Jump to content

Split iz nekoliko tema - "O Goggolarovim kabelima"


goggolar

Preporučeni Komentari

Bratac, svaka čast! Samo pravi. Prodaja na diy forumu, malo teže. Moje iskustvo govori da za ic treba koristiti žicu od 0,1 do 0,3mm2. Sve ispod daje dobar "vazduh", ali zvuči ravno, a sve iznad daje dobru dinamiku, ali gubi na definiciji. Za vrući vod srebro ili posrebreni bakar (ukusi su različiti), a za masu bakar i to malo deblji presjek nego za vrući vod. Za zvučničke, ako smijem da predložim, koristi više ponaosob izolovanih žica različitog presjeka za plus vod. Osim benefita Licovog efekta, dobija se i linearnost po čitavom spektru. Puno uspjeha!

 

 

 

što se tiče diametra koristim 0.5mm, šta je tačno između 0.4 i 0.6 šta ste i vi rekli :)

imao sam ista iskustva uprkos thredovima koji hval što tanju žicu 0.1-0.2mm. jednostavno nije dobro...nema dinamike, prigušen zvuk, itd.

ja i za nulu koristim srebro samo 0.75mm prečnika ili...čini mi se da je bas stabilniji/brži ako je i nula od srebra...

 

Da ponovim i obrisan thread: pravio sam istu varijantu i od zlata, gde sam uzeo srebro za nulu...zvuči fenomenalno!

 

zvučničke sam probao više varijanti (bolje reći sve šta sam našao na netu ili mi ljudi predložili)... pre jedno pola godine sam napravio iz teme "švajsovanje transparent audia" kabel samo od srebra ceo (1,7mm prečnika), namotao induktor od iste žice koja dalje "nosi zvuk" pa su mi bas i srednji postali sjajni dok ubija visoke, pa sam onda uradio isto sa dva različitih prečnika (tanjom recimo 0.5mm prečnika pa nagore žicom se napravi bypass oko induktora i filtra), bas je ostao visoki se otvorili! :D

 

Tako da podržavam sve šta se izneli i hvala na dobrim željama (ikao sa malim zakašnjenjem od septembra)!

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam na probi ove kablove. Moram da kazem da su to jedni od retkih kablove koji vas teraju da otvorite budjelar i platite. Srebrni su dobri ali su zlatni prava stvar. Pre slusanja zlatnih, raspitajte se o ceni pa ako ne mozete da dobacite do toga, nemojte da ih slusate. Ja sam napravio tu gresku i povratak na srebro posle toga je bila uzaludna misija. 

 

Po meni, a mislim da ne gresim, vrhunski proizvod koji nudi visestruko vise u svom cenovnom rangu od strane konkurencije. Znaci, best buy i kad platis 250e i kad platis 3x vise... Preporuka bez rezerve.

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam na probi ove kablove. Moram da kazem da su to jedni od retkih kablove koji vas teraju da otvorite budjelar i platite. Srebrni su dobri ali su zlatni prava stvar. Pre slusanja zlatnih, raspitajte se o ceni pa ako ne mozete da dobacite do toga, nemojte da ih slusate. Ja sam napravio tu gresku i povratak na srebro posle toga je bila uzaludna misija. 

 

Po meni, a mislim da ne gresim, vrhunski proizvod koji nudi visestruko vise u svom cenovnom rangu od strane konkurencije. Znaci, best buy i kad platis 250e i kad platis 3x vise... Preporuka bez rezerve.

 

Možda su pozlaćeni kablovi takođe dobri? Trebalo bi guglar da napravi jedne ili kombinacija malo zlato malo srebro  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, mogu kredibilno da pisem o onome sto sam cuo. ovo sto mi je bilo u sobi, njegov zlatni kabl je jedan od najboljih koji sam ikada cuo, ozbiljno i dramaticno poboljsanje zvuka.

 

...verujem ti  :L3000: slušao sam jedne srebro pa malo zlata neki vijetnamac ih pravi mislim da se "ČEN" zove, prodaje i pojačala (Karan mu ih pravi) al sam malo izlapeo pa se ne sjećam brenda...    ako bi vam rekao da prodaje i male ćupove i drvene kockice s rupama i da i to menja visoke ili basove u sistemu, svakako mi ne biste verovali  :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što brate skupo?

I treba da naplati. Niko ne vjeruje, sve skeptici, a kad se čuje šta ovo bi?

I ja sam počeo žešće da naplaćujem :D , doduše ne i nikad na diy forumu.

Da znas da si u pravu.

A ja poklanjao onu  srebrnu zicu drugarima sa foruma da probaju i oni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da znas da si u pravu.

A ja poklanjao onu  srebrnu zicu drugarima sa foruma da probaju i oni.

 

Forum je forum i članovi (što ti reče, "drugari")  na istom imaju određen stav o tome šta je "(za) kolektivno dobro" i šta je biznis... Ko nije na forumu, nema prava ni mogućnosti da se "ovajdi" od onoga šta se na forumima međusobno deli - ja sam dosta stvarčica podelio i "poklonio" okolo, ali samo članovima foruma, sa druge strane, nadobijao sam se svega i svačega a da nisam zauzvrat ništa platio ili dao osim večne zahvalnosti i "hvala"...

Nemoj sada da te izjeda pomisao na to da si se mogao ovajditi od prodaje onoga što si poklonio jer da si o tome razmišljao tako, onda to ne bi učinio. Ima kod nas izreka da se "za prolivenim mlekom ne vredi plakati"... Kome god da si bilo šta dao, nije "proliveno mleko", nekome si učinio, nekome si pomogao... Nije bačeno...

 

Znam te dovoljno dobro da znam kakav si i nemoj sada da se ponašaš k'o babe koje sa sedamdeset cmizdruljaju šta bi bilo da su se udale za nekog drugog... Zamisli da sad krene jedan uvaženi član foruma da cmizdrulja kako je meni poklonio Denonovu 103R zvučnicu a mogao je dobro prodati na ebayu... Pa drugi kako mi je dao hladnjake, pa treći kako mi je dao tanke žice za gramofon, pa četvrti kako mi je dao j-fet tranzistore... pa svi oni koji su mi ponešto prodali za neke simbolične sume (dobrano ispod realne cene)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein

Ne  zalim  ja sto sam dao vec sto drukcije shvatam vorum. ( Dovoljno se valjda znamo da  nisi to pomislio) Davao sam i uvek cu davati. Takodje sam dobijao od drugara sa foruma za dz. Mislio sam da je to ako ne pravilo a ono bar "trebalo bi da bude" modus ophodjenja na forumu ( a i u zivotu). Neki nisu vec su me i zavrnuli ( za neke fullrangeove). Neka im je na cast ( a trebalo bi da su bajagi moralni vodje i pastiri naroda).

 

I onaj nesrecni Transparent sam opisao  sa zeljom da pokazem kako se za smesne pare moze napraviti vrhunski kabl ali opet razocarenje. Umesto zainteresovanosti i zelje da se proba i cuje samo napadi. Nema veze, par mojih drugara ima vrhunske kablove. Meni dosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I onaj nesrecni Transparent sam opisao  sa zeljom da pokazem kako se za smesne pare moze napraviti vrhunski kabl ali opet razocarenje. Umesto zainteresovanosti i zelje da se proba i cuje samo napadi. Nema veze, par mojih drugara ima vrhunske kablove. Meni dosta.

 

čitao sam to švajsovanje i opis kako ste pravili kabel....to je super, ali samo napravite za probu od običnog bakra šta sam napisao gore u postu, pa ako vam se svidi (a svideće vam se), pa posle promenite bypass za srebro...pa kad propeva... :D

 

eto stvarno vrhunskog zvučničkog za džabe...

 

naravno kad se sve to napravi u srebru, drugačije svira....ali kolko para tolko muzike.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čitao sam to švajsovanje i opis kako ste pravili kabel....to je super, ali samo napravite za probu od običnog bakra šta sam napisao gore u postu, pa ako vam se svidi (a svideće vam se), pa posle promenite bypass za srebro...pa kad propeva... :D

 

eto stvarno vrhunskog zvučničkog za džabe...

 

naravno kad se sve to napravi u srebru, drugačije svira....ali kolko para tolko muzike.....

Taj Transparent  XL je bio prva iteracija i u originalu ( bifilarni bakar, teflon, kalem i kond) svira fenomenalno. ( Izbacio Kimber Monokl  sa cenom od  1300E iz sistema mog druga)

Posle su nastali i drugi kablovi bazirani na srebru i multilicnastom bakru ali njih nisam opisivao na ovom forumu. (  Zasto  :angry7: )

Koga interesuje moze na  PP ili licno da se informise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde, ajde, ne bockaj me :D.

Pa i ja se "polomih" da džabe opasuljim, i pišem i šaljem i poklanjam i gotovo i recepte, ali, dodje po "preporuci", jel možeš da mi napraviš za "dž"?

Ne!

Pošto?

Poto...

Uauh brate ee super su ti kablovi!!! :D

Ha, ha, da... oćeš kleš od žica? Moje su duže...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde, ajde, ne bockaj me :D.

Pa i ja se "polomih" da džabe opasuljim, i pišem i šaljem i poklanjam i gotovo i recepte, ali, dodje po "preporuci", jel možeš da mi napraviš za "dž"?

Ne!

Pošto?

Poto...

Uauh brate ee super su ti kablovi!!! :D

 

Sve ce to narod pozlatiti :respect:

 

 

 

Ha, ha, da... oćeš kleš od žica? Moje su duže...

Moje  deblje :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Buduci da Goggolar ne krije niti materijal niti nacin izrade, te jos sam k tome i siguran da nikome s foruma ne bi ostao duzan pomoci da i sam napravi iste ili dovoljno slicne kablove - ne gledam ga kao covjeka koji je s nama kako bi nesto upazario od clanstva i pisanja na forumu.
Buduci da je forum pun nas koji nismo vicni tehnici mislim da je korektno i to sto mozemo postici dogovor sa nekim od clanova da nam sredi player ili napravi pojacalo uz novcanu naknadu.
Ipak cak i u tim okolnostima ti isti ljudi nesebicno dangube kako bi nama pomagali kroz PP, racunali vrijednosti koje mi ne znamo izracunati ili cak davali gotove sheme i nacrte za skalamerije koje su sami konstruirali.
Mislim da je ovaj forum odlican primjer za kolegijalnost i poneki slucaj ili nesporazum mi nece taj dojam pokvariti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam na probi ove kablove. Moram da kazem da su to jedni od retkih kablove koji vas teraju da otvorite budjelar i platite. Srebrni su dobri ali su zlatni prava stvar. Pre slusanja zlatnih, raspitajte se o ceni pa ako ne mozete da dobacite do toga, nemojte da ih slusate. Ja sam napravio tu gresku i povratak na srebro posle toga je bila uzaludna misija. 

 

Po meni, a mislim da ne gresim, vrhunski proizvod koji nudi visestruko vise u svom cenovnom rangu od strane konkurencije. Znaci, best buy i kad platis 250e i kad platis 3x vise... Preporuka bez rezerve.

Da li si kupio ove kablove? Koje kablove si prethodno koristio i da li si poredio sa još nekim modelom kod sebe u sistemu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Markiz, slušao sam sistem u Beočinu u sobi sa takvim drvenim kockicama sa rupama i rezonatorima i isto to bez tih drangulija i ostao u čudu! :o

 

Uf dobro je, super, nisam jedini na forumu koji je to "čuo" i video, razmišljao sam da li uopšte to i da spominjem jer je vruća tema :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se da 250 jura nije mnogo za srebrni kabel ako zaista tolko unapredi sistem kolko kažete!

Jedini problem smo mi sami, kad nešto bolje čuješ onda to uvek priželjkuješ, prokleta je to stvar sa

hajfijem i kad na kraju kupiš to što si želeo OPET se nešto provali da još malo poboljša već odličnu

stvar  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...