Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

moji su novi :)..nemos se to normalnim novcima platiti u old stock-u :rolleyes:

 

"Stormcock"  mi je na wanted listi, nemam ga jos u vinyl formi.

Medjutim, imam Harper-ov prethodni, takodje odlican LP. :)

Nije nov, ali je Old Stock. Mint stanje.  B)

ne broji ti se ova od kad se udala ;)

Dragi revox,

ako se ona ne broji, ova onda vredi par dvaput sa devojackim prezimenom. ;)

(Polydor  - I izdanje )

 

 

 

Dobro ste mi dali input da potrazim ovo po policama i pustim veceras.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Stigla fanki džebana, da se malo ugrejemo pred najavljenu ciču...

 

Conjure.jpg

 

Various Artists
Conjure: Music for the Texts of Ishmael Reed. 1985.
 
Essentially the brainchild of Kip Hanrahan, the loose-knit group known as Conjure brings to bear all the elements that he had fused so successfully in the various projects released under his own name: avant-garde jazz, Latin (especially Afro-Cuban) rhythms, and a deep, funky blues sensibility. Here, using texts from the contemporary author Ishmael Reed, he distributes the composing duties to everyone from Lester Bowie to Taj Mahal to Allen Toussaint, mixes a heady instrumental gumbo, and allows things to percolate to a fine boil. The cast of musicians is certainly of all-star quality, but special mention should be made of trumpeter Olu Dara for some heart-rendingly beautiful playing, Taj Mahal for his wonderful, raspy vocal delivery, and the entire cast of percussionists, astounding in their diversity of attacks... Allmusic
 
Youngblood%2C%20Eddie%20Bo.jpg
 
Saxman Lonnie Youngblood scored several R&B hits while recording steadily over the '60s and '70s, but is probably best remembered for hiring a young Jimi Hendrix and thus giving him the chance to play on one of his first professional sessions. Hendrix left Youngblood's band in early 1964, but the two remained friends up until Hendrix's death in 1970. 
Youngblood really hit his stride in the '70s, when he recorded funkier workouts for the Turbo label. He scored his biggest hit in 1972 with the grooving instrumental "Sweet Sweet Tootie," which climbed into the R&B Top 40; the accompanying LP of the same name also featured other single sides like "Super Cool" and "Black Is So Bad"... Allmusic
 
Eddie Bo, The Hook and Sling, 1969.
 
Primarily heavy funk instrumentals, with plenty of wah wah guitars and drum breaks, there are connections to Bo's musical past, including "Love Has Been Good" and "Come to Me"," two blues-based ballads that lean hard on Bo's piano. Despite the contrasting styles, Hook & Sling's material is impressively strong throughout, including good advice on love ("Check Your Bucket" and dance crazes "The Thang"). This is a life-changing release from the vaults... Allmusic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još malo pridošlica...

 

Round%20Robin%20and%20Brimstone.jpg

 

Round Robin and Brimstone, first press, 1980. Imao sam ćast da pocepam celofan posle 35 godina. Odličan light-funkić, opuštena svirka za one koji ne žure nigde. Ovako to zvuči:

 

 

Veri najs :)

 

Zatim bend koji je 1979. godine napravio prvi rep-singl ikada, "King Tim III (Personality Jock)"...

 

Fatback.jpg

 

A seminal funk ensemble, the Fatback Band made many great singles throughout the '70s and early '80s, ranging from humorous novelty tunes to energetic dance vehicles and even occasional political/message tracks... Allmusic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo imas na LP-u, tacnije 2 x LP-u ?

Mashala. :)

aha. vaistinu mashala :)

umesto sikter-kafe...

sad se rasanjujem uz Jarret Still Live

post-36-0-45518800-1414252971_thumb.jpg

čisto da se podsetim ko jebe ko drma krevet!!!

...umesto reklame za schweppes na tu temu, preporučujem na tom albumu B2 the song is You, gde intro tema sa levom rukom Jarrett-a u prvih par minuta tera decu u drogu i fejzbuk, ženu da se ne depilira, švalerku da sedne u delorijana i vrati se 20 godina unazad, mene u pičku materinu...

...čista droga, i to ne polusintetska!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako dobar LP

 

jel ovo neđe početak sedamdesetih ako ne griješim

 

kolko me drži pamet davno imao <_<

Motown 73' ... drzi te i to vrlo dobro :)

Inace, Doc je kriv, spomenuo nedavno u nekoj prici a ja kao Doc ali Holliday, povukoh obarac momentalno na discogsu i eto veceras laganice uzivam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sjajna ploča meni potpuno nepoznate pijanistkinje. Sirotica po meni osteje u potpuno trećem planu koliko je pre svega basista dobar (Clint Houston), a ni gitarista (Ryo Kawasaki) nije za podcenjivanje ali mu fali malo ludila.

 

Imam PGP otisak, koji jako dobro odrađuje posao, za svaku preporuku!

post-36-0-21787200-1414668116_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sjajna ploča meni potpuno nepoznate pijanistkinje. Sirotica po meni osteje u potpuno trećem planu koliko je pre svega basista dobar (Clint Houston), a ni gitarista (Ryo Kawasaki) nije za podcenjivanje ali mu fali malo ludila.

 

Imam PGP otisak, koji jako dobro odrađuje posao, za svaku preporuku!

Ih, ona je legend iz senke. Rođena je '38, ako se dobro sećam, i još žari i pali. Znam za ljude koji su je slušali uživo i pričaju da je lik.

...

http://www.joannebrackeenjazz.com/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...