Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

a Mona !?

He, he, Revox :thumbsup:

Cela A strana i ova jedna "kolaz" numera je tesko loodilo koje ni sam autor ( B.Diddley ) nije ni sanjao da se moze toliko reciklirati i repetitovati.

.https://www.youtube.com/watch?v=MAGoqMZRLB4

B1 i prva numera Mona  - takodje numera od Bo-a.

Prakticno se za QSM album "Happy Trails" moze reci da je omaz velikom Bo Diddley-u.

.https://www.youtube.com/watch?v=678JyXiRCXM

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ne idem na koncerte već godinama jer se smorim od debila koji stoje kao balvani u prvom redu i bulje u mobilne, ali to se sinoć nije desilo - posle pet minuta Jon je uleteo u publiku i umlatio nekoliko fejsbuk izveštača za primer ostalima.

 

Jon Spencer Blues Explosion, Dom omladine

 

Sat i po ludnice u Domu, Džon kao podivljala reinkarnacija Elvisa, izvlačili su mrtve iz prvih redova. Da li mi je ovo najbolji koncert ikada? Amerikanci su viša rasa kada je živi rok u pitanju. Bio je 2005, sada je 2015, nadam se da neću morati da čekam 2025 za sledeću dozu bluz eksplozije ;)

 

John%20Spencer.jpg

 

Na ploči je Afro + potpisana by Jon himself :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslusao malopre album, sta znam... Ipak je to za uzivo, u sobi je nekako... lose?

 

Ha-ha, kaži Ceci da Jon Spencer ne valja, popio bi štiklu u oko...

 

Ceca%20i%20JS.jpg

 

Nismo jedini koji su se dobro proveli...

 

Krv, znoj i Njujork Siti!!!

 

Deset godina kasnije i par spratova više, neverovatni Jon Spencer Blues Explosion ponovo raznose u paramparčad Dom omladine Beograda

 

Startujući odmah sa bukom i besom, te sa koloritnim rockabilly stavom iz testosteronskih lavina kakve momačke sobe, preoravajući podzemlje zvuka kao nekakvim tajanstvenim metroom velegrada, Jon Spencer doima se kao pomahnitali bastard propovednika i radio voditelja, koji vas vodi kroz bestragije rock’n’rolla u koncentratu dovoljnom da ubije konja, ali ga umesto toga odlučuje da uzjaše i neprekidno kroti i zauzdava tog razjarenog mustanga na naj-sexy ritmu koji uopšte možete da zamislite...

 

http://www.danas.rs/danasrs/scena/krv_znoj_i_njujork_siti.561.html?news_id=307501

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Windham Hill & Private Music dan. :guitarplayer:

 

post-52-0-76134400-1442741714_thumb.jpg   post-52-0-43771500-1442741745_thumb.jpg

 

Odlicna diskografska kuca Windham Hill koja je drugom plovinom 80-tih i 90-tih godina proslog veka bila veoma prisutna i aktuelna kod beogradskih audiofila i diskofila. Zvucni pecat celom njihovom opusu daje Bernie Grundman i njegov master studio u Hollywood-u gde su se svi muzicki materijali ove diskografske kuce ( kako evropski ogranak, tako i US ) obradjivali.

Kada se samo setim koliko sam zeljno iscekivao audio berze u SKC-u i dolazio pre otvaranja nedeljom u 9 h da vidim sta su Caja, Milenko i pokojni Lotke doneli. Prodavali su uglavnom CD-e, ali su se ponekad kod njih pojavljivali LP-i ( uglavnom kod Caje sa NBgd. koji je imao provereni "kanal" iz Kanade - Hvala Cajo !  :worship:  ) na kojima sam im dozivotno zahvalan.

 

Trenutno na  gramofonu :

post-52-0-94599700-1442742517_thumb.jpg   post-52-0-28902800-1442742546_thumb.jpg  post-52-0-03127400-1442742574_thumb.jpg

 

Private Music - takodje interesantna diskografska kuca toga vremena. Dosta izvodjaca iz Windham Hill-a i obrnuto su izdavali za obe kuce. Uostalom kao i grupa Shadowfax koja je upravo na VPI-u. :)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...