Jump to content

mini giant


Superfi

Preporučeni Komentari

Manji su bolji? Neko rece da su jednostavno manje losi :wink2:

 

Sretnim spletom okolnosti dodjoh u posed par Seas midbasova W15LY001 i Morel visokotonaca MDT 33.

Tj, desilo se to da sam mogao da biram sta da uzmem od Seas programa za pristojne pare i posle par dana surfanja webom (i izbegavajuci u sirokom luku magnezijumske projekte) napokon nadjoh sajt Rusa Krilova i njegov projekat mini monitora sa ova dva drajvera. http://geokrilov.com/0exelmonitor.html

 

Par mailova i saveta mi je pomoglo da se odlucim za ovaj projekat...Cucemo jesam li se zayebucnuo...

 

Uglavnom, nakon sto je odabran projekat krenulo se u nabavku drajvera...a nakon njih i ostale gvozdjurije

 

 

post-73-0-00886000-1388435347_thumb.jpg

post-73-0-20115300-1388435370_thumb.jpg

post-73-0-35054500-1388435441_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutija se radila od spera, nekog super, 19mm i tanjih slojeva od onog kojeg sam ranije nabavljao u Pazovi. Thx Damiru i CNC majstoru!!!

 

Prednjica ce za pocetak biti od furniranog HDF-a a ako projekat zvucno zadovolji u planu je da se prednjica izglodje od aluminijuma :drink:

 

 

post-73-0-49506100-1388436155_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kutija je BR, neto volumena 11.5 litara. Sve pise na sajtu, toliko je toga do sada na forumu napisano na ruskom da jezik nije prepreka siguran sam (ako nekoga zanima)

 

Kutija je za manju sobu (cca 16 kvadrata) i tamo bi trebala biti sasvim OK.

 

Eto...posle praznika tema moze (trebala bi) u sekciju ''gotovi projekti''

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Volumen sam izmerio tako sto sam jednu sekciju napunio solju i jednostavno menzurom izmerio volumen soli. Ukupnu zapreminu sam podelio sa zapreminom te jedne sekcije i dobio broj potrebnih sekcija (uvecao sam to za 10-15% zbog kojecega). Verovatno da ima elegantnije resenje ali mi se nije dalo razmisljati pred praznike :-)

 

 

post-73-0-85793300-1388436641_thumb.jpg

post-73-0-35294400-1388436681_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Svaka cast...@ZeroStara je to fora za zapreminu. Recimo na slican nacin majstori racunaju zapreminu komore za sagorevanje posle obrade glave i cilindara benzinskih motora da bi trkaci znali stepen kompresije i kakav benzin smeju da sipaju. Samo sto ne koriste so vec veoma gusto ulje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u planu je da se prednjica izglodje od aluminijuma

 

Hoće li biti ovo?

Jesi li sekao visokotonac ili je nekako drugačije rešeno? Ne vidi se lepo 'vako izdaleka... Daj još slika, jako lep projekat, daj malo detalja :good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednjica od Al ce malo vise da saceka, a verovatno ni necu da ulazem vise para (sa tim bi cena otisla dobro preko 1k sto je suludo)

 

bas po projektu preklapa visokotonac.

 

Slike uskoro kad se sve zavrsi...Zvuk je danas vec jako dobar...da li sam se navikao vec ili se drajveri usviravaju nemam pojma niti je bitno...

 

Ulavnom, tek tada eventualna preporuka za ovaj projekat!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...