Jump to content

Vrhovi za lemilicu i zastita bakarnog sloja na pcb-u


kefalo81

Preporučeni Komentari

230-270 je po meni neki opseg u kojem treba da ti stoji podešavanje. Sve zavisi sa koliko kabastim stvarima radiš. Hladne površine koje treba zagrejati sve zajedno (površina voda na PCB/soldering pad, nogicu elementa i tinol) na potrebnu temperaturu su neko merilo. Lemljenje izvoda malog tranzistora na mali pad i lemljenje kabela od 2.5mm2 na veliki pad ne može se raditi pri istoj temperaturi ili ćeš zbog niske temperature predugo držati lemilicu da zalemiš kabel ili ćeš pregrejati tranzistor. Sve ima svoje. Niti imam tabelu za takve stvari niti umem da ti sve eksplicitno izdeklamujem, moraš se osloniti na iskustvo, oko, čulo mirisa i best judgement...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 51
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Negde na pola. Dakle, vlažan. Ne mokar, ne suv. Pored stola, ili ispod, kako god, držim flašu s vodom i pre svake (sada već retke) upotrebe očistim sunđer i zdelicu od opiljaka, stavim ga na grlić flaše i polako natopim da povuče vodu i to je to. Moram da napomenem da se sunđer nalazi iznad lemne stanice koja se greje pa pospešuje isparavanje vode... Poenta je ne da hladiš vrh lemilice nego da ga očistiš. Mokar sunđer će da hladi, suv nema elastičnost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je super, zadovoljan, vrh se fino ponaša.Formirao sam ga, medjutim imao sam problem sa tankom bakarnom žicom koja je izlazila iz trafoa (malog trafoa)  

Prosto mi se nisu htjele zalemiti žice, čak sam palio bakarnu misleći da na njoj ima sloj laka i bio je.Medjutim mrka kapa.

I još mi malo treba osjećaj za to na kojoj temperaturi topi kalaj, ali dobro, prvi utisak je odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...