Jump to content

Babelfish J mini


Aleks

Preporučeni Komentari

:character13: Hvala puno ljudi.

 

Hladnjaci su naravno isti oni od ranije http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=EMHL-A6023/10&group_id=1048# samo eloksirani.

 

Nije ovo završeno, pored poklopca, ostaje problem oko preteranog grejanja trafoa i zujanja...

 

Jedno pitanje, ako je trafo bez opterećenja potpuno besčujan, a sa, evo nekih 70-100W opterećenja zuji, šta onda može da bude?

DC u mreži? Zasićenje jezgra zbog manjeg napona primara? Da li bi, ukoliko je zbog zasićenja, zujao i bez opterećenja?

Ili jednostavno nije dobro stegnut... mada je zaliven lakom veoma fino...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na to sam odmah prvo posumnjao...  <_<  i hteo neki drugi odgovor, jer mi je to najgora situacija... znači mora na premotavanje :pinch:

Da mu domotam žicu na primar, ko što htedoh, nema šanse, nema gdi da stane.... <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviđaju mi se rešenja i krajnji izgled uređaja - bravo!

 

Jel da da si uživao u rešavanju (skoro) svakog detalja na ovom mališi!   :)

 

Haha, e to je ona najbitnija poenta cele ove priče, ne da sam uživao, nego..... Od razmišljanja šta-kako, preko skica i crteža, do realizacije.

Pa se to razvuklo nedeljama, kada sam imao vremena nisam imao kinte, pa kada došla kinta nije bilo vremena, kada je bilo oba ta nije bilo delova, pa je to tako stajalo, stajalo... E onda na kraju kada su se sklopile sve kockice, uzeo sam 2 slobodna dana, za sklapanje i total uživanciju....... :)

 

Kolika je na kraju mirna struja i kako se greju hladnjaci?

 

Merio sam napon na otporima u grani fetova, i tu stoji na 0,6V, ubio se od vrtenja potova i tek malo se digne na 0.62... pa sam tako ostavio, na oba je Iq oko 0.9A... Sa tom strujom nakon sata svirke je oko 45C, možeš da držiš ruku na hladnjaku ihaaa, mada žena kaže da je baš vrelo i da to nešto nije dobro čim se neki uređaj toliko greje  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merio sam napon na otporima u grani fetova, i tu stoji na 0,6V, ubio se od vrtenja potova i tek malo se digne na 0.62... pa sam tako ostavio, na oba je Iq oko 0.9A... Sa tom strujom nakon sata svirke je oko 45C, možeš da držiš ruku na hladnjaku ihaaa, mada žena kaže da je baš vrelo i da to nešto nije dobro čim se neki uređaj toliko greje  :D

 

:buehehe:

 

Znaci +/-18V @ 0,9A...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nisam znao da pesme imaju ovoliko detalja :D

 

Svaki dan se sve više iznenađujem :drink2:

 

Otkrio sam i takođe da mu je slabija strana reprodukcija elektro (house, techno, rave) muzike, tj. ne slabija strana, već nema ničeg posebnog u odnosu na neki klasičan amp.

 

Naspram toga, sve što je više instrumentalno a manje veštačko, je............jedostavno............... raj za uši :)

 

Pozornica bre, pozornica!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

reprodukcija elektro (house, techno, rave) muzike, tj. ne slabija strana, već nema ničeg posebnog u odnosu na neki klasičan amp.

 

zavisi i od zvucnika (na koji je Babel zakacen) , ja sam se iznenadio kako tannoy svira techno , 3D... odnosno bilo sta :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svirali su visatoni alto (lepše zvuči instrumentalna), pa neki bzvz SAL (svejedno bzvz :D ), pa su sada temp. dok ne stignu kutije iz radione neki bzvz LG od mikro linije (fullrangeri potpomognuti malim visokotoncem) i to zasad ubija kako svira (mož za temu "uređaji koji su me iznenadili :P ).

Pravu situaciju ću videti sa ct142, ako to ne bude odgovaralo idem dalje korak više, jer ovaj amp traži korak dalje korak više...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idem dalje korak više, jer ovaj amp traži korak dalje korak više...

 

kad zakacis zvucnike na Babel i uplasis se od zvuka to je korak vise. ali bukvalno kad osetis strah kako svira to je to. mora malo vece membrane  da budu a i  decibeli minimum 92 ... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sto mu gromova, jelenskih mi rogova, svih mi dabrova s Ontaria.... zujao je ovaj ampić, od kad je stvoren, do danas prepodne. :)

 

Elem, nisam hteo da postavljam na temi da zuji i bruji dok ne prošaram sam po njemu uzduž i popreko i eliminišem sve sumnje jednu po jednu. Krenuo sam od trafoa, pa sam ga rasturio i dodao na primar žice, te je on prestao da bruji i da se pregreva.... onda probao da ga izolujem u kakav metalni oklop, no i to nije pomoglo.

Petljao sam po petlji mase, probao svašta, ma jokkk, sve mi je masa lepo uvezana.... brum je bio mali, 50hz, kad se pojača neprimetan, ali kada se uključi amp itekako iritantan.

 

Za sam kraj sam ostavio ispravljač i njegovih total 88mF filtracije, i prepravio ga... u CRCRC konfiguraciju, dodavši još 2x22mF i 2 R-a, iiii - Bingo! Otklonjen je dvomesečni iritantni brum iz ampa, konačno :)

 

Dakle, apsolutni minimum 33mF po amperu mirne struje, po grani. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Iiii.... da stavim tačku na i. Jel neko pomislio da sam zaboravio da turim ribicu na Babelfisha? Ju greote, pa taman posla :)

 

PIC_0248_zpsd5c32cd9.png

 

Uradio je Leonardo ovaj fini poklopac još poodavno, ali tek sam ga sada namontirao....

 

PIC_0245_zps425956eb.png

 

Što bi ujedno bio i finish ovog ampića...

Do nekog sledećeg ampa :salute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...