Jump to content

Gramofon i ploče - dodatna/prateća oprema


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Što se tiče lepila za drvo, nekad beše samo drvofix od karbon-a i koristili smo ga za baš svašta. Između ostalog i za skidanje duvanskih naslaga i likera ulepljenog po pločama, impregnaciju membrana... Sad nemam takve ploče a budem li naišao na takvu, neću je kupiti nego zaobići u širokom luku :)

Ovo ispada tipična priča kakva je oko gramofona uvek i bila: ono u čega se polovina korisnika kune, onoj drugoj polovini je čista jeres i ima nekih dva do tri posto ovakvih kao ja koji pojma nemaju šta da rade... teisti, deisti, ateisti, pagani i na kraju agnostici...

 

U svakom slučaju se zahvaljujem svima koji su izneli ovde svoja iskustva u pokušaju da mi rasvetle stvari. I dalje nisam siguran šta ću konkretno, ali nešto ću sigurno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slučaju se zahvaljujem svima koji su izneli ovde svoja iskustva u pokušaju da mi rasvetle stvari. I dalje nisam siguran šta ću konkretno, ali nešto ću sigurno :)

lako je tebi, odneseš štos u firmu a tamo kompresor, pa oduljeno, odvlaženo etc etc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je tebi, odneseš štos u firmu a tamo kompresor, pa oduljeno, odvlaženo etc etc

 

Da i usput poprskano nekom hemikalijom, malo nauljeno, tu i tamo bušnuto od varnica i naravno, dobro uprašeno prahom za plastifikaciju. U firmi ponekad ponešto i odradim ali kad to jednom odatle izađe, više mu nema nazad. Danaske mi stigao jedan lep velik paket sa 104 ploče. Sve u savršenom stanju, počevši od omota koji izgledaju kao da su juče izašli iz radnje. Kurir se naparkirao gepekom do mog gepeka, ja otvorio, ovaj izvadio iz jednog, prebacio u drugi auto i ja lepo zatvorio zadnja vrata i zaključao auto. Nije se ni otvaralo dok nisam na jedvite jade ogromnu kutiju nekako dovukao do gore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hrčku jedan :respect: ... Moram bre i ja da se reaktiviram po pitanju vinila, ...zadnju ploču sam kupio pre par godina na Burzi, neko USA izdanje Cabaret-a...

 

A šta, imaš i gramofon?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo, svaka čast...

Al što ne valja kad ne znam jezik! Google prevod je upišavanje... Pominje dobar viski kod lepljenja one lepljive trake na vrh.

 

 

ma jedva i ja nesto kapiram od toga,sutra idem da proverim "opaljac" u kineskom shoping centru,to nije neka stvaka, a iduce nedelje cu vec imati u firmi coveka sa godisnjeg koji bolje parla freancuski,pa cemo mozda biti pametniji...

 

to be continued,iz nekih nerazumljivih razloga za sada,kod mene se povecao staticki elektricitet,pa trazim neko resenje,sve vezano kako treba po PS-u,pitao sam vec i suprugu kad je zadnji put zalivala "drvece" u sobi,parno krejanje je krenulo skoro.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No evo kako sam obecao,malo smo probistrili to:

 

-znaci treba uzeti upaljac za gas,rastaviti to,skine se onaj prednji deo,i sa kraja zice treba odfikariti sto kaze moj kolega "diodu",na kraj zice treba zalemiti jednu ciodu,nakon lemljenja (kako se vidi po foto stripu zica je zalemljena na sredinu ciode) visak ciode treba odfikariti,sastaviti ponovo upaljac,na kraj staviti neku zastitu(ovde je poklopac od flomastera koriscen koji ima odrezan drugi kraj),i voila

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ?

Jel' radi ?

Kakvi su ti prvi utisci ?

Jel' efikasno, tj. da li ti se smanjio staticki elektricitet  ?

 

 

u stvarnosti jos ne,ono je teoretski deo koji smo razbistrili..opaljac sam gledao u nekom megastoreu,ne onom "kineskom" kako sam planirao u subotu,gde racunam da ta skalamerija MORA da bude tamo jeftinija no u redovnoj radnji :)

 

za sada sam kod mene efekat smanjio stavljanjem jednog isparivaca sa vodom na radijator...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...