Jump to content

Skromnos je vrlina onih koji druge nemaju


polatreid

Preporučeni Komentari

post-831-0-14167100-1398358800_thumb.jpg

Neretko se mnogima desava da im sagovornik kaze"moze to mnogo bolje".Nakon kratke rasprave shvatite da je to mnogo bolje i mnogo skuplje.

Zbog ogranicenih materijalnih mogucnosti odlucio sam se da nejurim sa kupovinama,vec da pratim trziste polovnih uredjaja cekajuci priliku.

Plan je bio napraviti pristojan sistem sa utrosenih 600e.U ovu racunicu naravno ne ulazi gramofon.On ce doci na kraju.

Trenutni sistem se sastoji od:

amp.Musical fidelity A1

cd.Pioneer pd 5300

itercon.Goertz Micro Purl Copper

zv.cab.Oehlbach 1062+Nakamichi bananice

zvucnici.Cabasse molene 220

Sve ovo je izaslo nesto ispod 400e,pa mi ostaje preko 200e za unapredjenje.

Plan je uzeti d/a i ritualno spaliti Pioneer-a na lomaci.

Promenuti zv.kablove kablovima otvorenijeg karaktera.

Svaki savet je vise nego dobrodosao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Postoji li ikakva mogućnost da "okreneš" sobu da se ne spotakneš preko zv. kabela. Tepih je jeftin i dobar tweak, kako reče Ninja.Kada pronađeš mjesto na kojem će stajati zvučnici slušaj tako neko vrijeme i ne kupuj ništa dok se ne uvjeriš da si položajem zvučnika dosegao maximum koji se može postići. U mnogim slučajevima se promjenom položaja zvučnika jasno mijenja zvuk. Tu možeš eksperimentirati besplatno.Nakon toga će se u zavisnosti od preferencija pojaviti neke ideje o daljim tweakovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kablovi se u sustini ne vide idu ispod praga od vrata.Na ovoj fotografiji sam nesto cackao pa sam ih izvadio iz predvidjenog mesta.Leva kutija je trenutno pomerena do bocnog zida.Uzecu u obzir promenu mog tepiha 150x80 sa nekim od 2x1m.Svakako hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umesto tepiha, tzv. "krpara" - više komada ne košta ni kao četvrtina tepiha, lako se premešta, svaka pojedinačno može da se ubaci u veš mašinu i opere namesto usisavanja. Naravno, obavlja posao koji radi tepih osim što ne skuplja i ne guta kilotone prašine. Da i ne pričam da možeš da biraš dimenzije, dezene....

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ne bacaj pare na jeftine kablove :)

 

Ali nemoj nikada ići ni u drugu krajnost.

'Oću reć, ne bacaj pare na kabl sa buvljaka, ali ni na neke "Cobra ultimate XS-12/16 PRO" sa kp-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je slučanost što se baš danas oživljava (posle 20 dana) ova tema i to na ovakav način.

 

Ne bacaj pare na kablove :)

 

Tek što se smirilo na jednoj strani, a sad ovakav poziv.... :baklja:

 

....neka hvala, radije ću da odem po kokice i posmatram iz daljine. :oke: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Da malo osvezim temu.Pioneer pd 5300 je izasao iz sistema,a na njegovo mesto su usli Sony CDP-XE 310 kao transport i Lampucera DAC.Za ulozene pare zvuk je zadovoljavajuc.U odnosu na jeftini Pioneer razlika je neopisiva.Svakako to nije Dac koji me je svojim zvukom bacio u nesvest,ali me je prijatno iznenadio.Daljnji potezi u nadogradnji sistema ce biti.

1.Promena kompletnih napajackih kablova kroz DIY projekat.(Znam da se neprestano polemise o svrsishodnosti istih,ali sam imao prilike da isprobam par napajackih kablova i zaista sam primetio boljitak).

2.Postavka veceg,debljeg tepiha u sobi.(Tepih nabavljen).

3.Postavljanje spajkova na kutije(kupljeni)Kao i granitnih ploca ispod istih(prijatelj ce mi ih besplatno narezati,pa sto ne probati).

4.Promena zvucnickih i interconect kontakata na pojacalu.

5.Izrada pletenih zvucnickih kablova(jeftino a i imam vremena na pretek).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikada nisam razmisljao o postavljanju tereta na zvucnike.Ideja mi je potpuno nova.Mangulica nije losa ideja,ali nemam hrast u basti.Sto se tice A1 trenutno sam zadovoljan njime.Pre 4 godine je imao"refresh".Ideja o drugom pojacalu stoji ukoliko pretekne sredstava za nesto ozbiljnije.Lampas trenutno nije u razmatranju obzirom da su kutije od 88db.Neki Nelson Pass projekat bi bio najpozeljniji.Najveci rebus mi je snaga pojacala.Zaista nikada nisam svoj A1 slusao na vise od trecine snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...