Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

slušao jutros Radio Beograd 2, bila emisija o poeziji Alekse Šantića, o njegovoj Emini, kako je nastala, o tome da je Emina bila stvarna inspiracija za Pesnika, ko ju je i kako pevao, kako su nastale varijacije  i dodaci tekstu, a sve to govore unuk Nade Mamule i unuka Eminina.. bilo je veoma interesantno i informativno.. nostalgično ponajviše.. ako nekog interesuje:

http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/24/radio-beograd-2/2865378/.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Bila je sinoc odlicna emisija na Trecem programu radio Beograda.

Muzicka emisija pod nazivom Disco 3000. Tema je bila muzika nordijskih zemalja.

Po prvi put sam imao prilike cuti muzicki kvartet sacinjen od usnih harmonika i band pod nazivom Svang.

Bio je emitovan njihov sesti album (!). Njihov vodja je prvi Doktor usne harmonike.

Nadjoh od jutros ovu fenomenalnu ekipu na YT i polako preslusavam numeru po numeru.

:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Stunning rendition. The way she slides her right hand into different positions relative to the sound hole giving dynamics and tone and emotion - at speed - is the sign of a true maestra. Agreed though, the cougher has got to go. Call United Airlines, they will get rid of him. Guitar at perfect 45 degrees'.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pianist Nobuyuki Tsujii bursts into tears when he plays at Carnegie Hall his own composition "Elegy for the Victims of the Tsunami of March 11, 2011 in Japan".

 

 

'A peaceful piece written in Major chord. Although it starts with minor chord, which makes it a bit sad at first, but then the composer slightly changes the melody to major tone, and makes the sadness subdued. Through melody, the pianist tried to tell us a sad story after the disaster of tsunami, but after the tears, the pains and losses he suffered, he still continues to live and keeps strong belief about future. What a moving and touching song.'

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ovo izvodi Denis Matsuev. Ja sam juce postavio klavirski no2 koncert u onoj temi za klasicnu muziku. Izgleda se specijalizovao za Rahmanjinova sto je stvarno nesto jako, jako posebno. Ne samo tehnika nego mu tonovi zvuce potpuno zaokruzeni. Postao sam pa mogu reci obozavalac u neku ruku jer jedno dva dela kada umetnik odsvira moze da bude i da je tada bio nadahnut. Slusao sam vise izvodjenja Denisa i nije samo nadahnut u trenutku . Lep izbor ova rapsodija za subotu . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...