Jump to content

Sony PS kao cd plejer!


...sam se banovo

Preporučeni Komentari

Vidim da većina na ovom forumu voli cevna pojačala i gramafon pa me čudi kako je to moguće da samo ja koristim

Playstation 1 za digitalni izvor? Jeftin je (ima ga svuda za smešne pare) lako se modifikuje (diy) i ima ~ analogni

zvuk u poređenju sa ostalim 16bitnim spravama.

 

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 67
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

1.da

2.ne

:127fs1866968:

Najlepše radi model NTSC scph-3000 (kojeg nećete nigde kod nas naći ali ga ima na ebay-u), zatim lepo radi

model scph-1002 koji se može naći i kod nas za smešne pare a prepoznajete ga tako što pozadi poseduje

činčeve za audio. Model scph-1000 poseduje i spdif izlaz već fabrički ALI je takođe jako redak model!!!

1. Na čipu CDX2510Q pinovi 60 i 59 (signal i on/off) http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/240529-playstation-1-cd-transport-spdif-output.html

2. Postovaću slike kad budem sledeći put otvarao PS jer ima nekih 5-6 modifikacija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa kojim 16bit spravama si upoređivao?

 

Pozdrav.

 

:127fs1866968:

 

Sa mnogim a u poslednje vreme tu su i 24bitne spravice, spisak bi bio predugačak a za neke mi ne bi verovatno ni verovao...

kao ni to da moj prijatelj pravi bolje interkonekt kablove od Nordost Odin  :unbelieveble: a vi niste ni čuli za njega...

 

Sve u svemu bilo je dosta opreme koja ima širu pozornicu i veću dubinu od onog što PS stvara ali odnos cena/kvalitet je na

strani modifikovanog Sonija jer po meni upravo on zvuči analogno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Karan DAC  +  CEC, Meridian, Unico, Teac, Audioalchemy, Philips itd itd...  name it!

Ako ti nije problem, napisi konkretno oznake modela tih sprava koje su bile 16 bit-a ?

Ovako zaista izgleda u najmanju ruku neozbiljno.

Recimo, koje su bile Philips 16 bit-ne sprave ? Za pocetak ..... pa mozemo dalje ( pr. Meridian )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Šteta što nisi iz Novog Sada jer sam tamo svaki vikend pa bi poneo jedan da ga poslušaš

 

 

Nemoj se neprijatno iznenaditi ako sprava koja kod tebe zvuči savršeno završi katastrofalno u nekom drugom, potpuno različitom sistemu. U jednom trenutku sam imao devet različitih Philips CD plejera + nekoliko Marantza i koliko je jedan, npr CD303 briljirao sa akustičnom i "nekompleksnom" muzikom, toliko je bio neslušljiv u kompleksnim simfonijskim pasažima. Neki drugi pak, odlično bi odradili rock koncerte a bili kao pijan slon u staklari kad je došla na red kamerna muzika. Što se tiče Sony PS-a, ne sumnjam da je u pitanju odlična sprava, ali je i Toshibin dvd odličan CD player, jedino posle nekog vremena pokazuje pomalo agresivnosti i reskosti i samim tim, nije baš uvek dobrodošao kao izvor. Otkako imam ovaj moj AA MCD204 (sa sitnim doradama), ja završio sa patnjama. Mogu ga slušati do iznemoglosti a da nikada ne dođem u neko memljivo ili nadraženo stanje. Ima taman toliko svega koliko treba bez ikakvog akcentiranja bilo kojeg dela spektra i uvek je veoma civilizovan ali ne i previše. Ključna reč je izbalansiran tj uravnotežen performans tj reprodukcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da zato imam dva modovana jedan za Jazz drugi za Rock. Svi su testirani u raznim sistemima i razbijaju po kvaliteti - NIKO ali baš NIKO do sada nije rekaoda ne valja. Navratiću i kod tebe mr.Stein, već ti odavno najavljujem dolazak sa mojim igračkim konzolama :wink2:

Ako ti nije problem, napisi konkretno oznake modela tih sprava koje su bile 16 bit-a ?Ovako zaista izgleda u najmanju ruku neozbiljno.Recimo, koje su bile Philips 16 bit-ne sprave ? Za pocetak ..... pa mozemo dalje ( pr. Meridian )

Ne sećam se svih oznaka tih kikiriki cd-a... niti me zanima jer rade loše...Izdvojio bi Meridijan 507 24 koji mi se dopao jer ima ogromnu 3D scenu i stvara neverovatnu opuštenu atmosferuali i to je uslovljeno srebrnim interkonektima i posebnim strujnim kablom... karan nema tih problema a kolko znampostoji samo jedan model :hot:@DoctorKupi sebi jedan PS (napisah oznake) na limundu i ako ti se ne bude sviđalo kako radi ti ga baci a ja ti refundiramuložene pare ok? :wink2:P.S. Da zaista izgleda neozbiljno u nekom nazovimo "ozbiljnom sistemu" ali "meni" to apsolutno ne znači ništa ja uživamu muzici i koncertima a da ga pakujem u neko fensi kućište nije fora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da zato imam dva modovana jedan za Jazz drugi za Rock.

 

O tome ti pričam. A šta ćemo s klasikom? To verovatno ne slušaš jer ti nije gušt, ali kad bi i to... da li bi onda... pa jedan za pop, pa jedan za reggae, pa jedan... aman zaman. Ja ne mogu i neću da slažem toranj CD plejera (odnosno/ili Sony PS-a) samo zato da bih mogao da uživam u slušanju sve muzike koju volim. Gramofon i CD kao dva različita nosača zvuka još mogu da svarim i svaki ima neko svoje ja i zašto je dobar baš takav kakav jeste ali i gramofon mora da dobro odradi i ovo i ono... i sve ostalo između i pre i posle...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...zato postoji PS AUDIO PWD

ali još nemam tolko keša.

 

Stein i mali me već pitao za tvoju ćerkicu kad ćemo ići?

Eto odlične prilike da čuješ ove igračkice za 500 dinara pa da

napišeš neki komentar ovde jer će tebi ipak svi poverovati  :oke: 

 

Odo do Mileta da slušamo neke ploče...   pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sećam se svih oznaka tih kikiriki cd-a...  niti me zanima jer rade loše...

Izdvojio bi Meridijan 507 24 koji mi se dopao jer ima ogromnu 3D scenu i stvara neverovatnu opuštenu atmosferu

ali i to je uslovljeno srebrnim interkonektima i posebnim strujnim kablom...  karan nema tih problema a kolko znam

postoji samo jedan model  :hot:

@Doctor

Kupi sebi jedan PS (napisah oznake) na limundu i ako ti se ne bude sviđalo kako radi ti ga baci a ja ti refundiram

uložene pare ok?

:wink2:

 

Definitivno si neozbiljan.

Sve ovo sto si napisao u ovoj temi koju si otvorio je " trla-baba-lan".

Btw, refundiraj bolje ti sebi neki srebrni kabl . :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izdvojio bi Meridijan 507 24 koji mi se dopao jer ima ogromnu 3D scenu i stvara neverovatnu opuštenu atmosferu ali i to je uslovljeno srebrnim interkonektima i posebnim strujnim kablom...

 

:yikes:

 

inače ne bi vredeo pišljiva boba :umnik2: ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao srebrni interkonekt kabel do juče, goertz-ov...

i da, Meridian-i ne rade nikako ako se ne pogodi strujni kabel i tu ne mislim na industrijski

lapp kabel koji nemci meću u zgrade...

Nisam otvorio ovu temu da bih se raspravljao nego da čujem tuđe utiske i komentare tako

da ovo nije uopšte neozbiljno. Ako sam nekoga slučajno uvredio jer ima Filjips cd onda se

izvinjavam ali imao sam i ja mnogo mnogo cd i dvd plejera!

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao srebrni interkonekt kabel do juče, goertz-ov...

i da, Meridian-i ne rade nikako ako se ne pogodi strujni kabel i tu ne mislim na industrijski

lapp kabel koji nemci meću u zgrade...

Nisam otvorio ovu temu da bih se raspravljao nego da čujem tuđe utiske i komentare tako

da ovo nije uopšte neozbiljno. Ako sam nekoga slučajno uvredio jer ima Filjips cd onda se

izvinjavam ali imao sam i ja mnogo mnogo cd i dvd plejera!

Pozdrav.

 

Nema razloga za nervozu. :)

Niko se sa tobom ne raspravlja, vec ti sa samim sobom.

Ni na jedno pitanje koje ti je ovde postavljeno nisi konkretno odgovorio.

Btw, zasto pozdrav ? Cekam(o) na tvoje odgovore. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam stari PS one prve serije (nemodifikovan), i meni zvuči stvarno dobro, ... ali u poređenju sa integrušom iz compa (puno bolje) i u poređenju sa Maya44 (više drugačije nego bolje, Maya je malo nežnija...) Sve to probano sa BetsyK TQWT i sa malim Dclassgovancetom  TPA3110 ... Znači neozbiljni rezultati u neozbiljnom sistemu, sa neozbiljnim članom voruma. :wink2:

 

Koji ooozbiljno uživa u svemu tome,he he. :guitarplayer:

 

Ozbiljno, bilo bi lepo da se posluša neki od tijeh PlayStationa i kod Steina, ovako samo mk4 i ja kažemo da to dobro zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.. Znači neozbiljni rezultati u neozbiljnom sistemu, sa neozbiljnim članom voruma. :wink2:

 

Koji ooozbiljno uživa u svemu tome,he he. :guitarplayer:

Na zalost, nisi shvatio poentu sto se tice neozbiljnosti.

Procitaj pazljivo ponovo post #1 i #5.

 

Tvoj sistem - tvoja radost, uzivanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ima kod Sony-a gde je on to skockao fabricki za vece pare.Jer malo mi je cudno da su se mlatili sa onim Espritima,a da nisu znali kakvog lipicanera,imaju?Mislim da je Sony Ps 3 potentniji za upgrade,jer cita i blu-ray,a ima i usb na sebi i 24 bit dac,i svasta nesto sto moze da se iskoristi,u audio,ali i video svrhe?

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 da moj prijatelj pravi bolje interkonekt kablove od Nordost Odin  :unbelieveble: a vi niste ni čuli za njega...

 

Mozda i nismo ali ako je toliko dobar kao sto kazes, onda nam otkri ko je covek, koje kablove pravi, gde mogu da se cuju, koliko kostaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...