Jump to content

REVERB PROBLEM (Marshall Fifty Split channel Reverb 5212)


Scordus

Preporučeni Komentari

Zdravo svima!

 

Pre 2 godine sam pazario solid state pojacalo Marshall Fifty Split channel Reverb 5212, koje zvuci odlicno, ali postoji jedan problem. Accutronics reverb sam po sebi zvuci fantasticno, ali kada potenciometar za reverb okrenem nadesno, dobijam sum na pojacalu. Sto je potenciometar blizi broju 10, to je i sum glasniji (bez obzira da li u tom trenutku sviram gitaru ili ne).  Kada iskljucim reverb ili potenciometar spustim na 0, i sum prestaje. Pokusao sam i na nacin da skinem reverb tank i udaljim ga od kutije, za slucaj da je uzrok suma napajanje, medjutim bez uspeha (napajanje je samo po sebi smesteno na dijametralno suprotnu stranu kutije od r. tanka). Zatim sam "raskacio" reverb tank od pojacala, pregledao ga, i sve tri opruge na njemu deluju netaknuto. Kada je u pitanju svirka ili proba, problem pomenutog suma se moze tolerisati, ali kada je u pitanju snimanje zvuka, onda problem postaje PROBLEM.

 

Ovo je audio clip pomenutog suma:
Vocaroo | Voice message

 

Ako iko na forumu ima predstavu kako resiti ovaj problem, molio bih da to podeli samnom na ovoj temi. Svaki savet je dobrodosao. Hvala unapred!

A evo i par fotografija pojacala i reverb tanka:

 

Postavljena slika

Ziveli!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...
  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Hvala na odgovoru! Ne znam sta je IC4, ali cu potraziti... Sum koji cujem je prilicno slab, primetan je tek kada okrenem potenciometar reverba na 7-8 i u tihom sam okruzenju. Pazljivo sam slusao i deluje mi kao da cujem radio frekvenciju. Znam da to nije nista cudno, jer je mi se desavalo da uhvatim radio stanicu na pojacalu nekoliko puta, doduse prilicno davno i na drugim mestima, u drugom prostoru. Sada nisam siguran da je to u pitanju jer ne cujem jasno radio stanicu, ali u pozadini suma koji cujem sa zvucnika kao da cujem radio program, jedva cujan, na granici cujnosti... To je toliko tiho za ljudsko culo sluha, da uopste nisam siguran da li stvarno cujem radio program ili mi sam sum pravi privid toga. Probacu i da odnesem pojacalo na neko drugo mesto, da vidim ima li promena. Da, zaboravio sam da napisem... Potenciometar reverba stvara krcanje na zvucnicima, na kratkom potezu izmedju 0 i 1, posle toga ne ( to je vec dugo tako, sigurno 10ak godina ako ne i vise, ali i sa takvim potom mislim da se sum o kojem govorimo nije cuo). Ostali potenciometri na pojacalu nisu zaprljani, rade normalno. Hvala jos jednom na odgovoru. Pozdrav! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...