Jump to content

Daphile – Digital Music Convenience for Audiophiles


Okibokis

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

@sir oliver, ako sam razumeo dobro, nakon toga treba podesiti thin client u biosu da boot radi sa usb flesa? Ja bih da ga instaliram na sam client, ne bih da mi dize daphile sa flesa, kako to uraditi, kako ga instalirati a da ne mora biti na externom drajvu?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ja bih da ga instaliram na sam client, ne bih da mi dize daphile sa flesa, kako to uraditi, kako ga instalirati a da ne mora biti na externom drajvu?...

 

Kada se dođe do ovog dela pdf uputstva iz posta iznad

 

5. Use a web browser on the other computer and connect to the Daphile. Different operating systems work here in a bit different way and this is also dependent on your network configuration. a) Windows: You could try addresses http://daphile and http://daphile. (the latter has a dot at the end). B) OS X and Linux (at least Ubuntu): http://daphile.local c) You can try to find Daphile network drive with your file browser and use the link html-file that's located in there.

 

 

klik na "Settings" pa klik na "System Firmware" i ponudi opciju za instalaciju. Padajući meni, odabere se disk i ostalo odradi sam. Posle toga reset i izvući flash, i podesiti u biosu odakle da butuje (ovo mož se preskoči ako nema utaknut butabilan usb a podešen redosled USB pa HDD).

 

Meni je daphile povezan žično, wifi nisam naterao da radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje za iskusnije Daphileovce i Linuxdžije.

Dignem Daphile na Thin Clientu sa USBa, podesim fixnu IP adresu i sa nekog računara ( ili tableta) pokirenem UI sa Daphileom. Kako da mapiram neki HDD sa muzikom ?

Windows PC vidi Daphile računar ali ne umem da Daphile nateram da vidi HDD sa muzikom. Ne bih da mi muzika bude na USB HDDu.

 

Ovo je neki screenshot sa sistemma koji je podešen a ne mog.

settings_storages.png

Treba nešto oko setovanja Network Drives-a ali kako? Šta je cifs nfs,...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Prvo uradi share foldera u kojima se nalazi muzika (dozvoli anonimni pirstup ili secured ako bas hoces). Na win masinama koristis desni klik share.., za linux masine ti treba podignut ssh server samo.

- U daphile u network drives ubaci putanje(remote target) do shared foldera. Za windows shared foldere biras cifs tip, a za linux mozes i druge tipove npr sshfs ili nfs u zavisnosti kako je sherovan: samba, ssh ili nfs.

- Naravno daphile i ostali racunari moraju biti u istoj mrezi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...