Jump to content

U poseti kod Skrstic-a


Pchelac

Preporučeni Komentari

Shone i ja bili sinoć kod Slobe i uživali malo u :  priči, muzici, pivu...  Sistem - Fostex 207 u MLTL visokoj kutiji, ampovi -crvena i plava pločica TPA3116, izvor zvuka su bili uglavnom flacovi preko WD media plejera ,pa u Lampuceru. M-da... Fostexima su dodati i visokotonci (isto Fostex) odfikareni negde visoko, vlasnik je i zaboravio dosad koji su kondovi i koja frekvencija... Dobro ubodeno iz prve, dobro sviri i što bi se i petljao više. Shone je sve vreme ( a i domaćin, pomalo)  gundjao da bi on tu malo više basa,  ali ja bih mogao i ovako da ih slušam. Ovo je i mali pritisak na Slobu da odradi BSC filter konačno, i ... onda opet na pivce kod njega. Uzgred, ako imaš neke fotke zvučnika, daj ovde da ih svi vide, zanimljive su to zvuje...

 Glavni cilj posete je bio da utvrdimo razlike izmedju dve pločica tpa3116. E, pa i nema ih, bar ne nekih bitnih.Plava se lakše modifikuje jer je odradjena sa thru hole lemljenim komponentama, lakše je zameniti par kondova, otom potom.

Pričali smo i budućim zvučnicima za Shoneta , sa Teslama u OB varijanti, nabavljene su, i fale nam bas drajveri sada... 

 E, smeši nam se i prostor za novi FAK, sada na proleće, he he.. Shone nudi u firmi  2 sobe od po 50-60 kvm , na Zelenom vencu,vikendom slobodno, obezbedjeno i zaključano noćom, i besplatno! Za noćenje, pa snaći ćemo se, ja mogu bar dva gosta da primim...

Toliko od mene, zasad. Vaš El Abejo

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ajd. po drugi put da probam da pišem. (puče mi ovo čudo pre par sati)

 

Hval gospodi na druženju. Više smo trabunjali nego slišali ali i to je bitno. Cilj je bio da odlučim da li da naručujem plavu ili mi je crvena 3116 pločica dovoljna. Na moju žalost još uvek sam neodlučan.

Prvo više smo pričali o svemu i svačemu nego ozbiljno slušali i upoređivali. Onako kao treba, malo jedno pa drugo pojačalo.

Drugo ja sam napravio linearno napajanje a Pčelac ima čopersko. Nije isto. Koliko sam ja dobio (ili umišljam da sam dobio) toliko je  njegovo pojačalo izgubilo.

Treće i možda naj bitnije je da je njegovo jeftino oko 20-25$ (moje još koji dolar jeftinije) i može lako da se modifikuje. Zamena kondenzatora i sl. jer si delovi klasični i samim tim lakše bi se menjaji. NisuSMD kao na mojoj.

Videćemo...

Za Pčelca je ovo bila prilika da čuje Fostex-se. Zvuk čak i nismo komentarisali osim nekih neimenovanih pojedinaca koji su se žalili da malo fali basa. Meni su oni u spavaćoj sobi jer mi je lepši zvuk (dnevna soba je Г tako da ne dobijam lep zvuk kao u spavaćoj a i lepše mi je kad se izvalim i slušam pa   :sleep2:   ).

To je od prilike to.

Da ne zaboravim Pričalo se o novom druženju. Moje mišljenje je drugi deo Maja jel posle je kraj školske i počinju letovanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ajd. po drugi put da probam da pišem. (puče mi ovo čudo pre par sati)

 

Hval gospodi na druženju. Više smo trabunjali nego slišali ali i to je bitno. Cilj je bio da odlučim da li da naručujem plavu ili mi je crvena 3116 pločica dovoljna. Na moju žalost još uvek sam neodlučan.

Prvo više smo pričali o svemu i svačemu nego ozbiljno slušali i upoređivali. Onako kao treba, malo jedno pa drugo pojačalo.

Drugo ja sam napravio linearno napajanje a Pčelac ima čopersko. Nije isto. Koliko sam ja dobio (ili umišljam da sam dobio) toliko je  njegovo pojačalo izgubilo.

Treće i možda naj bitnije je da je njegovo jeftino oko 20-25$ (moje još koji dolar jeftinije) i može lako da se modifikuje. Zamena kondenzatora i sl. jer si delovi klasični i samim tim lakše bi se menjaji. NisuSMD kao na mojoj.

Videćemo...

Za Pčelca je ovo bila prilika da čuje Fostex-se. Zvuk čak i nismo komentarisali osim nekih neimenovanih pojedinaca koji su se žalili da malo fali basa. Meni su oni u spavaćoj sobi jer mi je lepši zvuk (dnevna soba je Г tako da ne dobijam lep zvuk kao u spavaćoj a i lepše mi je kad se izvalim i slušam pa   :sleep2:   ).

To je od prilike to.

Da ne zaboravim Pričalo se o novom druženju. Moje mišljenje je drugi deo Maja jel posle je kraj školske i počinju letovanja.

Dobro pivo ste popili to ste znali a slike to numete vis da svi ceku a vi nista.Nabacte bar jednu. :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...