Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Nije baš trenutno, ali poslednjih dana...

 

Izdanja Cosmic Soundsa, i to Bugari

 

 

Postavljena slika

 

 

i Čehoslovaci

 

Postavljena slika

 

I netom prihajalo...

 

Postavljena slika

 

David Hidalgo and Louie Perez (Los Lobos) - The Long Goodbye, kolekcija ranije neobjavljivanih pesama, kojom su (2011) obeležili 40 godina pisanja/komponovanja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8Tp9li1e-mY

 

i Arborea - Red Planet

 

Postavljena slika

 

Arboreu čine supružnici Shanti i Buck Curran, multinstrumentalisti, koji uz neznatnu pomoć sa strane, već par godina unazad stvaraju opčinjujući psihodelični folk. Još 2006. sam imao sreću da naletim na njihov Wayfaring Summer album koji me potpuno razvalio i smatram ga jednim od najboljih albuma objavljenim posle dvehiljadite. Kako taj album, koliko mi je poznato nije nabavljiv na vinilu, pazario sam ovaj koji je sasvim dobar.

 

http://www.strange-attractors.com/catalog/saah067.html

 

http://arboreamusic.blogspot.com

 

Postavljena slika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Mišimu sam po prvi put čuo zahvaljujući Polu Šrederu.

 

Bio sam jedan od zaljubljenih u Cat People, nakon kojeg dolazi Mishima.

 

Za sve ove godine, zavoleo sam pisca i pročitao gotovo sve što je dostupno na srpskom jeziku.

U međuvremenu, zavoleo sam i muziku Philipa Glassa, pa ipak, do pre nešto više od mesec dana nisam gledao film.

Sticaj okolnosti. Čak se i ne sećam otkud ideja da ga baš to veče gledam. Par večeri kasnije, sedeću sa prijateljem u jednoj od kafana na Petrovaradinskoj tvrđavi, na terasi, dotakosmo se priče o Glasovoj muzici, vinilnim izdanjima,...

Dan na poslu, nakon vikenda, zatekoh sebe kako tragam na Discogs marketu. Uveče sam u Leili, kopam, sledećeg dana nakon posla u Yugovinylu, gde sam jednom pre par godina već propustio da pazarim ploču, i - pogodak!

 

Mishima  nije u idealnom stanju, omot je iskrzan na ivicama, ploča ne izgleda ni malo lepo, ali ovog puta je probam na gramofonu - ne zvuči loše kako izgleda. Kupujem!

 

Večeras sam završio jednu od dve zbirke priča Jukio Mišime, koje  je objavio Tanesi

 

Uz odgovarajuću ploču na gramofonu:

 

Postavljena slika

 

Kako cover art izgleda mračno i agresivno, uglavnom okrećem poleđinu, na kojoj je divni Zlatni paviljon.

 

Schrader je biografsku filmsku priču upotpunio poetskim vizijama zasnovanim na ključnim odlomcima iz Mišiminih dela koja rasvetljavaju njegov život, ili poetiku. Glass je, tražeći dramatičnost, upotrebio više dobošara koji sviraju u ritmu (vojnog) marša, dok je filozofsku i lirsku stranu filma ilustrovao divnim gudačkim pasažima (Kronos kvartet).

 

Za Glasa, Šredera i Mišimu:

 

Postavljena slika

 

 

Glass:

 

 

 

Schrader:

 

 

Mishima:

 

Postavljena slika

 

knjige ne delim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekosmo da nije u redu na forumu poticati neovlašten download.

 

Sorry but yebee gha!

 

ZW

 

 

Možda neko drugo JA, kojeg nisam ni svestan :)

 

Ne koristim Rutracker, torente takođe, a koristio sam, i koristim i dalje, ali u daleko manjem obimu klasične file sharing servise.

 

A već sam počeo da razmišljam o tome da ti imaš neke veze sa Gooda Shopom, ili slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekosmo da nije u redu na forumu poticati neovlašten download.

 

Sorry but yebee gha!

 

ZW

 

Nećuvišenikad majkemi :)

 

zato vam Tata Mika umontirao chat , pa koristite sta 'ocete

 

:rofl:

 

Bilo je rano za chat. Ne progovaram pre 9. Čak ni na forumskom chatu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sada mali zaokret ;-)

 

 

To!!! Waits je jedan od onih autora koje doživljavam kao "vlastite". Drago mi je kad ih netko spomene, ali mi je istovremeno nekako krivo kao da netko uzima nešto moje...ako razumijete što pod tim mislim.

Ako ne, jbg...ne mogu ni ja to objasniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...