Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

18 minutes ago, Woland said:
34 minutes ago, paja959 said:
Barzakh:wub:..to cu da zemim sigurno na LP,iako imam pooooodddaaavno CD istog..ovi zadnji njegovi od "Rite" pa na ovamo su kod mene na :huh:emoji3.png..nego kako je ispao taj Barzakh,singl LP,dosta dugacak materijal?

odlično je ispao - to je reizdanje, onomad se prvo pojavio na ploči pa na CD, polovna ploča je koštala poprilično, srećom pa su reizdali..

Danke :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

:D kod mene ovo..juce se pomamio u home office varijanti slusajuci Black Crowes+Page-a,i ukapirao da mi nedostaje Presence..greska ispravljena :laugh1tooht: (BTW,nek mi objasni neko sad,sto fvorum postavlja slike "zaokrenuto"?)

 

Pita @Woland:a ... on je specijalista za zaokrenute slike :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesen se konacno prikazala napolju . . .  a i nesto se kovitla u vazhuhu . . .  i oseca se mraz . . . . nekako ovo vreme i pravi potrebu za ovakvim albumima uz koje smo svojevremeno odrastali . . . Oregon i "ekipa" koju dobro poznajemo . . .  Valkot nas je napustio davno . . . na pancevackom dzez festivalu dodjose bez Mura prosle godine u ovo vreme . . .  ali i to mi bi dovoljno  . . .  Mek Kendelas i Ralf Tauner . . . :worship:

 

or1.jpg

or3.jpg

or2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

Jesen se konacno prikazala napolju . . .  a i nesto se kovitla u vazhuhu . . .  i oseca se mraz . . . . nekako ovo vreme i pravi potrebu za ovakvim albumima uz koje smo svojevremeno odrastali . . . Oregon i "ekipa" koju dobro poznajemo . . .  Valkot nas je napustio davno . . . na pancevackom dzez festivalu dodjose bez Mura prosle godine u ovo vreme . . .  ali i to mi bi dovoljno  . . .  Mek Kendelas i Ralf Tauner . . . :worship:

 

or1.jpg

or3.jpg

or2.jpg

Eto, ja nikad ne čuh za njih :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nastavljamo sa podsecanjem na grupu Oregon. :)

Upravo pusten solo LP Pola Mek Kendlesa ( oboa, engl. horna, soprano saks., klarinet ) Heresay  ( Windham Hill izdanje - 1988 g.). 

Sledeci pripremljen je Solstice ( ECM izdanje - 1975 g.) - Ralf Tauner ( + Jan Garbarek, Eberhard Veber i Jon Kristensen ).

or4.jpg

or7.jpg

or5.jpg

or6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Doktor said:

 

I dan danas se prepricava njihov legendarni koncert u Domu sindikata, Bgd, u okviru jazz festivala daleke 1989 god.

 

'84 su oni svirali na Novosadskom Jazz Festivalu,jos sa pokojnim Walcott-om,u velikoj dvorani tamosnjeg pozorista,koncert je bio prakticki neamplificiran,sem jednog para Bose 901,niceg drugog nije bilo,okrenutog prema publici.Muzicki materijal je bio prezetnacija njihovog "Crossing " albuma,i klasicnih numera sa Distant hills,i Winter light-a...

Definitivno meni je taj koncert i do sada No.1 :ludiloooo: bese apsolutno.....2-3 nedelje nakon tog koncerta,Walcott gine u saobracajci kod Magdeburga

"They had reached a peak of popularity when in November 1984, Walcott died in an auto accident in the former East Germany"

https://en.wikipedia.org/wiki/Crossing_(album

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Elgarov Koncert za Violončelo - Sir John Barbirolli, Jacqueline Du Pre i LSO

svašta čovek može da pročita na poleđini omota ploče: Barbirolli je svirao u LSO 1919 na premijeri Elgarovog Koncerta.. LSO je posle snimanja prvog stava spontano aplaudirao Jacquelini.. ovo je prva ploča koju je Jacquelin snimila.. imala je tada 20 godina.. mislim da ga još uvek niko nije bolje odsvirao..

b12ccbad02f35fc7c5bb8b60826db36d.jpg

P.S. snimano je u Abbey Road studiju 1965

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Woland said:

 

Elgarov Koncert za Violončelo - Sir John Barbirolli, Jacqueline Du Pre i LSO
. . .

P.S. snimano je u Abbey Road studiju 1965

Džeklin Di Prej -  :worship:. Umetnik koji se pojavljuje kao Halajeva kometa sporadicno, generalno, retko.

Barbiroli - thnx za ovu divnu crticu.

Nego, kako ti se dojmila Dženet Bejker sa " Morskim slikama " ?

Generalno ako pogledas ovu plocu ona je u full-u britanska.

Totalna demonstracija sile. Onako sve vedro, zivo, precizno, bez imalo magle. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor i Dženet je odlična - i njoj je Barbirolli na ovoj ploči prvi put dao šansu, preskočih je nepravedno, samo zato što mi se više sviđa Koncert za Violončelo od Morskih slika :) 

ne samo da je ploča British i demonstracija sile (i to kakve) - ona je obrazac kako treba koncipirati izdanje.. domaći zadatak dat '65 koji mnoge izdavačke kuće do danas nisu savladale.. eno je u Dalasu (Mamut) na nekakvom popustu, to je naravno novo izdanje, korektno je, ali se ne ističe, ali sve je to manje bitno posle prvog poteza gudalom.. sad sam u frci - treba da nađem njeno izvođenje Dvoržaka :) bem me opsesivnog :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...