Jump to content

zanimljivi programi za konverziju ISO to diff...


ZZZ

Preporučeni Komentari

http://www.rendu.sonore.us/software.html

.

free programi za sve tri platforme osx, lyn, win.

.

testirao sa win verzijom na mac intel hardweru.

(mac osx verzija mi nesto nije uspela, komplikovano podizanje java softwera... Probacu ponovo...)

ISo to diff

pa onda OSX Korg AudioGate diff to AIFF.

radi odlicno :)

.

BTW nemojte apgrejdovati KOrg AudoGate sa stare verzije na verziju 3

radi samo kao player, a ne moze raditi i kao konverter fajlova...

Iako player cini mi se radi malo bolje od starog, a interfejs mnogo lepse izgleda,

ipak je onemogucena jedna od osnovnih funkcija programa.

.

Ali ko zna ona komplikovana podesavanja moze koristiti i Weiss Saracon recimo

za konverziju iz Diff u PCM formate WAV, AIFF...

:)

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Isprobao radi odlicno i na osx-u

potrebna je nova verzija jave 64bita...

program raspakuje ISO fajl na posebne pesme u DSD DIFF formatu u folder u kome se i sam nalazi.

ALI pregreva CPU (i7 8core)?

na slicnoj mac hardware platformi u win okruzenju radi malo sporije ali temperature su manje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ, može pitanje?
Postoji li ikakva razlika u SACD iso fileu i AIFF-u ili DIFF-u?
Imao sam nekoliko iso SACD fileova, ali sam ih maknuo sa računala jer su mi zvučali premekano sa mojom karticom (ESI Julia). Vjerujem da bi sa nekim DSD DAC-om to bilo puno bolje, ali nemam takav DAC.
Moj player je JRMC 19 i u njemu se svaki iso file može vidjeti tako da su numere odvojene sa sve nazivima i ostalim tagovima te ima mogućnost da tokom reprodukcije radi konverziju u PCM.
Je li razlog za konverziju samo pogodnost da se može odabrati željena numera za ljude koji koriste neki drugi software za reprodukciju ili ima i neku drugu tehničku prednost poput točnije "on the run" konverzije u PCM?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSD hardverska konverzija i ove softrverske konverzije u PCM pa u DAC nemaju ništa zajedničkog po pitanju kvalitete. DSD se konvertira direktno, eventualno DoP metodom i tu priča završava. Za sve ostalo nije namjijenjen i sve to spada u kategoriju bulšita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ, može pitanje?

Postoji li ikakva razlika u SACD iso fileu i AIFF-u ili DIFF-u?

Imao sam nekoliko iso SACD fileova, ali sam ih maknuo sa računala jer su mi zvučali premekano sa mojom karticom (ESI Julia). Vjerujem da bi sa nekim DSD DAC-om to bilo puno bolje, ali nemam takav DAC.

Moj player je JRMC 19 i u njemu se svaki iso file može vidjeti tako da su numere odvojene sa sve nazivima i ostalim tagovima te ima mogućnost da tokom reprodukcije radi konverziju u PCM.

Je li razlog za konverziju samo pogodnost da se može odabrati željena numera za ljude koji koriste neki drugi software za reprodukciju ili ima i neku drugu tehničku prednost poput točnije "on the run" konverzije u PCM?

mogu se slusati i tako, softweski interno konvertovani u "ril tajmu", Ali ipak je namena da se slusa sa DSD dacom...

ovo sto sam opisao je u principu samo zaobilazenje tzv. real time trasformacije fajla PRE nego sto ga player pusti.

.

edjutim to sa DSD formatom je OK SAMO u slucaju da se i direktno snima u istom.

A ne kao sto je standardno I2S bus, firewire, 24bit/96KHz.

Medjutim nisam siguran da se sve tako snima. To jest ubedje sam da se vecina izdatog materijala na taj nacin NE snima.

.

Vec se samo uzimaju ko zna kakve polazisne osnove (originlne matrice se za bitne izvodjace se jednostavno ne mogu lako dobiti cak ni u okvirima maticne izdavacke kuce...)

.

Tako da mislim da se ustvari u svim tim tzv remasterima koristi fake postupak i prakticno kucni sistem.

gde se polazi od digitalizovanih fajlova I2S magistrale. Pa se onda "pravi" DSD format.

Postoji i patent u kome se objasnjava kako "se glue logic" standardnim elektronskim kolima dobija od I2S busa DSD...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko to sa DSD formatom Je OK ali samo ako se na isti nacin i snima.

A toga je 1%.

.

KOristim trenutno samo 2 playera Decibel koji nema opciju da opusta ISO ili DIFF formate

i Korg 3 koji ima opciju da pusta DIFF ALI ih interno konvertuje na 44.1/16bit...

Prethodne verzije su bile bolje i sa vise mogucnosti.

.

Iz principa necu da koristim ove druge programe sto su na bazi ITunsa 

a i po mom misljenju losije rade od Decibel playera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da i ne.

 

Dosta se materijala snima i miksa u DXD formatu  (24 ili 32 bit/384kHz) i onda se konvertira u DSD, naravno nekim od vrhunskih uređaja. To nije fake, jer DXD kao takav ima kvalitet koji se može konverirati..

 

 

BTW, ovim gore otkrio sam vam zašto imam dva komada Denon DVD3910 i još jedan Pioneer DVD 610. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novi materijal koji se snima u dsd formatu  nije fejk naravno, ali ima vrednost recimo uzorka. Nema istorijski znacaj i meni ne pobudjuje interesovanje da ga slusam vise nego recimo jedanput dvaput.. :)

.

Ovde je prevashodno rec o ranije snimljenim matreijalima i to uglavnom analogno, koji su vec jednom digitalizovani od strane mahom originalnih izdavackih kuca koje su i izdal analogna izdanja. Na pocetku digitalne ere pa nadalje...

.

Sada se  tzv remasterima i sacd ima pokusava ponovo uzeti novac, i to istim ljudima...

.

Medjutim 99% tog matreijala nije ni originalni, ubedjen sam da sve to nije radjeno sa Originalnih ili analognih mozda sa starih ditialnih matrica...

O tome se radi.

.

A i u vecini slucajeva standardno izdanje bolje zvuci od remastra u bilo kom formatu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, to si u pravu. Potraga za kvalitetnim materijalom (originalnim) je sada glavna tema. Kakvog sve smeća ima u 24/96 (ili više) dođe ti da ne povjeruješ. Ali raja puši po tko zna koji put, a najbolji su mi oni koji kažu "a još nisi prešao na HD audio?". Odgovor je: Niisam, ja sam uvijek bio na HD audiju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i svijetlih primjera. Jutros sam slušao Jethro Tull ; Benefit, Aqualung, Thick as a Brick, sve odrađeno bez greške. Navodno da Jan Anderson ima originalne matrice koje iznajmljuje za veliku lovu. Priča se da mu je Steve Hoffman morao ostaviti polog od milijun dolara osiguranja za jednokratno presnimavanje + tantijeme. Remaster Steve Wilsona za album Aqualung  čini mi se da je još bolje napravljen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da i ne.

 

Dosta se materijala snima i miksa u DXD formatu  (24 ili 32 bit/384kHz) i onda se konvertira u DSD, naravno nekim od vrhunskih uređaja. To nije fake, jer DXD kao takav ima kvalitet koji se može konverirati..

 

 

BTW, ovim gore otkrio sam vam zašto imam dva komada Denon DVD3910 i još jedan Pioneer DVD 610. :)

DXD je PCM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i svijetlih primjera. Jutros sam slušao Jethro Tull ; Benefit, Aqualung, Thick as a Brick, sve odrađeno bez greške. Navodno da Jan Anderson ima originalne matrice koje iznajmljuje za veliku lovu. Priča se da mu je Steve Hoffman morao ostaviti polog od milijun dolara osiguranja za jednokratno presnimavanje + tantijeme. Remaster Steve Wilsona za album Aqualung  čini mi se da je još bolje napravljen.

eto to je skoro tipican primer :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali ne bih hteo da potcenim ni u kom slucaju napor i trud novih mladjih izvodjaca i kompozitora

u domenu klasicne muzike, koji snimaju direktno na savremenim formatima, a ta izdanja se mogu kupiti ili downloadovati kao free sample u recentnim izdavackim kucama... :)

...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

recimo dobar je bio "Pentangle" (1968) istoimeni album - remaster ISO - pa sa ovim programom u DIFF - onda sa Korgom prethodna verzija 2.x.x - u 16bit/44.1KHz standard.

i onda slusao sa Decibelom (OSX poslednja verzija) iz memorije.

Bas je odlican...

.

Nat king cole je isto odlican ( ISO / DIFF / Korg play)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da i ne.

 

Dosta se materijala snima i miksa u DXD formatu  (24 ili 32 bit/384kHz) i onda se konvertira u DSD, naravno nekim od vrhunskih uređaja. To nije fake, jer DXD kao takav ima kvalitet koji se može konverirati..

 

 

BTW, ovim gore otkrio sam vam zašto imam dva komada Denon DVD3910 i još jedan Pioneer DVD 610. :)

 

Dali taj Denon čita diskove prvo u bafer (možeš zaustaviti na kratko disk a da muzika ne prestane?).

Ok Pioneer-a imam i ja pa znam kako radi (mada za audio cd PS1 ima tri put više detalja) ali model Pioneer 

DV-79AVi je možda ipak najbolji univerzalac?

 

Pioneer, like several of the other makers of both SACD-only and universal disc players, used to convert the DSD data of SACDs to PCM before outputting at the two or six-channel analog jacks and the i.LINK outputs.  The 79AVi does not do that, retaining the DSD signal until conversion to analog (“SACD Direct”).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...