Jump to content

300b koju KIT varijantu odabrati?


prophet

Preporučeni Komentari

 

 300b.

 

 

 ali ako hoces zvuk koji je brz, dinamican a istovremeno precizan i analitican .... i dobro gvozdje, bez lokalne prodaje magle. lundahl ili japan.  i spremi da dresis kesu. praviti 300b amp za kikiriki pare ne moze,

 

 

ovo sam imao prilike poslusati pre neki dan..izlaz sa 300b,Tamura/Tango trafoi..sve do sada sto sam slusao sa 300b,njanjavo,bez pravog svunga,limitirano gore-dole,mozda za solo klavir,violinu itd..ovo je bila atomska bomba u pravom smilsu sa AN/E DIY kutijama..i fabrikant se izjasnio u stilu "najgore pojacalo po tehnickim paremetrima koje sam napravio u proteklih cca 25 godina,al daleko najbolje svira od svih"..cena bas nije sitnica,al meni se mnogo vise svideo no recimo Unison 845 Ultimate sa malim nadrkanim Sonus F.Guarnieri Memento-om..

 

no comment..

post-653-0-35419000-1400871536_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bruka gvozdje, samo u trafoima ima najmanje 3k evra nabavne cene, zavisi od tamura klase ali nema vise jeftinih

 

ko to pravio, jel tube guru?

 

4 soma mi rekose samo za trafoe..to ce biti u BG,uskoro..nije tubeguru..SRB...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa, i jeste i nije

ima neke veze, svi tango i tamura trafoi u ovu zemlju su usli preko jednog coveka koji je slao cevi u japan u razmeni za tango i tamura trafoe i jos ponesto

vecina tog gvozdja ne racunajuci ono sto je prodato dalje, zavrsilo je u pojacalima koja je sklapao dule markovic iz malog mokrog luga

o kojima ima oprecnih misljenja

sad nisam siguran da je ovo originalno pravio dule mada nije iskljuceno, ako jeste drugu ruku je radio miroslav petrovic a onda je zavrsilo kod tibora sindrica na reanimaciji

ovaj mislim da nije bio na KP nego jedan drugi, ali sa trafoima istog porekla, rad pomenutog duleta iz MML

mozda sam ponegde pogresio u nekom detalju ali tako nekako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ujebote, Tango i Tamura umalo da završe u suši baru u Čortanovcima, i to ne trafoi nego i konstruktori!

 

OFF ako je vodeno selo za BAF/FAK 2014 preživelo, mogli bi da pozovemo nekog od ovdašnjih kontraverznih konstruktora uređaja (Šindrić/Kenjalo Jr/Tatić, pokojni Vukušić napr, lupam....) pa da ih pošteno ugostimo, nahranimo i napojimo, a kad se otreznimo i ustanemo u nedelju, operemo zubiće i ušne kanale, da nekog od njih zamolimo da nam održe predavanje sa radnim naslovom tipa "moja filosofija zvuka"...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobri trafoi , sema koja dokazano ima dopadljiv THD spectra ( po svoj prilici kaskadno dva sistema od 6SN7)

 

Svi sem mreznog su Tamure. Mrezni je Tango.

 

Sema je Tiborova, ulazna je 6SN7 ali je drajverica neka pentoda u triodnom spoju. Pa ide amorfni IT, pa 300B i amorfni OT. Mislim da su i L amorfni...Da, oko 4 k Eura u gvozdju...

 

radi 200x bolje od one zajebancije od AN u Pesti. Cak mi se i AN zvucnici kod Tibora svidjaju. E sad, reci da to bolje radi od Absolute i SF Mementa je cisto subjektivna kategorija. Evo meni na primer nije bolje. Drugacije je. Nije bolje.

 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto si ti to pobrkao, nema tu nikakve pentode, sem ako nije sakrivena ispod haube

 

bizarno je sto mi je taj amp nudjen za dosta manje para od sada pomenutih 4k, naravno u vreme kada je svirao kao lipov q. u to vreme se licitralo sa nizom cenom gvozdja, ali mogu da razumem da cena raste na svetskoj berzi....

 

verovatno da bi se moglo srediti da ovo dodje na FAK, sa sve gazdom. ako ima neko da ga poveze iz nis. mogu da pricam s njim o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi .... Drugacije je. Nije bolje.

 

Pozz

 

 

aman,lepo sam napisao meni :)..UR+SF previse selektivno prema muzickom materijalu koji se slusa na njemu..nesto ce da svira fenomenalno (Cassandra Wilson),klasican jazz ali ce da klekne na kolena na prve taktove vec sa malo zescim unplugged-om (Alice in Chain),..gazda toga je zadovoljan,ostalo nije bitno..njega groznica hvata na one aktivne Geithain 900,ja uzivam :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno, pratim zivot ovog pojacala vec par godina, originalnu topologiju je smislio vlasnik, a napravio kosta iz korata (pomenuo sam duleta iz MML, nije on bio umesan u ovo). druga ruka je bio miroslav petrovic koji je sredjivao grejanje. originalno to je 6SN7 - 300B, kao sto se i vidi na slici, sad ste je u medjuvremenu stavljano ispod, ne znam, bila je prica da ce da proba da doda stepen sa 6F6 i da ubaci srebrno ozicenje, black gate kondove na kriticna mesta, mundorf u napajanje, da stavi AN step attn umesto pota, i tako. ako nista drugo faljen isus da je iskorisceno dobro gvozdje, mada su kroz vlasnikovu kucu prolazile i bolje stvari od tih trafoa koji su unutra (po secanju 5002 izlazni i 6002 IT)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Si ti lud? Vidis da pise Tamradio na svima sem mreznog (Tango)?

ma nisam video jasno taj logo na ovim tamradio :)

a i malo sam lud ovih dana... :)

...

(btw, pogledaj kod Bartolucija - ima neke jako dobre MC trafoe...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista ja nisam pomesao; ispod lima je 6sn7. Pentoda je u triodnom spoju, sema je originalno Tiborova.

 

Idem ponovo sutra kod njega, poslikacu malo bolje.

6SN7 je dupla trioda :)

mozda 6SJ7, to je single pentoda?

a i 6F6 je pentoda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje sto je promenio to...

A i kad je nabavljeno toliko kvalitetnih NOVIH delova, mozda je bilo logicnije dodati jos jedan mrezni trafo i ispravjacicu

i postaviti to u format 2 kutije, 2 monobloka...

.

Pravo je cudo da to masivno cudo nije ispalo iz ruku u tolikom prenosu po srbiji, a nema odgovarajuce rucke.

nije zezanje ozbiljno mislim... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...