Jump to content

Technics Svetilište


Miloš 1210

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

Ipak ništa od padanja cena 1210... DJ zajednica na Fejsbuku je isprobala novi Pioneer i komentari su više nego nepovoljni:

 

Pioneer gramofon istestiran i zvanično u klasi ispod Tehniksa 

10157309_10152559603396588_2957876023855
LikeLike · 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Pa tako je uvek... komercijala diže cenu zbog ezoterije.

Ne plaćaš Mercedesa toliko zato što on stvarno toliko vredi, već zato što ti Hamilton i Rozberg godinu dana pokazuju kako je on najbolji ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Pre skoro pola godine sam doživeo malu ličnu tragediju - mačor Zlatko mi je spljeskao omiljenu Sumiko Blue glavu. Vrebao je tu glavu mesecima. U jednom nesmotrenom trenutku sam ostavio otvoren poklopac gramofona i sekund kasnije glava je otišla u večna lovišta. Jedan spljesk i doviđenja :( Na fotki - zlikovac Zlatko, vidno zadovoljan obavljenim poslom :(

 

Zlatko.jpg

 

Izvadio sam AT-440 iz fijoke ali teško je sa konja na magarca. AT je odličan magarac, ima najbolji treking od svih glava na belom svetu, ali posle fantastične Sumiko muzikalnosti nije mi se vraćalo na zgužvani MM zvuk. Gramofon je skupljao prašinu mesecima. Povremeno bih donosio neke MC glave na slušanje, one šarene Ortofonke i mnoge druge. Lepo to zvuči ali suviše moderno za moj ukus, skoro digitalno, nije došlo do hemije, magije.

 

BenzSilvMC__71181_zoom.jpg

 

Ali ko čeka dočeka - danas je u moj dom i moj život ušla Benz Micro Silver glava. Čarolija. Glava je hi-output MC što mi se jako dopada: verujem da je MC preamp najkrtičnija komponenta fono sistema i da je najbolje taj preamp izbeći sasvim ako je moguće.

 

Benz%201.jpg

 

Nije sve išlo glatko - glava je u početku zvučala suvo, šištala je, prštala je, nazirao se neki potencijal ali je zvuk bio prilično neprijatan i naporan za slušanje. Skoro kao CD ;) Smorio sam se ali sam ipak uzeo da malo eksperimentišem. Glavu sam isprva montirao na Tehniks šel od 7 grama. Na slici: na Tehniksov šel sam zatim zalepio teg od tri grama i uvio mali tegić u veliki teg pozadi. Čarolija! Neverovatna promena - glava je prosvirala, milozvučno i omamljujuće. Juhuuu :) Nisam verovao da takvi relativno mali tvikovi mogu iz temelja da promene zvučnu sliku ali eto, desilo se :)

 

Benz%204.jpg

 

Premontirao sam glavu na Audio Tehnika anti-rezonantni šel težak kao kamen za kupus - 15 grama čini mi se. Benz Micro sada zvuči fantastično, me happy. Plejlista za danas: za početak Donald Byrd, pa gde stignemo :)

 

Byrd.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Potpuno neočekivana prinova u sistemu. 

 

Išao sam da poslušam neke Tanoje sa dualkoncentričnim drajverima, svojevremeno bili špic klasa čisti hajend sto zvezdica u časopisima bla bla truć... i zvuče kao kante. Kao kantice - mali, jadan, uzak zvuk... Međutim, u ćošku stajle ove JBL gromade i... aleluja :)

 

Zaljubio sam se na prvo slušanje - zvuče toplo, muzikalno, umilno ali i moćno. Puna soba muzike! Sada kapiram loženje na ovaj brend. Welcome, JBL :)

 

JBL.JPG

 

p.s. da, moraću da razmestim nameštaj da malo prodišu, o tom potom ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Pro%20Ject%20DAC.jpg

 

Častio sam se DAC-om najzad posle četvrt veka slušanja raznih Soundblastera.

 

Dačić je Pro Ject USB Box S i lepo se slaže sa phono preampom. Dopadaju mi se ove hipsterske Pro Ject komponente. Stavio sam četku da se vidi koliko su malečke i neupadljive ove spravice.

 

I phono i DAC zvuče sasvim dobro, taman da ne primećujem da ih imam. DAC zvuči prilično analogno, meni bolje od Arcam irDACa. Preporučujem. Evo par specs za DAC: 

 

32bit / 384kHz PCM-5102A from BurrBrown
XMOS technology 
Upsampling to 352.8kHz or 384kHz
32bit/384kHz asynchronous USB streaming
2 selectable filter characteristics
Gold-plated RCA line level output sockets.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32bit / 384kHz PCM-5102A from BurrBrown

XMOS technology 
Upsampling to 352.8kHz or 384kHz
32bit/384kHz asynchronous USB streaming
2 selectable filter characteristics
 
Gold-plated RCA line level output sockets.

 

 

Lep Dachek(10 x 10 x 4) za samo 200 jura,brez ijedan kondenzantor,sa mini usb i shtampanu plojku dopola kutije(imade se lima na bacanje).

 

1zhwW5L.jpg

 

 

El bolji od Dvanes Deset ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Demontirao sam ruku sa 1210 gramofona sa idejom da očistim i podmažem navoje.

Evo videa koji ilustruje kako ti navoji izgledaju (negde oko 8. minuta):

 

 

 

Čime da očistim (odmastim) navoje? Glicerinom?

Ne izgledaju posebno prljavo, pa ne verujem da im je potreban poseban tretman.

Važnije, čime da podmažem navoje pre montaže?

Izmenjeno od Ras
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...