Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Surround slušaš preko analognog izlaza ili? Meni inače dvdA lepše svira neg sacd  :icon9:

Denon DVD 3910 - modificiran na potpuno novo linerano napajanje višeg napona + LM4562 opampovi + klasične audiofilske sitnice itd...... (u radu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne može, ali nema ni potrebe. To sam već objašnjavao pa mi se neda ponovo. Ukratko, DSD se konvertira na primitivan način i svaki player koji ima odvojene procesore za PCM i DSD to radi odlično. Uz male prepravke i vrhunski.........

 

 

 

 

(P.S: Pioneer DV 600/610 nema odvojene procesore).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne može, ali nema ni potrebe. To sam već objašnjavao pa mi se neda ponovo. Ukratko, DSD se konvertira na primitivan način i svaki player koji ima odvojene procesore za PCM i DSD to radi odlično. Uz male prepravke i vrhunski.........

 

 

 

 

(P.S: Pioneer DV 600/610 nema odvojene procesore).

 

Ako si pionira zbog mene naveo ja ga koristim samo kao transport (16/44) i direktno sa čipa idem u externi dac.

Ta varijanta i ona sa njegovim analognim izlazom je ko dupe i glava  :wink2:

Nego...  DSD nije isto što i SACD? Ako jeste da li mogu konvertirati SACD (samo stereo deo) u flac? Radije bi puštao konvertiranu

muziku sa SACD diskova preko mog skvizića u fullu digitalno pa makar i nešto izgubio u tom procesu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SACD diskove možeš čitati samo u SACD playeru ili pojedinim verzijama PS3 koje se vjerojatno više ne mogu ni nabaviti. Određeni PS3  (za japansko tržište, prve verzije sa diskovima 40gb ili tako nešto), mogu izripati SACD na USB stick. Ostali ne mogu.

 

Već izripane SACD-ove  možeš pretvarati u druge formate.  Ako se točno sjećam, preko Foobara sam to probavao......

 

DSD je format zapisa, a SACD je medij. Zapravo se radi o posebno formatiranom DVD-u.

 

I ovo sam već pisao po sto puta......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam napomenuti da u posljednje vrijeme postoje i uređaji (transport - DAC) koji međusobno komuniciraju na način da se može prebacivati i sadržaj SACD-a odnosno DSD zapis, ali oni su međusobno kompatibilni uređaji jer moraju imati i software kojim komuniciraju. Ali radi jednostavnosti ovo možete zaboraviti.

 

OPPO može konvertirati DSD u PCM i izbaciti ga vani u digitalnom obliku. Možda još poneki uređaj ali sada ih nemam u glavi.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SACD diskove možeš čitati samo u SACD playeru ili pojedinim verzijama PS3 koje se vjerojatno više ne mogu ni nabaviti. Određeni PS3  (za japansko tržište, prve verzije sa diskovima 40gb ili tako nešto), mogu izripati SACD na USB stick. Ostali ne mogu.

 

Već izripane SACD-ove  možeš pretvarati u druge formate.  Ako se točno sjećam, preko Foobara sam to probavao......

 

DSD je format zapisa, a SACD je medij. Zapravo se radi o posebno formatiranom DVD-u.

 

I ovo sam već pisao po sto puta......

 

Da jesi ali nikad ništa konkretno, skoro svi SACDi koje ja (a verovatno i drugi) posedujem su skinuti s neta (znači da su u ripovanom formatu) drugo ja naravno imam tu ps3 konzolu koju spominješ (kao i sve ostale što postoje jer sam kolekcionar istih) ALI ne znam kako konvertovati taj ripovan falj u flac (što sam i napisao više puta) tako da me zanima  koji program se za to koristi, ako tvrdiš da je to foobar idem ga skinuti pa pronaći te opcije pa da isprobam jel funkcijoniše.

:wink2: fala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam napomenuti da u posljednje vrijeme postoje i uređaji (transport - DAC) koji međusobno komuniciraju na način da se može prebacivati i sadržaj SACD-a odnosno DSD zapis, ali oni su međusobno kompatibilni uređaji jer moraju imati i software kojim komuniciraju. Ali radi jednostavnosti ovo možete zaboraviti.

 

OPPO može konvertirati DSD u PCM i izbaciti ga vani u digitalnom obliku. Možda još poneki uređaj ali sada ih nemam u glavi.....

 

Svakako nisam preterani FAN sacd formata (samo stereo, znači 5.1 me totalno ne interesuje) jer po meni ne zvuči ništa bolje od onog što imam u 16 bita (možda i jeste bolje ali ja za to nemam opremu a za Oppo mi se ne daju pare) dok je dvdA superioran naspram oba formata, barem je tako u mom sistemu, zato bi samo da prebacim sacd u flac pa da ga držim na hardu ili u stiku pa preko sqb da ga ponekad pustim kad mi gušt :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...