Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

hor: The New Siberian Singers
kamerni orkestar: MusicAeterna
dirigent: Teodor Currentzis

snimljeno 2010 u Novosibirsku, naredne godine objavljen CD a ove vinil.. zapravo dva, pošto je na 45 obrtaja..

alpha records je izdavač, limited edicija, moj primerak je 84 od 1500

33 članova hora i kamerni orkestar, su izveli malo drugačiji, mekši Rekvijem.. u odnosu na Karajan referencu, različitog tempa i akcenta.. reklo bi se povremeno i dramatičan

snimak sjajan, veoma dobro narezan i odštampan - u Češkoj! Supraphone se očigledno vraća

959c9ed41e7ceda303bedc835e4fa308.jpg

c32b036f52a4d20600f049e91a23219b.jpg

snimak iz '58, '72 reizdan za Vox Turnabout, originalno mono, ovaj primerak "electronically processed to simulate stereo" štagod to značilo - ne smeta

Bečki Simfonijski Orkestar sa Jašom Horenštajnom za pultom.. Wilma Lipp itd, najbolji koje je '58 Beč imao

ploča USA press, ima površinskog šuma

muzika... akademski uredno, veoma dobro, ma odlično.. i pompezno a sa patosom - kruto, ali bez grča.. msm - Rekvijem treba ovako da zvuči.. pa možda ne Baš ovako [emoji846]

2bee8e08a239c05e6802e550a3a0aab9.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, revox said:

cuda cinis ?

Paaaa, vidi  . . . . ovaj moj pobratim, bolje receno mladji brat, vec 4 put izlazi iz price sa vinilima.

Mene po difoltu prvog zove. :)

Nismo uopste nikada pricali o albumima John Martyn-a, ali, kao da je znao sta to ja nemam, pa kupovao, nabavljao.

Ovom kupovinom 5 x Martyn LP-albuma sam kompletirao njegove rane radove sa srednjim periodom izuzev prvog albuma koji mi sada nedostaje.

London Conversation. Maaaa . . .  bice. :jump:

Slikacu komplet kolekciju kada poredjam u policu. Srry . . . trenutno nisam u mogucnosti . . . . 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

^ ovo je jedno od najboljih izdanja Brandenburških koncerata, možda i najbolje snimljeno.. Benjamin Britten je dirigovao English Chamber Orchestra, a snimak je nastao 1969 u The Maltings Snape, za koju kažu da joj je akustika bliska Amsterdamskom Concertgebouwu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...