pridao 70 komada i ljudi su prezadovoljni i uzece jos. Pozdrav i sve najbolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćao!

 

Ako ne prodaš do iduće nedelje 4 komada (33000uF/63V) mi rezerviši molim te!

Trebam da izmerim dali mogu da ih ugradim u jedno od mojih pojačala zbog visine :-)

pa mi plizz daj i dimenzije.

 

Hvala unapred i pozdrav.

65x100mm je dimenzija

Rezervisacu ti 4 komada pa se javi

Pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je oglas sporan i neodgovara uslovima foruma ja se stvarno izvinjavam mogu i bez foruma da ih prodam. Mislio sam sto se tice audio tehnike da je clanovima foruma znaci ovkva jedna kolicina kondenzatora od serije koja je valjala i koja se i dan danas ceni. Sto se tice kondenzatora sve je lepo uslikano i svako moze da vidi i datum pa neka sam proceni. Kondenzatori su svi potpuno novi u svojim orginalnim kutijama u stiroporu sa alu folijom preko njih. I sve te kutije su jos bile zapecacene u drvene sanduke. Ako MODERATOR zeli ja cu mu poslati od svakoga komad pa neka testira i videce o cemu se radi. Vec sam pridao 70 komada i ljudi su prezadovoljni i uzece jos. Pozdrav i sve najbolje

 

Na svakome je pojedinačno da proceni da li mu odgovara ponuđena roba i cena - u to se ne mešam. Tvoje je pravo da prodaješ. Moja je dužnost da podsetim da je dogovor da se oglasi ne osvežavaju češće nego jednom sedmično.

Da bi se izbegle neprijatne situacije, poželjno je da se o ponuđenoj robi da svaka informacija koja je prodavcu dostupna. Nema potrebe da ja izigravam nekog procenitelja - svako treba da sam proceni da li ga ponuđeno zanima ili ne. Toliko o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Evo kao kupac kondova u varijanti 33mF/63V (prošla, rasprodata tura), čisto kao info da prosledim neke informacije. Kako su kondi bili duže vreme uskladišteni, odradio sam formiranje kondova, kako se i preporučuje. Kondi su formirani na nazivni napon primenom regulisanog napajanja, preko 22K. Struja curenja je nakon sat vremena bila oko 150uA, da bi se nakon par sati stabilizovalo na polovinu te vrednosti. Odstupanja od datih vrednosti po primercima su vrlo mala. Merenje kapaciteta je takođe potvrdilo da su kondi zaista vrhunski, svi preko 33mF. Ovde govorim o količini od 40 kondova, 32 odrađena. Ostaje još 8 komada da se i nad njima sprovede opisani postupak, ali verujem da neće biti nikakvih odstupanja. Zaključak je da su kondi fenomenalni i ovo je moja najbolja kupovina u zadnjih par godina što se tiče komponente ovog tipa. Moji primerci su iz 89. godine, 29. i 48. nedelja proizvodnje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Mladi kolega Vajs..... Molio bih te da sledeci put stavis kutiju cigareta ili cibica pored kondva da se to vidi koliko je veliko.  :sarcastic_hand:  Kad sam gledo na slikama ucinilo mi se onako odokativno da su oko 2x3 cm. Kad su stigli kuci pomislio sam da je stigla kutija bombi  :crkavanje:

 

Inace stigli lepo upakovani sa svm dodatnim komponentama vrhunski!. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...