Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

ovu deodato plocu sam nedavno kupio na KP kao mint u novom sadu, kada sam je pustio na gramofonu mogao sam samo da je bacim u kantu za djubre koliko je bila odrana....

opet rec - mint ( = "ispod cekica" ) kod prodavaca sa KP.

mene je jednom na KP isto tako "uradio" prodavac iz NS... uzeh neki Megadeath kao ex stanje, a ono bilo na nekoj Travijati sa ko zna kakvom iglom. naravno da sam mu "spuc'o" najnegativniju ocenu.

Prelude - Deodato je iz 1972 god. Ko zna koje su igle "orale" po tvom bivsem primerku ?

Steta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz istog bunt-a, tj. nerazvrstane.... a za laku noc ( sutra na put za Nis )

Grupa iz Majamija - Peace & Quiet. Istoimeni i jedini LP ..... CBS S 64332 Netherlands

Prog Rock .... pevac neodoljivo podseca na Byron-a iz Uriah Heep, pa i sam zvuk benda + el. violina... interesantno.

A da, 1971 god. ( moja zona interesovanja : 1967-1973 )  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio jedan LP pored drugog ( Hendza pored Eumira - nisam jos razvrstao LP-e), tako da je promenjen muzicki pravac naprasno

CTI 6021 USA

Eumir D. sa neverovatno dobrom ekipom te daleke 1972 god. ( John Tropea, Ron Carter, Stanley Clarke, Billy Cobham, te Airto + prava brass i gudacka sekcija, nista elektronske "pipalice" tipa Korg, Yamaha, Roland ).

Hmmm, pa teško,1972. Korg, Yamaha i Roland su još u povojima u ovom segmentu. Možda neki Moog, ARP, čak je i EMS AKS u povoju...Iskreno, upotreba sintova na njihovim počecima je bila mnogo primerenija nego danas. O Rhodes i B3 da ne govorimo ili ARP Solina npr. - i do danas neprevaziđeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm, pa teško,1972. Korg, Yamaha i Roland su još u povojima u ovom segmentu. Možda neki Moog, ARP, čak je i EMS AKS u povoju...Iskreno, upotreba sintova na njihovim počecima je bila mnogo primerenija nego danas. O Rhodes i B3 da ne govorimo ili ARP Solina npr. - i do danas neprevaziđeno.

Moram priznati da te nisam bas najbolje razumeo, tj. pre ce biti da ti mene nisi razumeo u postu na koji si odgovorio. :dubbio:

Kao ex- profy klavijaturisti gore navedeni brand-ovi klavijatura ne samo da su poznati, vec i licno korisceni krajem 70-tih i 80-tih godina. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram priznati da te nisam bas najbolje razumeo, tj. pre ce biti da ti mene nisi razumeo u postu na koji si odgovorio. :dubbio:

Kao ex- profy klavijaturisti gore navedeni brand-ovi klavijatura ne samo da su poznati, vec i licno korisceni krajem 70-tih i 80-tih godina. :wink2:

Moja poenta je da 1972. godine nisu ni mogli da koriste "pipalice" koje si pomenuo, ti to bar znaš. Ima ko ne zna, pa da ne bude zabune. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja poenta je da 1972. godine nisu ni mogli da koriste "pipalice" koje si pomenuo, ti to bar znaš. Ima ko ne zna, pa da ne bude zabune. :oke:

Opet se nas dvojica ne razumemo bas najbolje.

 moj post #62 : da iscitiram samog sebe :

 

 .... Eumir D. sa neverovatno dobrom ekipom te daleke 1972 god. ( John Tropea, Ron Carter, Stanley Clarke, Billy Cobham, te Airto + prava brass i gudacka sekcija, nista elektronske "pipalice" tipa Korg, Yamaha, Roland ). ....

 

Da pojasnim - na LP " Prelude " Eumir D. je svirao "samo" akusticni klavir i elektricni klavir !

Ono sto su kasnije radile "pipalice" na ovom albumu, kao i na albumima iz tog vremena su bile sekcije "zivih" duvaca i gudaca.

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle laganog "usviravanja" sistema sa par CD-a ( Bert Jansch - The Black Swan, John Renbourn - Ship of Fools i Jefferson Airplane - the Best of ... ), krenulo se sa preslusavanjem novog LOT-a vinila od proverenog dobavljaca iz KŠ. :thumbsup:

Nisam odoleo i odmah kao prvu iz lot-a pustio Catapilla - Catapilla AKARMA AK 131. ( 1971 , 2000 Akarma )

Catapilla je britanski progresivni band koji je izdao 2 regularna albuma. Prog rock sa primesama jazz rock-a, psihodelije, osecaj Crimson-a kao i V.d. Generatora. Ovo im je album prvenac.

Jednom recju - SJAJNO ! :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...