Jump to content

DIY gramofon


slatkia

Preporučeni Komentari

Nisam skontao koja ruka je koristena?

Malo leva, malo desna, nekad iz prve, nekad iz druge ruke...Onu ruku koju obično zovemo ručica ili ručka, autor teme ili neko njemu veoma drag, izeditovao je iz originalnog teksta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 42
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 months later...

Шта рећи него свака част на овој самоградњи. Сјајно, сјајно, само напред!

U toku je kompletiranje ideje za novi projekat gramofona preteklo nesto ebonusa pa da se implementira u zanimljivo kuciste  :)p.s. ako zeleni nema nista protiv :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Немам ништа против, ваљда ће да претекне нешто материјала и за мој грамофон :):)стоН_Колд

Право да кажем, собзиром да сам свирао кларинет, ебонос је занимљив материјал. Ди га нађосте толко, није јефтин, хух... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ди га нађосте толко, није јефтин, хух... :)

Знам само да га је колега довукао из Африке, а има и нека друга дрва, која су толико тврда да је потребно користити специјалне тестере.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuo sam da se obrađuje na strugu!Ne znam koliko je to tačno i da li kod nas ima odgovarajućih strugova. ... inače, veoma mi se sviđa gramofon, kao što mi se sviđa i Oracle Delphi :thank_you2:

Стругова има само где наћи баш велики.Грамофонски Плинт је 450 х 350, фабричке димензије.То значи да је дијагонала око 540мм а половина је 270мм.Потребан је струг код којег је центар стезне главе мин. 300мм удаљен од клизне површине.Има само треба наћи.Оракл је по мени најлепши грамофон  :drinks:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...