Jump to content

Čuveno pitanje - koji TV?


Quattor

Preporučeni Komentari

Pošto je kevin stari TV ispustio plemenitu dušu, treba mu i adekvatna zamena. Keva ne haje preterano za WiFi konekcijama, LAN povezivanjem, USB reprodukcijom ili podrškom za MKV format video zapisa i sl. džidža-midžama.

Prvi i glavni kriterijum bi bio izdržljivost, da ne kažem kvalitet, a drugi je cena - 30k ±3k (da, znam - ova dva kriterijuma najčešće isključuju jedan drugog...).

 

Ako imate kakva iskustva ili savete glede dole navedenih modela, molim podelite ih samnom. Hvala.

 

U razmatranju:

  • Philips 32PFL3088H,
  • LG 32LN536B,
  • LG 32LN5400,
  • Sony KDL32R420,
  • Samsung UE32F4000.

 

:scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sto se kvaliteta tice philips je neprevazidjen, a samsung je cenovno prihvatljiviji a opet ok kvaliteta

razmisli o vecem tv-u jer je 32 vise kao monitor, jos nisam cuo da se neko usrecio a znam za par ljudi koji su kupili te malecke

sony ne bih jer mislim da previse naplacuju ime a ne nude nista za to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru. Na žalost, dijagonala i cena su direktnoj vezi. Ipak, ova 32" su otprilike, što se visine tiče, isti kao i prethodni flat screen TV, a i pitao sam tri puta - da li veličina ekrana odgovara ili ne. Kaže - OK je, proverila je u prodavnici... :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj LG još uvek upada u neki opseg cena koji sam zacrtao kao "isplativ" u ovom trenutku. Kakav je kvalitet današnje elektronike, verovatno ću novi TV kupovati ponovo za 2-3 godine, pa velim - da ne preterujem puno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam onomad kupio 32" UE32D 5500 (5000 je bio da tako kažem, "klot" a 5500 tzv "Smart" - tj sve za čega ti, kako kažeš, majka ne haje)

Za sada, nema problema. Sa otprilike 3 metra udaljenosti, više je nego dovoljno velik, pogotovo ako će se primarno pratiti program TV stanica.

U sebi ima i digitalni tuner pa sa analognom antenom hvatamo sve digitalizovane programe što iz Mađarske (Duna, DunaWorld, M1, M2, RTL klub, TV2 i još neke), što iz Hrvatske (HRT1, HRT2, NovaTV, RTL) i domaće kanale, kako državne, tako i privatne.

ima dva USB priključka i na jednom imam nakačen Toshiba 500G hdd na koji se snimaju filmovi koje vredi gledati više no jednom a putem USB stick-a one leteće koji ili završe u brisanju ili se premeštaju na hdd. Ono što me je oduševilo odmah kada je donešen je činjenica da je prikaz slike čak i sa onih snimaka koji mrljave na kompu (480p na primer, skinuto sa YouTube) imaju savršenu rezoluciju i oštrinu kada se gledaju preko TV-a... Možeš, ako imaš volje i vremena da joj obezbediš omiljene filmove i serije za višekratno gledanje...

Pretpostavljam da i drugi proizvođači imaju neke "ultrasharp" "supersharp" i kojekakve instalirane softverske zezancije koje izoštravaju sliku pa je doživljaj lepši... TV ima potrošnju koja je deklarisana na 80W i ne greje se neumereno, pipkao ga od nazad na sve strane da procenim gde će prvo da rikne od isušivanja delova ali ništa što bi me iritiralo čak ni posle praktično celodnevnog rada... (nedeljom obično drnda po ceo dan)

Eto... Samsung ima prolaznu ocenu po svim vitalnim parametrima koji bi mogli bitni važni za prosečnog korisnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde si pazario taj UE32D5500 i po kojoj ceni?

 

Našao sam preko KP prodavca u Subotici i kupio nov (donešen iz Mađarske sa važećom* garancijom na 24 meseca) i platio ga 450€, istovremeno je isti model u Tehnomaniji koštao cca 70.000 dinara (dinar manje-više) što je bilo skoro celih 700€. Garancija davno istekla.

 

*važeća i u Srbiji bez obzira što je uređaj kupljen u drugoj državi - proverio u lokalnom Samsung servisu - svi papiri su popunjeni po propisu, overeni itd - garancija važi za uređaj a ne na ime kupca/vlasnika.

 

edit: evo, našao sam, stig'o mi TV 13. oktobra 2011 a pre toga: http://www.diyaudio.rs/topic/4391-novi-tv/page-4#entry97886

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5000 bi trebao da bude jeftiniji, samo je pitanje ima li ga negde ima na lageru.

 

U vreme kada sam kupio svoj 5500, model 5000 je bio 400€ preko švercera, ne znam koliko je koštao u Srbiji, po prodavnicama. Za tih dodatnih 50€ mogu da odaberem da gledam neki koncert ili neki drugi sadržaj sa YouTube, na primer... Takođe mogu da koristim Samsungovu android aplikaciju za daljinsko upravljanje televizorom (via wifi) i povlačim sadržaje sa bilo čega što je u (LAN) mreži - tri računara, jedina "kvaka" je što sadržaj mora da bude u "public" folderu (Win7) a kod mene je malo nezgodno jer je sistemski hard SSD pa je prilično malo slobodnog prostora za glupiranje a "zabavni sadržaji" su na jednom od dva veća (2x1T) diska - zato i koristim ext hdd od 500G koji je trom ali je savršeno dobar za to za čega se koristi i pride ne moraju računari da budu uključeni tj online da bih mogao da odgledam neki film...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm... Pogledaću i KP opciju. Živim u Subotici ali TV ide u Kraljevo. Apsolutno je bitno da garancija važi i kod nas u lokalu, inače me ne interesuje.

 

Naravno, obavezno proveri u servisu koji je nadležan za tog proizvođača da li garancija za uređaj koji je kupljen u inostranstvu važi i kod nas - čak možda da se raspitaš u Kraljevu (telefonski :) ) jer ako tamo nema servisa, onda opet sleduje mrcvarenje sa kurirskim službama, rizik, dodatni troškovi itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se kvaliteta tice philips je neprevazidjen, a samsung je cenovno prihvatljiviji a opet ok kvaliteta

razmisli o vecem tv-u jer je 32 vise kao monitor, jos nisam cuo da se neko usrecio a znam za par ljudi koji su kupili te malecke

sony ne bih jer mislim da previse naplacuju ime a ne nude nista za to.

Jeste ;(  , moja sestra je kupila prije nekoliko godina philipsov LCD , placen oko 800E , radio nekoliko dana duze od garancije od 2 godine i krepao ekran(LCD).  Zamjena ekrana lcd-a oko 500E sa pdv bez "ruku" servisera.

 

Philips nece vise u moju kucu pa ni kao fen za kosu a kamoli nesto slozenije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam loše iskustvo sa Samsungom UE32F5000, elem, crko mu ekran posle 6 meseci! Štaviše u servisu su mi rekli da ih ima puno , tih 32ki , izgleda da je cela serija problematična. Obaška što će me se žena odreći preko novina jer sam izgubio garanciju....-pchelac krelac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste ;(  , moja sestra je kupila prije nekoliko godina philipsov LCD , placen oko 800E , radio nekoliko dana duze od garancije od 2 godine i krepao ekran(LCD).  Zamjena ekrana lcd-a oko 500E sa pdv bez "ruku" servisera.

 

Philips nece vise u moju kucu pa ni kao fen za kosu a kamoli nesto slozenije.

tačno...nema goreg televizora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sa svojim Philipsom zadovoljan. Evo zagazio je u osmu godinu. Znam da je to smiješno u usporedbi sa starim CRT skalamerijama koje su radile po trideset godina i bile zamjenjene zbog mode, a ne zbog kvara. Svejedno, kako sve danas kratko traje ja sam zadovoljan sa Philips plazmom.Čujem jedan ili više ventilatora. Kad budem krečio sobu skinut ću ga sa zida i pogledati iza mogu li se jednostavno zamjeniti ventilatori sa nekim za računala i nadam se da će potrajati još koju godinu.

 

P.S, Dok se čuju ventilatori još je dobro. Kad se ne budu čuli onda se krepucnuli. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav.

Pošto poslednjih meseci imam loše iskustvo sa firmama na glasu, i pošto i sam razmišljam o kupovini LED televizora, moja smernica će biti CENA! Naravno ne mislim obavezno najjeftiniji TV, ali svakako što jeftiniji. Kada crkne za par godina, neće mi biti preterano žao, a i tada će biti novih "sitnica koje život znače"...

Inače, crkao mi je Soni TV proizveden u V. Britaniji, za njihovo tržište. Otišao ekran, kako sada kažu, česta stvar kod ove firme. Pre mesec dana, prvi put uključim firewire kabl u Panasonik mini DV kamkorder (plaćen onoliko) i ubijem ga k'o Nemca. Kažu, to je česta pojava kod njih. Pre neki dan mi crkne DVD koji je takođe fino plaćen.

Zato će od sada kod mene biti česta pojava da kupujem jeftiniju tehniku.

Šala na stranu, ali ono što sam saznao o novim televizorima je da su najozbiljnije firme na tom polju, poslednjih godina Samsung, LG i FOX (da i ja sam mislio da je ovo neka "no name" firma, ali...). Sve ostale firme se trude da ne zaostaju mnogo, računajući tu i Soni, Panasonik, Filips, Tošibu itd...

Znači, moja preporuka bi bila nešto od ove tri firme, i svakako KP i Subotica, jer je ušteda zagarantovana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se pre 10 meseci častio sa LG 42LA620 iz HU via Temerin, plaćen trećinu manje neg što košta ovde.

 

Još par ljudi u mojoj okolini je nabavilo slične LG, rade svi za sada besprekorno, najstariji ima blizu 3 godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...