Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Woland said:

ahm, časna pobegulja :D

Upravo tako. :D

Btw, da budemo u temi, ja trenutno na CD br.2 . . .  Harold i njegovi albumi su dusu dali za petak, ovakvo vreme i sazananje da ce za koji sat krenuti vikend.

Thnx za Gagarina. . . . memorisao sam ga i ide kao sledeci album.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

bolje prvo download, na prvo slušanje mi je OK (ipak ne baš u svakoj numeri), upotreba duvača mi je super, ali ipak ću ostati na digitaliji, est ima boljih ploča..

 

 

uvek su mi bile trule te posthumne produkcije tipa ajd da im uzmemo lovu na sentimentu, ali ovde su se dosta potrudili

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, od E.S.T.-a mi je cetvorostruki Hamburg sto si skoro uzeo i postovao nesto sto zaista vredi imati u kolekciji.

Naravno, muzicki materijal, prefektno izvodjenje i odlican snimak zivog nastupa.

Ali, ako bih morao reci koji mi je najbolji njihov album, to je definitivno Leukocit i njihov peak u diskografiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎19‎.‎04‎.‎2017 at 11:23 AM, Doktor said:

Logican sled stvari u detaljnom istrazivanju diskografije Alan Vega ( Suicide ).

Otvorila su se nova dva puta : Alex Chilton i Ben Vaughn, bolje reci dvojac. :)

Cubist Blues je briljantan album!

Ben Vaughn je meni baš čudan lik - nailazio sam na žanrovski i kvalitativno baš šarolike albume. Recimo da se povremeno vraćam albumu Designs in Music, ne zbog neke njegove spektakularne vrednosti, već zbog toga što je solidan instrumentalni lounge album, izrađen oko surf, exotice i sličnih podžanrova.

2 hours ago, Doktor said:

Vidi, od E.S.T.-a mi je cetvorostruki Hamburg sto si skoro uzeo i postovao nesto sto zaista vredi imati u kolekciji.

Naravno, muzicki materijal, prefektno izvodjenje i odlican snimak zivog nastupa.

Ali, ako bih morao reci koji mi je najbolji njihov album, to je definitivno Leukocit i njihov peak u diskografiji.

Oko Leucocyte se ne slažem i ne bih ga preporiučio kao reprezentativan u diskografiji EST. To je čudan album, sa dosta elektronskih pasaža, buke, mračan, verovatno i obojen senkom smrti E.S, moguće i nedovršen.  

Kako se na Viaticumu i Tuesday Wonderlandu ne događaju bitni kreativni pomaci, uz obavezni Live in Hamburg, kao verovatni diaskografski vrh karijere, treba obavezno preslušati sve pre Viaticuma.

Gledao sam ih na Kolarcu svojevremeno i to je bio jedan od najboljih koncerata koje sam ikada gledao.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Ras

Hvala za ovaj Vonov album. Koliko vec danas posle podne, krecem "u akciju" i preslusavanje. :thumbsup:

Apropo, Leukocita -  postujem tvoje misljenje i ocenu vezanu za ovaj album. Meni je upravo to mracno, nespokojavajuce ( pr. numera "Still" ), rastrzano ( Ajar ), do naposve celokupnog cetvorodelnog Leukocita ( noise, distorzija, loop-oovi, repeticije, ma bukvalno sve pa do tretmana klavira, zica, rezonatorne kutije, touch-a dirki itd. ) mi je remek delo i kao sto vec rekoh peak ovog band-a.

Da dodatno preciziram - prethodno je potrebno podrobno se upoznati sa celokupnim opusom E.S.T.-a, narocito albuma ( opet IMHO ) "Strange Place For Snow "*, pa se tek onda upustiti u Leukocit.

* jbga, nema ga (za sada ) na vinilu. :(

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...