Jump to content

Savet oko Teufel decoderstation 5


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Moze li molba za savet?

Postavljena slikaPostavljena slika

Nabavio sam onaj prethodno pomenuti Teufel decoderstation 5 sa namerom da bude DAC. Kad ono ne samo da je odlican DAC ( HiRes) vec ima i DTS, Dolby Prologic i svasta nesto. Najbolje od svega je sto je i preamp.  Ima 4 dig ulaza ( 2 opt 2coax ) line ulaze i 5.1 ulaze.

 

Pa se nesto mislim da iskoristim sve od njegovih potencijala. Dakle, da ga koristim i za neki surround sistem. 

Sta bi drugari sa foruma preporucili da povezem na ovog Teufela?

1. Sub sa 5.1 pojacalom i satelitima? ( suzen je izbor subova sa 5.1 pojacalom u sebi)

 

2. Neki AV receiver ? ( najbolje neki prostiji sa 5.1 ulazima. Sav softwer ce da radi Teufel)

 

3 Nesto trece?

 

Uslov je da ne bude preveliko i preskupo.

Od postojeceg hardwera imam Heco Libero pass through pasivni sub sa pripadajucim satelitima( Teufel moze da se setuje da sub signal salje na prednje) i jos jedan par Magnat satelita ( za zadnje recimo). To su prilicno mali zvucnici a veoooma pristojno se cuju ( Zocky cuo)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 92
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moze li molba za savet?

Postavljena slikaPostavljena slika

Nabavio sam onaj prethodno pomenuti Teufel decoderstation 5 sa namerom da bude DAC. Kad ono ne samo da je odlican DAC ( HiRes) vec ima i DTS, Dolby Prologic i svasta nesto. Najbolje od svega je sto je i preamp.  Ima 4 dig ulaza ( 2 opt 2coax ) line ulaze i 5.1 ulaze.

 

Pa se nesto mislim da iskoristim sve od njegovih potencijala. Dakle, da ga koristim i za neki surround sistem. 

Sta bi drugari sa foruma preporucili da povezem na ovog Teufela?

1. Sub sa 5.1 pojacalom i satelitima? ( suzen je izbor subova sa 5.1 pojacalom u sebi)

 

2. Neki AV receiver ? ( najbolje neki prostiji sa 5.1 ulazima. Sav softwer ce da radi Teufel)

 

3 Nesto trece?

 

Uslov je da ne bude preveliko i preskupo.

Od postojeceg hardwera imam Heco Libero pass through pasivni sub sa pripadajucim satelitima( Teufel moze da se setuje da sub signal salje na prednje) i jos jedan par Magnat satelita ( za zadnje recimo). To su prilicno mali zvucnici a veoooma pristojno se cuju ( Zocky cuo)

Niko nista?!

Ovo Postavljena slika

ovo

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/overige-audio-tv-en-foto/m708023768-dolby-5-1-limit-wda5140.html

Postavljena slika

 

ili ovo

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto treće? :scratch_head:

 

Meni je sad već potpuno nejasno šta zapravo želiš da postigneš. (ponekad ni meni nije jasno šta ja hoću da postignem, ako ćemo tako) ali ako ne znaš šta bi, kako neko drugi da zna? Ja sam, na primer hteo jednostavan i kompaktan a ipak dobar sistem u prizemlju/dnevnoj sobi. Stavio CD, malo cevno SE pojačalce i male Fostex horne i tačka. U potkrovlju sam hteo elektrostatike, nešto prilično blizu onoga što je skoro pa beskompromisan sistem, osim jednog kompromisa a to je konačan iznos koji mora da bude u granicama onoga što ja smatram prihvatljivim i izvodljivim, čist, klasičan stereo sistem, bez računara, bez video i ostalih multimedijalnih dodataka i da svira veoma dobro. To sam i uradio... U spavaćoj sobi je mali Neo/Blueberry 2.1 sistem nakačen na laptop i odatle uglavnom dolazi ili neka playlista sa youtube ili internet radio, eventualno neka mešavina mp3 muzike dok žena kuva ili žvrlja po fejsbuku. Kod ćerke u sobi još nema ništa konkretno mada imam spremljen jedan NAD CD/receiver i par malih kutija od neke mini linije... I sve je pokriveno, može da sluša kad ko šta hoće i kako hoće. U šteku imam još nekoliko CD plejera, pojačala i kerefeka ali mi ne pada na pamet da pokušavam da napravim još neki međusistem između svega što okolo ima. Kome treba, ja ću mu rado ustupiti ponešto...

 

Siguran sam da si imao neku zamisao ili predstavu o tome šta ćeš sa tim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisah vec.

Teufel kupljen da bude HR DAC ali je on i DTS DAC.  Hteo sam da iskoristim i te suround izlaze da poslusam neki DSD koncert. Zato je poreban savet za suround sistem.

Zahtevi:  Sto manje jdimenzije, pozeljno i sto jeftinije. ( Jer je ucesce Surr u slusanju manje od 0,1% vremena)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja o tim x+1 sistemima ništa ne znam. Slušao ih jesam, ali nisam pao na pod kada je krckalo granje tamo desno otkuda je dolazio glavni glumac.Bilo mi je mnogo zvučnika i kablova. Morao bih nameštaj da pomeram, da pravim novi raspored. Razmotri prvo gde bi sa tim silnim zvučnjacima, pa onda uzmi kašiku :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ni ja nista zato i pitam. Al stvarno zice, pa raspored ( sem ako ne zbudzim neki wireles zadnje) ufff ne paca mi se u to. I sam si video raspored kod mene , ne bi to moglo da se iskablira a da mi posle reakcije ostalih ukucana ostane glava na ramenima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre dve godine kad sam kupio TV o'ma sam smislio kako ću da strpam 5.1 na njega... Dok se nisam malo bolje osvrnuo u sobi 3x3.15... Od tada a verujem još duuuugo TV će se gledati sa sopstvenim ugrađenim zvučnicima. Zvuk je skroz šit ali kad je tiho kasno noću kad gledam neki film onda se to i ne čuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

njaknjak

 

nije me se dojmila prezentacija sa full 7+1  Bryston+PMC , sa sve namenskom Pink Floyd , Alan Parsons  etc. muzikom .......... a kamoli Igra sa Vukovima

 

 

:rofl:

 

ono sto je bitno za home uzivanje u filmovima i muzici (obrni kako hoces ) , a da je iole vezano sa X+1 dozivljajem stvarnosti je prvenstveno dinamicka sposobnost sistema (zanemarimo velicinu ekrana ovog puta)

 

ako to imas sa dva frontalna zvucnika i pripadajucom amplifikacijom ,  imas 98% price

 

energiju za postizanje nedostajuca 2% je bolje usmeriti u poboljsanje postojeceg setupa

 

u bioskopu u kom sam kosti ostavio je postavljen full 5+1 ton ........... e tu valja osetiti isto ...........kad se moze tj. kad se sve kockice poklope

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stereo za mjuzu, a za povremeno gledanje filma ili stereo ili neki soundbar.Ako se ide na 5.1 ili 7.1 onda je to već oho-ho novaca čak i sa jeftilen zvučnicima, bezbroj metara kabela po sobi, dodatna pojačala etc., a i sam kažeš da si pogledao film i pol ove godine.

Za nekakve 5.1 dxd ili dsd ili kako li se već zovu formati ćeš opet morati imat sva pojačala i sve zvučnike iznimno kvalitetne - čitaj velike ili skupe - i na kraju ćeš pomisliti ćemu sve to ulaganje i inkomodacija kad imam tek nekoliko naslova.

 

Dakako da je to sve iz moje perspektive, ali ako baš hoćeš full home theater samo naprijed! Svatko nešto voli, pa zašto ne poduprijeti namjeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stereo za mjuzu, a za povremeno gledanje filma ili stereo ili neki soundbar.Ako se ide na 5.1 ili 7.1 onda je to već oho-ho novaca čak i sa jeftilen zvučnicima, bezbroj metara kabela po sobi, dodatna pojačala etc., a i sam kažeš da si pogledao film i pol ove godine.

Za nekakve 5.1 dxd ili dsd ili kako li se već zovu formati ćeš opet morati imat sva pojačala i sve zvučnike iznimno kvalitetne - čitaj velike ili skupe - i na kraju ćeš pomisliti ćemu sve to ulaganje i inkomodacija kad imam tek nekoliko naslova.

 

Dakako da je to sve iz moje perspektive, ali ako baš hoćeš full home theater samo naprijed! Svatko nešto voli, pa zašto ne poduprijeti namjeru.

Ma kakav full HT. Moze li nesto da se zbudzi sa ovim sto imam? ( ima jos dva manja satelita.)

post-39-0-54095500-1379859775_thumb.jpg

Da ne palim lanpe za film.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...