Jump to content

Big (ali veri big) Wolandov Tannoy MLTL Gold


Woland

Preporučeni Komentari

Mili moj Woly (.... :msn-rofl: ), vidim da te neki ovde zezaju zbog Tanoja. Nije fer. Slazem se. Mozda ako bi mesto 1,4 metra, povecao visinu na cca 2 metra, a dubinu na recimo 1.2 m, mozda bi se Tanoji priblizili makar na opticku vidljivost Djurdjevkama :inlove: . Da si se tolko zezao sa Djurdjevkama, i haj gde bi ti tek tad bio kraj. A ti Ninjoslave, sram te bilo sto zezas naseg drugara Woly-ja (.... :msn-rofl: ). Da vis kad popizdi pa kupi i auto sa 3 metra haubom, il nedaj boze Volvo kamion, al najveci, pa ugradi u njih te Tanoje. Em sjebe forumske zlobnike, em tebi digne cenu boda za platu, em pomogne Svedskoj privredi, em ja prestanem da gnojim. Pozdrav momci.

P.s. Woly (.... :msn-rofl: ), sad sam te branio ko ti mene juce.

P.s.2 Ninjoslave, jel ima volvo tako velike kamione, ove dimenzije kutija su se zadni put ugradile u kucu cveca a pre toga u par piramida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veliki zvučnik = velika kompenzacija. :hihihihi:Šalu na stranu, na kojoj visini je onda središte drivera? Oko 110 do 120 cm ne računajući visinu nekakvih nožica ili šiljaka ispod sarkof...khm...ovaj zvučnika?Stvarno jedva čekam da bude gotovo i vidim slike u radnom okruženju, te pročitam impresije. :ok:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mojoj odokativnoj proceni, to dodje na nekih knjiskih 80 - 90 cm. Ili gresim ? Super izgledaju, sad ozbiljno, ali mi lici da ce to dominirati prostorom. Dok postavis, pa odmaknes dovoljno od zida ( iako prednji refleks), lele, Druze Wolande, dobio si novi model - Tanoj Dominator. I samo da se zna  Djurdjevke :inlove: su zakon !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mojoj odokativnoj proceni, to dodje na nekih knjiskih 80 - 90 cm
 

 

 

Po mom iskustvu i u mojoj sobi višlje postavljeni driveri su dobra stvar.To mi je potvrdio i jedan kolega koji je baš lani završio nekakvu školu za ton majstora (ne znam točno kako je rekao da se zove zvanje, pa sam preveo na sebi razumljiv jezik).I on tvrdi da driveri trebaju biti takve visine da se uho slušatelja po visini nalazi između mid-a i VT. Znači da je po tom ključu OK ako je središte drivera nešto višlje od uha onog koji sluša.Uz to, tako zasigurno gubimo efekt patuljaka koji sviraju u sobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To se sprema za FAK 2014 :)

e moj Woli - pusti ove gramofondzije i neostvarene tanojdzije ..........ljubomorni su na nasu audiofoolsku pemziju :hihihihi:

Nije da nema istine ;-) .... ali se bas radujem kao da ih ja u kucu unosim :)A bas volem kad je golemo ... i to veri big golemo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e moj Woli - pusti ove gramofondzije i neostvarene tanojdzije ..........

 

ljubomorni su na nasu audiofoolsku pemziju

 

:hihihihi:

 

Ma, ništa nam bre ne mogu, mi živimo svoj film u kome oni nisu ni statisti (al' sam im ga zavuk'o a? :) ) Mada moram da priznam da ima inventivnih opaski. Sarkofazi, kovčezi, dominatori, kompenzacije (Tebi ću Zero, na sledećem FAK-u posebno jelo da spremim, da Te iznenadim :) )... Trude se, nema šta, čudim se jedino što onu purpurnocvenu boju ni ne spomenuše :) Nemož' pošten čoek (zemljoradnik) ni na po'so (kuća) da ode, da mu nešto ne zavuku :)

 

Mis'im... Volim i ja Vas :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

(Tebi ću Zero, na sledećem FAK-u posebno jelo da spremim, da Te iznenadim )

 

 

 

Nemoj da mi bude gorko...ta samo sam se šalio. :D

 

 

 

 

 ... Trude se, nema šta, čudim se jedino što onu purpurnocvenu boju ni ne spomenuše

 

 

 

A to nikako kritizirati! Boja je baš, ono, moderna. :hihihihi:A sad najozbiljnije, ljubomoran sam do bola! Stvarno jedva čekam fotke gotovih kutija u sobi i iscrpan izvještaj o utiscima.P.S. Kad prvo napišeš svoj izvještaj, hoćeš li, please, zovnuti Groznog da ih vidi i čuje. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami moji su sa stalcima "samo" 1,20m a ja sam mislio da su velki ali tvoji su MEGA  :unbelieveble: Baš me zanima finalna verzija!!!

 

Im'o sam ja tak'e, al' sam ih batalio - indeks kompenzacije im nije bio zadovoljavajući :)

 

Nemoj da mi bude gorko...ta samo sam se šalio. :D

 

 

 

 

 

 

 

A to nikako kritizirati! Boja je baš, ono, moderna. :hihihihi:A sad najozbiljnije, ljubomoran sam do bola! Stvarno jedva čekam fotke gotovih kutija u sobi i iscrpan izvještaj o utiscima.P.S. Kad prvo napišeš svoj izvještaj, hoćeš li, please, zovnuti Groznog da ih vidi i čuje. ;)

 

Biće slatko, ne beri brigu ( :crazy: )

Kutije će verovatno biti u sobi tokom narednog vikenda, ali sa starim skretnicama. Kada se urade i uštimaju nove, tada će biti i izveštaj :)

A, Grozni jedva čeka da ih čuje. Nadenuo im je i ime. Tepa im - Tannoy model Dominator. Sav se uzmuv'o, krenuo u potragu za Tannoy-ima, kaže njegovi će da budu Super Extreme :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Zero, sam cu se zovnuti. Nisam ja za dzaba Grozni. Ponecu par diskova Galijana, Piacole, ( harmonika je cudo :angel0:  ), te vrlo nepristrasno i posteno oceniti zvuk. Pre toga cu Woly-ja (.... :msn-rofl: ), i Zena ( nista bez casne starine i vrhunskog maga  audio prominijencije) obavezno naterati da probaju  5-6 pozicija u njegovoj sobi za Dominatore. Kad budu na granici fizicke iscrpljenosti od akanja sa Dominatorima, pusticemo Djurdjevke  :inlove:  ( na njima moze i harmonika zamisli cuda), uzivacemo u muzikalnosti istih  i overiti nekoliko sa dunja  sa entuzijazmom.  Znam da ovo zvuci grozno, al sta cu kad mi se one ( Djurdjevke :inlove: ) bas, bas svidjaju. Pozdrav :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kaže njegovi će da budu Super Extreme

 

 

 

Au brate! Kakva kompenzacija.... :buehehe:

EDIT:

"Znam da ovo zvuci grozno, al sta cu kad mi se one ( Djurdjevke  :inlove: ) bas, bas svidjaju. Pozdrav  :oke: "

 

Pa zato te kao nepristranog suca i zazivam! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Au brate! Kakva kompenzacija.... :buehehe:

EDIT:

"Znam da ovo zvuci grozno, al sta cu kad mi se one ( Djurdjevke  :inlove: ) bas, bas svidjaju. Pozdrav  :oke: "

 

Pa zato te kao nepristranog suca i zazivam! :D

 

Pa sad... u Gyurgyevke verujemo jedino Zen, Hifish, Grozni i ja... doduše, jedino smo ih mi i čuli :) Moglo je da se živi i sa onim Tannoy-ima što sam ih batalio. I to baš lepo da se živi. Meščini da će ovi Kompenzacioni Tannoy-i da zvuče bolje, ali videćemo, odnosno čuti :)

 

Sta da Vam kazem. Prema svecu i tropar.  A kompenzacije sto se tice, o tome bi mogli, al na nekim drugim forumima. Za pocetak procitati prof. Jovu Tosevskog ( Laki muskarac 1 i 2....)

 

Ti laki muškarci (1 i 2) smo verovatno nas dvojica :)

 

Čuj Ti Jovu, molim te:

 

Laki muškarci su u međuvremenu pregrupisali svoje redove u nastojanju da postanu opasniji za suprotni pol, poput afričke crne mambe, čija je glavna karakteristika da ne odustaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...