Jump to content
Quattor

Čuveno pitanje - koji TV?

Recommended Posts

5000 bi trebao da bude jeftiniji, samo je pitanje ima li ga negde ima na lageru.

U vreme kada sam kupio svoj 5500, model 5000 je bio 400€ preko švercera, ne znam koliko je koštao u Srbiji, po prodavnicama. Za tih dodatnih 50€ mogu da odaberem da gledam neki koncert ili neki drugi sadržaj sa YouTube, na primer... Takođe mogu da koristim Samsungovu android aplikaciju za daljinsko upravljanje televizorom (via wifi) i povlačim sadržaje sa bilo čega što je u (LAN) mreži - tri računara, jedina "kvaka" je što sadržaj mora da bude u "public" folderu (Win7) a kod mene je malo nezgodno jer je sistemski hard SSD pa je prilično malo slobodnog prostora za glupiranje a "zabavni sadržaji" su na jednom od dva veća (2x1T) diska - zato i koristim ext hdd od 500G koji je trom ali je savršeno dobar za to za čega se koristi i pride ne moraju računari da budu uključeni tj online da bih mogao da odgledam neki film...

Hmmm... Pogledaću i KP opciju. Živim u Subotici ali TV ide u Kraljevo. Apsolutno je bitno da garancija važi i kod nas u lokalu, inače me ne interesuje.

Naravno, obavezno proveri u servisu koji je nadležan za tog proizvođača da li garancija za uređaj koji je kupljen u inostranstvu važi i kod nas - čak možda da se raspitaš u Kraljevu (telefonski :) ) jer ako tamo nema servisa, onda opet sleduje mrcvarenje sa kurirskim službama, rizik, dodatni troškovi itd...

sto se kvaliteta tice philips je neprevazidjen, a samsung je cenovno prihvatljiviji a opet ok kvaliteta

razmisli o vecem tv-u jer je 32 vise kao monitor, jos nisam cuo da se neko usrecio a znam za par ljudi koji su kupili te malecke

sony ne bih jer mislim da previse naplacuju ime a ne nude nista za to.

Jeste ;(  , moja sestra je kupila prije nekoliko godina philipsov LCD , placen oko 800E , radio nekoliko dana duze od garancije od 2 godine i krepao ekran(LCD).  Zamjena ekrana lcd-a oko 500E sa pdv bez "ruku" servisera.

Philips nece vise u moju kucu pa ni kao fen za kosu a kamoli nesto slozenije.

Ja imam loše iskustvo sa Samsungom UE32F5000, elem, crko mu ekran posle 6 meseci! Štaviše u servisu su mi rekli da ih ima puno , tih 32ki , izgleda da je cela serija problematična. Obaška što će me se žena odreći preko novina jer sam izgubio garanciju....-pchelac krelac...

Jeste ;(  , moja sestra je kupila prije nekoliko godina philipsov LCD , placen oko 800E , radio nekoliko dana duze od garancije od 2 godine i krepao ekran(LCD).  Zamjena ekrana lcd-a oko 500E sa pdv bez "ruku" servisera.

Philips nece vise u moju kucu pa ni kao fen za kosu a kamoli nesto slozenije.

tačno...nema goreg televizora

Ja sam sa svojim Philipsom zadovoljan. Evo zagazio je u osmu godinu. Znam da je to smiješno u usporedbi sa starim CRT skalamerijama koje su radile po trideset godina i bile zamjenjene zbog mode, a ne zbog kvara. Svejedno, kako sve danas kratko traje ja sam zadovoljan sa Philips plazmom.Čujem jedan ili više ventilatora. Kad budem krečio sobu skinut ću ga sa zida i pogledati iza mogu li se jednostavno zamjeniti ventilatori sa nekim za računala i nadam se da će potrajati još koju godinu.

P.S, Dok se čuju ventilatori još je dobro. Kad se ne budu čuli onda se krepucnuli. :D

Pozdrav.

Pošto poslednjih meseci imam loše iskustvo sa firmama na glasu, i pošto i sam razmišljam o kupovini LED televizora, moja smernica će biti CENA! Naravno ne mislim obavezno najjeftiniji TV, ali svakako što jeftiniji. Kada crkne za par godina, neće mi biti preterano žao, a i tada će biti novih "sitnica koje život znače"...

Inače, crkao mi je Soni TV proizveden u V. Britaniji, za njihovo tržište. Otišao ekran, kako sada kažu, česta stvar kod ove firme. Pre mesec dana, prvi put uključim firewire kabl u Panasonik mini DV kamkorder (plaćen onoliko) i ubijem ga k'o Nemca. Kažu, to je česta pojava kod njih. Pre neki dan mi crkne DVD koji je takođe fino plaćen.

Zato će od sada kod mene biti česta pojava da kupujem jeftiniju tehniku.

Šala na stranu, ali ono što sam saznao o novim televizorima je da su najozbiljnije firme na tom polju, poslednjih godina Samsung, LG i FOX (da i ja sam mislio da je ovo neka "no name" firma, ali...). Sve ostale firme se trude da ne zaostaju mnogo, računajući tu i Soni, Panasonik, Filips, Tošibu itd...

Znači, moja preporuka bi bila nešto od ove tri firme, i svakako KP i Subotica, jer je ušteda zagarantovana.

Ja sam se pre 10 meseci častio sa LG 42LA620 iz HU via Temerin, plaćen trećinu manje neg što košta ovde.

Još par ljudi u mojoj okolini je nabavilo slične LG, rade svi za sada besprekorno, najstariji ima blizu 3 godine.